Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"
 Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo
 Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 

salut

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

View PostBogdan!, on May 10 2006, 12:40, said:

:lol:  arty are o obsesie! A ramas marcat de ce a vazut

Da' io il inteleg perfect. Si o spune asta un proprietar de ochi amator inca.

Rocket cake http://fotografica.l...ta/img_029.html   :w00t:  :lol:

#38
Usagy

Usagy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 09.01.2006
puteti sa va bate-ti joc in continuare daca nu ati inteles nimik.
ramaneti cu prelucrarile voastre facute cu sarg in PS, cred ca mai mult va petreceti timpul in fata calculatorului decat cu aparatul in mana.
Pentru sfaturi ma voi adresa unui forum strain.

Sayonara!

#39
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005
@Usagy: omul ti-a spus ce aparat are, deci cred ca nu poate fara PS ; sorry, but that's it, am si io a sapuniera, si aia nu scoate poze clare

#40
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005
@piccolino: a ta imi place :yes:

#41
void

void

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.03.2006
Photoshop-ul este folosit pentru a scoate in evidenta ceea ce fotograful a trait in momentul declansarii.
Se intampla de foarte multe ori ca aparatul sa nu captureze imaginea cum vrem noi (culorile insangerate ale unui apus ies un portocaliu pal, sau verdele crud al unui macro de toata frumusetea se transforma in ceva verde maroniu; exemple sunt destule) din cine stie ce motiv. Poate nu am setat bine camera, poate intr-o fractiune de secunda s-a schimbat ceva si nu am avut timp sa compensam (la fel, si aici exemple sunt destule).
Concluzia: cei care nu stiti sa folositi PS nu va mai ofticati atat. Mai bine, decat sa pierdeti timpul plangand pe forum ca nu e corect, cititi niste tutoriale.
Ca sa elimin viitoare neintelegeri, nici eu nu sunt de acord cu modificarea excesiva a compozitiei, ci doar in limitele acceptabile.

On-topic: netk, exerseaza. Fa cat mai multe fotografii si invata din ele. Observa ce ai gresit si ce a iesit bine si daca ai dubii, intreaba. Tot se gaseste cineva de aici sa raspunda. Orice critica e constructiva, intr-un fel sau altul.

#42
santorini

santorini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 21.07.2005

View Postvoid, on May 11 2006, 11:34, said:

Mai bine, decat sa pierdeti timpul plangand pe forum ca nu e corect, cititi niste tutoriale.

ce idee interesanta, parca exista unii care nu pot nici macar atat... stau si se plang pe niste forumuri ca probabil n-au nimic mai bun sau util de facut, exista destule exemple...

#43
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2006

Quote

si sa nu il omitem pe celebrul "He-Man" :D ..ii scoate foarte bine in evidenta personalitatea de fier (de calcat) :P
ja d'aci

LE : este vorba de ala in alb mai din dreapta, care ne ofera o interpretare "ca la carte" a vorbei "a beli fasolea (fasungu')"

Edited by T.I.I., 11 May 2006 - 19:22.


#44
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 15.06.2005
@Usagy Uite Aici citeva poze "pictate" si sa-mi spui ca nu ti-au placut. Mie imi plac chiar daca sunt putin exagerate.

Edited by voodooeye_69, 11 May 2006 - 20:04.


#45
netk

netk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 26.12.2005
walking on cloudsAttached File  walking_on_cloudsfinal1.jpg   175.02K   81 downloads

#46
Dragos_v3

Dragos_v3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 22.08.2005
Hehe...place poza. Vineri au fost niste nori marfa pacat a nu i-a prins nimeni...

#47
netk

netk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 26.12.2005
NETK studios presents: THE TWO TOWERS-THE DEFEAT OF SAURON

1. Before the final battle

Attached File  thetwotowers_softpedia2.jpg   136.32K   41 downloads

2. SAURON's FALL...THE DAY AFTERAttached File  the_two_towers_softpedia1.jpg   191.17K   36 downloads


:D  :P ...

#48
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
E misto aia cu walking on clouds.Prelucrarea din ultima poza e slaba.Cerul are o cromatica parca artificiala.Mai exerseaza,dupa cum mi-a zis si mie un coleg de-al nostru de pe forum. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate