Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

R.E.M.

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
Mie imi place si Leaving New York...pe langa Losing My Religion :D

#20
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
The one I love, Drive, Bang and Blame, Everybody Hurts, Man on The Moon etc.. Au versuri de exceptie cei de la R.E.M plus ca si trupa canta ff bine :coolspeak:

#21
exgweyss

exgweyss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 08.09.2006
REM Rapid Eye Movement
Melodia preferata e Everybody hurts (video super fain). Ii o melodie foarte trista. Merge cand is down.

Edited by exgweyss, 14 September 2006 - 13:55.


#22
tody

tody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.09.2006
imi place "Everybody Hurts"

#23
EMO_kid

EMO_kid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.09.2006
eu sunt fana marilyn manson, dar am ascultat din greseala si cateva mel R.E.M. mi-a placut losing my religin (desi nu prea am inteles despre ce e vb in ea  :deadtongue:  ) si shining happy ppl...in losing my religion sunt momente in care solistul are vocea leita cu brian molko (solistul d la placebo)...mie nu prea mi se pare k REM canta rock ci se indreapta mai mult spre indie...dak tii neaparat rock-indie :D

#24
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
I-auzi..si Indie nu e rock , nu ?

Indie se refera la trupele cu un stil similar mai putin cunoscute pe piata. Acum termenul s-a extins si la trupe mainstream etichetate ca indie.

Mai ai muuuuuuuuuuuuuulllt de ascultat si invatat pentru a evolua de la stadiul Marylin Manson si Placebo. Dar un te judec, poate esti pe drumul cel bun.

Indie rock : http://en.wikipedia....wiki/Indie_rock

Si ce inseamna "indie" in general, si de ce nu este un gen de muzica : http://en.wikipedia....i/Indie_(music)

#25
Vuelve

Vuelve

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.09.2006
R.E.M. e piesa R.E.M. inseamna muzica adevarata iar Losing My Religion a influentat lumea in anii 90

#26
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006

View PostVuelve, on Sep 25 2006, 22:18, said:

R.E.M. e piesa R.E.M. inseamna muzica adevarata iar Losing My Religion a influentat lumea in anii 90

Ce influenta a avut mai exact?:huh:  Nu prea am inteles ce vrei sa spui...

#27
EMO_kid

EMO_kid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.09.2006

View Postkrossfire, on Sep 24 2006, 18:24, said:

I-auzi..si Indie nu e rock , nu ?

Indie se refera la trupele cu un stil similar mai putin cunoscute pe piata. Acum termenul s-a extins si la trupe mainstream etichetate ca indie.

Mai ai muuuuuuuuuuuuuulllt de ascultat si invatat pentru a evolua de la stadiul Marylin Manson si Placebo. Dar un te judec, poate esti pe drumul cel bun.

Indie rock : http://en.wikipedia....wiki/Indie_rock

Si ce inseamna "indie" in general, si de ce nu este un gen de muzica : http://en.wikipedia....i/Indie_(music)

mda...acum nuj caqt timp asta insemna dar acum este un gen de muzik (am citit asta intr-o revista, asa k nuj cat de corect e)....nu prea o am cu muzik indie asa k bine faci k nu ma judeci  :naughty: ......am vazut undeva k no doubt cantau indie....(cica)

#28
exgweyss

exgweyss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 08.09.2006

View PostEMO_kid, on Sep 26 2006, 20:36, said:

mda...acum nuj caqt timp asta insemna dar acum este un gen de muzik (am citit asta intr-o revista, asa k nuj cat de corect e)....nu prea o am cu muzik indie asa k bine faci k nu ma judeci  :naughty: ......am vazut undeva k no doubt cantau indie....(cica)
Offtopic. Cred ca am inteles 20% din ce ai scris aici. No offense: Dar tu ai fost la scoala? S-o schimbat gramatica intre timp?

Edited by exgweyss, 27 September 2006 - 11:32.


#29
Rockeru

Rockeru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 30.08.2006
Doar 3 melodii imi plac ....nu ii vad asa speciali

#30
Unforgiven

Unforgiven

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.10.2006
Losing my religion este intr-adevar o adevarata piesa a anilor '90 dar care continua sa impresioneze si in zilele noastre :) ....Printre favoritele mele se numara: cea mentionata mai sus, drive, Man on the Moon, Shiny happy People, Low, Me in Honey, Nightswimming, Talk about the Passion, etc :)

#31
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,957
  • Înscris: 09.04.2005
O trupa excelenta. Printre piesele preferate vreau sa pomenesc si Lotus. Intreba cineva de sensul versurilor de la Loosing my religion, cred ca finalul da cheia "But that was just a dream
That was just a dream"
Referitor la starea sanatatii lui Michael Stipe, din punctul de vedere al unuia de aceeasi varsta, l-au doborat excesele sexuale  :D

#32
DooMnezeu

DooMnezeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 16.09.2006
foarte buni. n-am mai ascultat rem de ceva timp, dar imi amintesc cu drag de ei.
favorite song... hmm... losing my religion, si mai era o mel. ... din pacate nu-mi mai amintesc exact cum se numeste.., acum citind pe forum.. cred ca s-ar putea sa fie drive.

btw, are they gay? :death:
nu de alta, dar am vazut un concert recent cu ei, si la sfarsitul unei mel.(numai stiu care) solistul principal ii face.. un.. semn(nu vreau sa intru in detalii).. unuia din membri, si ma cam pus pe ganduri..

Edited by DooMnezeu, 20 October 2006 - 02:54.


#33
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,957
  • Înscris: 09.04.2005
Intrebat despre orientarea lui sexuala (hetero, homo sau bi) Michael Stipe a raspuns ca este pur si simplu "sexual"!!!
Deci f... tot ce prinde!

#34
DooMnezeu

DooMnezeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 16.09.2006

View Postgepres, on Oct 20 2006, 10:02, said:

Intrebat despre orientarea lui sexuala (hetero, homo sau bi) Michael Stipe a raspuns ca este pur si simplu "sexual"!!!
Deci f... tot ce prinde!
:lol:  mda.. e clar  :roflmaofast:

#35
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Si care ar fi problema ca e homosexual mai frate? Te f... pe tine sau ce? Pe Freddie Mercury, Elton John, Rob Halford etc. ar fi trebuit sa ii arda pe rug? Sa fie ce le place lor in viata lor particulara.

#36
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,957
  • Înscris: 09.04.2005
Ce sari asa?
Comentariile noastre poate ca au fost admirative (chiar am spus ca il inteleg, datorita varstei identice).
Te simti complexat de ceva?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate