Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

Cum pot sa-mi largesc gaurile PT CERCEI?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
Am nevoie sa imi largesc gaurile urechilor (alea pentru cercei), intrucat peste trei saptamani merg la o ocazie(sa zicem)si cerceii pe care vreau sa ii port sunt din aur si au "clema" groasa. in ultimii 2 ani am purtat cercei de argint f subtitri, de fiecare data cand am incercat sa schimb pe aur, aveam niste dureri groaznice. acum cand chiar am nevoie, cer un sfat celor care cunosc vreo metoda (nedureroasa eventual) prin care sa imi largesc gaurile urechilor cat de cat si sa pot purta cerceii cu pricina. multumesc.

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Bormasina, preferabil cu percutie. :huh:

Really now, de ce nu poti lua tot cerceii aia de argint? Is it worth the pain, the horror, etc? :)

#3
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 andragony, on May 29 2006, 20:14, said:

Am nevoie sa imi largesc gaurile urechilor (alea pentru cercei), intrucat peste trei saptamani merg la o ocazie(sa zicem)si cerceii pe care vreau sa ii port sunt din aur si au "clema" groasa. in ultimii 2 ani am purtat cercei de argint f subtitri, de fiecare data cand am incercat sa schimb pe aur, aveam niste dureri groaznice. acum cand chiar am nevoie, cer un sfat celor care cunosc vreo metoda (nedureroasa eventual) prin care sa imi largesc gaurile urechilor cat de cat si sa pot purta cerceii cu pricina. multumesc.
Du-te la un salon de tatoo si piercing, si cred ca te pot "rezolva" aia :)

#4
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
:disgust:

 AlexIP, on May 29 2006, 23:33, said:

Really now, de ce nu poti lua tot cerceii aia de argint? Is it worth the pain, the horror, etc? :)
pt ca nu merge. vestimentatia e cu "treburi" aurii si vreau sa port cerceii de aur.  <_<

#5
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003
iti bagi cacaturi de alea de se baga in gauri atunci cand iti faci gaura noua, nush cum naiba le zice...

#6
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Nu a fost un sfat bun treaba cu salonul de tatoo?  


This is what I get for trying to be nice  :angry:

Edited by xella, 01 September 2006 - 13:29.


#7
Solarius

Solarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 22.07.2006
sunt anumite metode , si destule ....    incearca sa mergi la un salon de pricing sau cum s-o zice si vorbeste cu ala/aia  de acolo  


sau daca ai vreun amic /prieten Rockar - Rapper   intreabal ...sigur tre sa stie

#8
Aislinn

Aislinn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.04.2006

 Solarius, on Sep 1 2006, 05:40, said:

sunt anumite metode , si destule ....    incearca sa mergi la un salon de pricing sau cum s-o zice si vorbeste cu ala/aia  de acolo  
sau daca ai vreun amic /prieten Rockar - Rapper   intreabal ...sigur tre sa stie

gaurile se pot largi numai prin introducerea unor cercelusi mai grosi pe gaurica deja existenta.... o sa te doara o saptamana, cam asa... dar o sa fie ok. si la salon iti vor spune la fel, am fost eu...

Edited by Aislinn, 16 September 2006 - 00:27.


#9
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,526
  • Înscris: 28.08.2003
Mda, la fel voiam sa-ti spun si eu. Si hai nu te mai vaita ca durerile nu sunt groaznice. Eu mi-am facut gauri cand eram in facultate si refuz sa cred ca durerile provocate de largire sunt mai mari decat cele aparute cand iti faci gauri noi.
Pe mine m-au jenat cateva zile dar nu am putut spune ca sunt insuportabile.

Acum, de cativa ani nu mai port cercel insa cand am fost acasa am incercat unul foarte interesant, de argint, dar mai gros. A intrat ca uns, chiar daca am crezut ca o sa am probleme.

#10
SlipKnoT

SlipKnoT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.08.2006
Se face seara inainte de culcare. Cumperi o fiola de xilina 1%, 2% sau 4%. Iti iei un amic caruia sa nu-i tremure mainile. Faci operatiunea inainte cu vreo 4-5 zile inainte de eveniment. Anyway:
Rupi fiola si o dai prin vata. Tii pe gauri in jur de 20-25 min. sa te asiguri ca ti-a amortit bine. (Daca n-ai xilina, incearca orice ar avea in componenta lidocaina intr-o concentratie sanatoasa, cum ar fi dentocalmin-ul). Dupa ce nu-ti mai simti loburile urechilor, incepi sa fortezi gaurelele. Ai mare grija sa nu le fisurezi sau ceva ca dup-aia risti sa te infectezi si o sa faci mai multe drumuri la farmacie decat ai fi speculat initial.
De ce seara? Pentru ca dupa terminarea operatiunii sa nu se rada de tine ca ai urechi rosii. In plus, dupa ce dispare efectul anestezicului s-ar putea sa te doara. A doua zi de dimineata e o durere mai placuta. S-ar putea sa curga limfa daca nu ti-ai fisurat gaurile. Aia se spala simplu. Daca ti le-ai fisurat si te trezesti cu sange coagulat in gauri e cazul sa dai jos cerceii pe care ii ai deja in urechi si sa stai potolita.

Spor la treaba.

#11
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
uhmmm..eu mi-am facut singura n  gauri, prin urechi, sprancene si alte parti ale corpului ( le-am produs, nu erau deja), si fara xilina si fara creme geluri sau late "anestezice" locale ( sunt frectie la picior de lemn, pentru cat de mult doare sa-ti dai o gura nu merita) . si n-a sarit sange pe pereti, nu s-au spart artere, limfatice, vene sau mai stiu eu ce.
baga-ti alti cercei si gata
mie acum vreo luna mi se astupasera de tot gaurile de la cercei, alea de cand eram bebe, si ramasese aia de-am facut-o eu :) am bagat niste cercei de aur si am impins tare, m-au durut PUTIN urechile vreo 2 zile ( lobii) si atat. s-a dus roseala, s-au dezumflat , si gata

Edited by rox, 17 September 2006 - 17:59.


#12
ellizabeth

ellizabeth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.11.2006
daca vrei sa iti largesti gaurile cel mai indicat sa te duci la un salon de piercing pentru ca acolo au largitoare pentru cei care isi pun flash in urechi sau singura incerca cu 2 cercei de buric sa largesti gaura la mine a mers chiar daca motivul ptr largire a fost altul decat la tine!

#13
dinteus

dinteus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.10.2006
pui cercei din ce in ce mai grossi..dar in scurt timp ashtia s-ar putea sa nu mai existe...sunt niste chestii speciale...ca niste inele groase...intra destul de greu dar cu timpul pielea se lasa...daca vrei din ce in ce mai mare treci la un "inel" ceva mai gros...nu este mare lucru...saloanele ar putea totusi sa te ajute.Daca dispui de bani iti cumperi de acolo chestiile necesare...adica cerceii-inel:)...multa lume are deci nu e mare lucru....

Edited by Jaqueline, 16 November 2006 - 22:52.


#14
leanaluicostel

leanaluicostel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.10.2007

 andragony, on May 29 2006, 20:14, said:

Am nevoie sa imi largesc gaurile urechilor (alea pentru cercei), intrucat peste trei saptamani merg la o ocazie(sa zicem)si cerceii pe care vreau sa ii port sunt din aur si au "clema" groasa. in ultimii 2 ani am purtat cercei de argint f subtitri, de fiecare data cand am incercat sa schimb pe aur, aveam niste dureri groaznice. acum cand chiar am nevoie, cer un sfat celor care cunosc vreo metoda (nedureroasa eventual) prin care sa imi largesc gaurile urechilor cat de cat si sa pot purta cerceii cu pricina. multumesc.


           cu "sula" draga mea :D

#15
infinnity

infinnity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.11.2005
Nu poti sa amanetezi cerceii respectivi si sa iti cumperi altii... sau ceva de genul? :unsure:

#16
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 856
  • Înscris: 03.06.2006
Soro, nu-s misogin, dar cu titlul asta care apare asa cum vezi in atasament, pe prima pagina a forumului, o sa ai record de vizite. Era sa-mi sara inima din piept cand am vazut asa ceva...

Attached Files


Edited by gvincentiu, 28 April 2008 - 23:07.


#17
bmclexus

bmclexus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.05.2008
"Am nevoie sa imi largesc gaurile '...




Eu as avea o idee, insa mi'e frica sa nu'mi iau warn sau disable...Mai este careva pe aceasi lungime de unda?

#18
karman2

karman2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 12.06.2008
largesc gauri!!! :naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate