Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

rap=manele

- - - - -
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#37
Desert Fox

Desert Fox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.08.2006
Cand ii auzi pe astia "Cultura Hip-Hop" ce reprezinta asta,care s-a spart mai mult in figuri ca are porsche,hamuri de platina la gat,7 case de cate 10 mil de dolari,astia hip-hoperi,reprofilati-va p altceva

#38
the_dark_ness

the_dark_ness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 24.04.2006
Nu mai comparati hip-hopul cu manelele ca nu are nici un rost.50 Cent este super comercial(ce prinde la public?... bani,femei,masini) ,el incearca sa cante o tentativa de gangsta rap.Ascultati si voi Gangstarr,Cypress Hill,Immortal Techinique,House of Pain,Wu Tang Clan,Jedi Mind Tricks ,chiar si 2pac,sau de pe meleagurile noastre:DaHood,Zale,CTC,Raparta,AdLitteram,Bitza,Pirats Klan,Veritasaga etc ,si veti vedea ce inseamna rap.

Edited by the_dark_ness, 03 September 2006 - 11:22.


#39
Vlad01

Vlad01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 11.08.2005
Mare porcarie piesa aia, daca o putem ridica la rangul de piesa

#40
pacodincalarasi

pacodincalarasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2006
rap=manele niciodata no sa se intample pentru ca sunt total diferite la cultura la mesaj si la alte multe chestii daca tot vrei sa ziceti rap=manele ziceti in penis mea parazitii=manele ptr ca aia ca si manelisti sunt niste dobitoci adevaru` rap  e ala cantat de cei din strada adica gansta rapu` asta e rap, paraziti au doar mesaj atat .
mai e forumul asta de inculti primu` fiind dobitocu ala de shorty care papa caca incontinu , "garsu xxl cu fratii lui maximillian si paco 10 lei grei + BUG Mafia = rap de 2 lei." asta scris incultu ala de v3lsatis care nici sa scrie nu stie , ceai zis tu mai sus  ala e rap adevarat si faptu ca , canta despre femei bani si alte cum canta si indieni e diferit ce canta raperi si ce canta manelisti aia inputiti .

#41
Vlad01

Vlad01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 11.08.2005
Ascultati melodia Parazitii - Fakeri, sa vedeti ce parere au ei despre manele   :coolspeak:


Cateva versuri din melodie

Am 113CM sunt inalt in ochii tai cu pantofii mei de lac las urme 53, ma vrei[...]
Femeile si banii sunt doar in capu tau ba,
Bate, bate inima ti-e rau
Toata lumea stie ca esti doar un lingau ba
Bate, bate inima ti-e rau
[...]
Dedic aceasta piesa acelui tip de casa nova care invarte volanu' de renault pe Dacie Nova  :naughty:

Edited by Vlad01, 04 September 2006 - 02:04.


#42
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostVlad01, on Sep 4 2006, 02:57, said:

Dedic aceasta piesa acelui tip de casa nova care invarte volanu' de renault pe Dacie Nova  :naughty:

e vina lui ca nu are bani de un Renault ?  :huh:

#43
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View Postmagic-gabi, on Sep 4 2006, 03:10, said:

e vina lui ca nu are bani de un Renault ?  :huh:
de fapt daca stiai melodia ai fi observat ca de fapt parazitii nu canta despre oamenii care nu isi pot permite o masina luxoasa ci despre heterosexualii care au imprumutat o masina de la careva om de afaceri bogat,a platit o prostituata cu 50 rontzi/videoclip sa dea din buric (a se citi fund) langa el si miorlaie acol ca el e cel mai tare barosan cu cele mai multe femei.

"am limuzine'n clip/merg cu metrou'n schimb/da si mie lantu tau frate.sa il port in clip" :D

Edited by RaInInGmaN`, 04 September 2006 - 19:31.


#44
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View PostRaInInGmaN`, on Sep 4 2006, 20:28, said:

de fapt daca stiai melodia ai fi observat ca de fapt parazitii nu canta despre oamenii care nu isi pot permite o masina luxoasa ci despre heterosexualii care au imprumutat o masina de la careva om de afaceri bogat,a platit o prostituata cu 50 rontzi/videoclip sa dea din buric (a se citi fund) langa el si miorlaie acol ca el e cel mai tare barosan cu cele mai multe femei.

"am limuzine'n clip/merg cu metrou'n schimb/da si mie lantu tau frate.sa il port in clip" :D

Stiu melodia si eram doar ironic  :) . Am fost si eu fan Parazitii pana am cumparat albumul "Jos Cenzura" si am vazut ca pe coperta cd-ului era Andrei Gheorge rastignit pe cruce asemeni lui Iisus , lucru care m-a dezgustat rau de tot si nu cred ca exista scuza pentru asa ceva  :confuzzled: . Inca un lucru care nu-mi place la Parazitii astia este ura lor pentru femei si pentru orice forma de dragoste. Nu cred ca sunt un model demn de urmat in viata . Sincer mai bine o lume de manelisti decat o lume de paraziti  :bigwhitegrin: .

#45
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View Postmagic-gabi, on Sep 4 2006, 20:43, said:

Stiu melodia si eram doar ironic  :) . Am fost si eu fan Parazitii pana am cumparat albumul "Jos Cenzura" si am vazut ca pe coperta cd-ului era Andrei Gheorge rastignit pe cruce asemeni lui Iisus , lucru care m-a dezgustat rau de tot si nu cred ca exista scuza pentru asa ceva  :confuzzled: . Inca un lucru care nu-mi place la Parazitii astia este ura lor pentru femei si pentru orice forma de dragoste. Nu cred ca sunt un model demn de urmat in viata . Sincer mai bine o lume de manelisti decat o lume de paraziti  :bigwhitegrin: .

pe tema asta am putea discuta pe threadul intitulat 'Parazitii',aici suntem offtopic...
intr'adevar cu unele idei merg in extreme.ceea ce imi place mie la e faptul ca in versurile lor ne gasim toti,de la cersetor la presedinte,si se ironizeaza pana si pe ei...:D

on topic:
totusi au mare dreptate in privinta manelistilor :D

#46
ion_cta

ion_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 18.08.2006
Parerea mea e ca: Manele   =/=  Hip`hop
grasu XXS si alti idioti sunt foarte departe de sfera acestui gen de muzica. Ca sa te convingi asculta si tu artisti adevarati ai muzicii rap cum ar fi Gangstarr, Atom Tha Immortal, K-Gula, CTC, Cypress Hill, Immortal Technique, Onyx, I.A.M. (daca stii franceza) si multi altii care nu mai stau sa`i enumar aici... si poate o sa iti schimbi parerea

#47
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006
Ultima melodie cea mai tare M&G - Gentleman

Fetele trag, trag de tine
Ultima moda sunt costumele in vine
Ai ramas tot gentleman
Masina ta se numeste nissan
Caracter, number one
Barosan barosan barosan
Mor femelele, vor bani
In fire le sta bine, euro, dolari

::refren(bis)(M&G feat Adriana Vlad)::
Cu mine esti pe primul plan
Hai in patul conjugal [vreau sa te am, vreau sa te am][gentleman]
Te porti mereu ca un gentleman
Sa cunosti un barosan[vreau sa te am, vreau sa te am][gentleman]

(Mari - M&G)
Sunt inconjurat de fete, una si una
As risipi milioane de lei, numai cu una
Imi place si mie ce-i place si ei, sa ne distram intr-una
Un gentleman e plin de idei, intotdeauna


:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

#48
topou

topou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.03.2006
pace pentru toti cei care au postat aici pana acum. si pentru cei care abereaza pe tema data..... si pentru cei care au mai auzit ceva hip-hop si stiu ca "emengix, mafiax" si alte chestii de genul asta fac de rusine rapul romanesc. pentru prima categorie: va doresc sa va intalniti cu un fan cincizeci de centi pe strada(unul suparat rau) si sa ii ziceti ca rap=manele. s-ar putea sa aveti noroc si tipul chiar sa fie un ascultator inrait de jumatate de dolar si sa va zica(fac o pauza ca sa nu ziceti ca astia care asculta hip-hop sunt analfabeti si nu stiu ce o cacofonie) ca sunteti niste baieti de treaba si ca adi salam de sibiu e prieten bun cu baiatul ala ce valoareaza doar 50 de centi. dar daca prindeti unul putin mai rasarit s-ar putea sa va lase cu sange in nas(apropo ascultati n.y. state of mind ca ii tare piesa). daca va intalniti cu unu care asculta cu adevarat hip-hop probabil o sa va intrebe ce ati patit.
deci pentru fanii jos rapul.... va dedic scandal. incercati sa ii faceti piesei acestea un control tehnic de calitate.

ideea pe scurt e ca aveti probleme serioase daca faceti topicuri din acestea.

#49
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View PostTheSpy, on Aug 3 2006, 13:40, said:

Imi imaginez apocalipsa urmarind pe MTV videoclipuri de la manele :lol: S-ar putea numi si a 10-a culme a prostiei :D

Cred ca deja sa facut asta M&G si Melanie - Gentleman  :D

Pt.mine melodia asta e manea :)

Edited by Sh0rty, 18 October 2006 - 14:39.


#50
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

View PostDesert Fox, on Aug 7 2006, 11:12, said:

Rap=manele asa e....knd ii aud p aia d la parazitii parca ar canta maimutoii aia de la play aj....

Ai facut o comparatie fara rost.

Spre deosebire de altii, Parazitii mai fac un misto de manelisti , parlamentari spre deosebire de altii care canta acleasi refren de o mie de ori fara nici un mesaj  :death:

#51
Sorinakis

Sorinakis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.02.2006

View PostSh0rty, on Oct 18 2006, 15:39, said:

Cred ca deja sa facut asta M&G si Melanie - Gentleman  :D

Pt.mine melodia asta e manea :)

Deci a spus-o si manelistul:
nimic nu e mai rau ca o manea!

Edited by Sorinakis, 26 October 2006 - 13:49.


#52
wizi

wizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 08.11.2003
daca rap = manele , atunci shorty = nepot  :coolspeak:

#53
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View Postwizi, on Oct 26 2006, 15:34, said:

daca rap = manele , atunci shorty = nepot  :coolspeak:


,,numer one barosan barosan fetele vor bani ,euro dolari''

Asta ce e ma?Spune-mi tu diferenta intre melodia asta si o manea :coolspeak:

#54
Baby_Joker

Baby_Joker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.10.2006
Daca pentru voi rap=m&g,bug,DON BAXTER,50 cent,slbz la tava,sunteti cam praf.
Cam atat am avut de zis,va pup.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate