Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut software antic Kasperski Ant...

Radiator spart? Pierdere freon - ...

Sfat achizitie lumini DSLR

Sfat cumparare moneda de aur
 Daca am un filet stricat la fuzet...

Transferurile de active intre bro...

Solutie amenajare interior apartm...

Probleme priza carlig de remorcare
 UST.FR vs NQSE.DE (ETF pe Nasdaq)

Autoturismele BMW nu semnalizeaza...

Reparatie VFD

ETF termen lung VWCE vs VUAA.
 Doua cabluri, o priza

Cele mai verzi zone din Capitala ...

Igienizare instalatie climatizare

Topologie retea si alegere echipa...
 

INCA O VICTIMA

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#109
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
:) Pai nu e aproape nici o diferenta... Doar viteza mare si dimensiunile avioanelor. Si daca viteza nu conteaza, ne strecuram noi cumva, sa traversam pista de pe un cedeaza trecerea... Nu? Si nu prea au peste 240 km/h, asa ca putem face asta...

#110
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
De vre-o 2 luni tot citesc ariile moto, si incerc sa-i inteleg pe cei cu motoare puternice.
Am stat si m-am gindit la motivele pe care le au sa mearga cu peste 200, si cred ca am inteles, a ajuns ca un drog.
Pai daca vrem sa fumam ce facem ? bagam mina in buzunar scoatem drogul si fumam, nu ?
Daca vrem cafea ? fugim repede la o cafenea si gata, am rezolvat. Daca cineva nu ne lasa sa fumam sau sa bem cafea ? intram in sevraj de ne gasesc damblalele.
De ce unii fac pe dracul in patru sa se duca la munte sa schieze ? sau de ce alpinistii inraiti se suie pe toate cladirile, chit ca ii asteapta politia acolo si primesc amenzi sau chiar ii baga la racoare ?
Cred ca asa este si cu motoarele, singura diferenta este ca n-au unde sa se dea cu ele.
Cred ca daca s-ar face doua piste de viteza in tara s-ar mai diminua din accidente, una pe linga Bucuresti si una prin mijlocul tarii, si sint sigur ca cel care ar investii in asa ceva si-ar scoate banii.
Ne uita la Tv, iar curse ilegale printr-un oras, cei de la timisoara vin la bucuresti, ba bucurestenii se duc cine stie pe unde.
Avind piste speciale amenajate, lasa-i sa alerge pina le sare basca din cap.
Vrea sa-si rupa gitul ? pai ce treaba am eu cu el ? dute frate pe pista si rupeti-l, dar macar acolo si-l rupe numai pe al lui.
Acolo numai e vorba de prioritate, de pietoni, de animale...
Eu unul asa vad lucrurile .

#111
dorinel2oo6

dorinel2oo6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.05.2007

View Postmery, on May 28 2006, 13:28, said:

Sandu Cristian il chema  avea 27 de ani .... prietenii il cunosc  SCHULTZ ..s-a intamplat ieri pe la Tancabesti
un Passat a iesit cu spatele dintr-o curte .. nu a avut timp sa franeze si a intrat cu motorul in fundul masinii
deci pentru cei care il cunosc sau care doresc sa vina, maine la 12:00 va fi dus la o capela pe bd.Victoriei pe langa cazino Victoria ...   daca aveti motoare ... veniti cu ele  

                                 DUMNEZEU SA-L IERTE!!!

aveti grija de voi
nai o poza cu el? :death: :notangel:  glm D-zeu sal ierte

#112
silviu 29

silviu 29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.02.2006
Ce sa spun am citit tot ce s-a scris pe aici. RIP. Sunt si eu un "conservar" mai linistit, rar incalc legea cu privire la viteza de deplasare viteza de croaziera e ~110 km/h pe drumuri bune:"european"Am mers si cu 180km/h pe autostrada dar pt cateva minute sa vad daca mege masina. Scriu aici pt ca am avut ocazia ieri sa merg cu un motor ca pasager si prietenul meu a accelerat pana la 100-110 km/h si am avut o senzatie de  nesiguranta . poate senzatia era din cauza ca nu eu controlam situatia si ca mi-am pus viata in mainile altuia . Mentionez faptul ca am fost si pasager in masina cu fratele meu si la 150 km/h nu am avut aceeasi senzatie de nesiguranta... Ce pot sa va spun ii respect pe motociclisti si merg tot timpul atent daca apare  un motor in spatele meu merg cit mai pe dreapta si incerc sa ii fac loc pt a ma depasi .Multa stima lor adica motosiclistilor si aveti grija de voi pentru ca sunteti neprotejati de airbaguri, structuri cu deformatii controlate sa. Nu va bazati intotdeauna pe lege ca daca mori cu dreptatea in mina... nu castigi nimic .

ps: Cred ca imi cumpar un scuter de 49 cc
cu stima Silviu

#113
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
RIP

#114
Kokotierul

Kokotierul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.04.2007

View Postbolo, on May 29 2006, 17:37, said:

Totusi daca retin bine nu prea ai voie sa iesi cu spatele in strada,dintr-o curte interioara sau garaj.
Nu prea retii bine. Dintr-o curte se iese cu spatele doar ghidat de catre o alta persoana. Asa zice "Nea Decret" Iar daca nu ai o pers pt asa ceva atunci se iese f atent in asa fel incat sa nu faci o chestie de genul.

#115
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View PostKokotierul, on May 22 2007, 16:57, said:

Nu prea retii bine. Dintr-o curte se iese cu spatele doar ghidat de catre o alta persoana. Asa zice "Nea Decret" Iar daca nu ai o pers pt asa ceva atunci se iese f atent in asa fel incat sa nu faci o chestie de genul.

decretul (cel putin ala vechi) zicea ca dintr-o curte se iese cu spatele, OBLIGATORIU ghidat, DOAR daca nu ai vizibilitate....

#116
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
ma voi sunteti nebuni/cu capu/ametiti ? asta e thread din 2006 ..........

#117
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006
ma tot gandesc la o motocicleta, dar motivele de a o cumpara raman in urma cand vad in fiecare zi accindetele uluitoare care se fac ¨din prostia omeneasca¨. ¨¨ unul mai tare ca celelalt¨ .
acum 2 zile ma intorceam de la lucru si am vazut un scuter facut zob si baiatul care il conducea MORT.

#118
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Prostia si neglijenta umana sint de neinchipuit.
In fiecare zi cind merg pe strada ca sofer sau pieton sint din ce in ce mai uimit.
Ieri eram intr-o intersectie semaforizata si viram stinga. Semafor special pentru stinga, semnalizam stinga si viram stinga. Apare un matiz in stinga mea care se apuca sa ma claxoneze in disperare. Am stat la vreo 2 semafoare si ma intrebam ce vrea de la mine ...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate