Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Cumparare AC Gree [Buget maxim 3000 lei]

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
lexraz

lexraz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,514
  • Înscris: 24.05.2022

View PostVarfDeAtom, on 09 mai 2024 - 12:15, said:

1) Daca am gandesc mai bine, nu imi trebuie baleiere automata stanga dreapta. As vrea sa pot sa le fixez, manual, cu mana si asa sa ramana. Ma intereseaza ca aerul sa se duca spre stanga (spre camera 2) si spre dreapta. Stiti daca pot sa fac asta?
Iti trebuie, e mai simplu. Fluxul de aer lateral se poate si regla fix, alegi din aplicatie. Daca te uiti cu atentie la capturile de ecran de mai jos se pot observa pozitiile fixe in care este reglat al meu. Daca ramane in pozitie fixa (cum este la cele manuale) se simte curentul de aer si la departare. Eu il am la etaj, pe casa scarii si desi trebuie sa faca ceva parcurs, il simt la parter pe unul din fotolii. La fel si in biroul de la etaj, desi este la 90° fata de A/C si usa intredeschisa. Baleierea automata mai ajuta, nefiind curentul de aer fix si se poate combina si cu cea verticala.
Da, toate unitatile interiare A/C rezidentiale au reglaj manula pentru flux aer orizontal.

View PostVarfDeAtom, on 09 mai 2024 - 12:15, said:

2) De ce ai recomanda minim Fairy?
aici scrie ca nu e diferenta mare intre cele 2 https://forum.softpe...airy-vs-pulsar/
o sa analizez specificatiile tehnice.
Vezi specificatii tehnice. Diferenta de pret dintre ele nu este mare insa dupa cum am spus, greutatea unitatii interioare la Fairy inseamna un evaporator mai mare si/sau plastic de mai buna calitate.
Fairy are un SEER mai bun, 7.1 fata de 6, capacitate maxima BTU 15.013 fata de 12.283 la Pulsar si Bora pe racire iar pe incalzire 16.036 fata de 13.648. Baleiere automata orizontala (asta are si Pulsar). Incalzire pana la -25°C fata de -15°C celelalte doua.

Daca vrei sa fie foarte ieftin, probabil ca ai putea sa te uiti la Hisense, mie imi par fabricate sub umbrela Gree, probabil si cu ceva scurtaturi sau diferenta de pret e data de brand, nu stiu.

Hisense Silentium Pro aduce foarte mult cu Gree Soyal.

https://altex.ro/aer...pd/AERQD35XU0E/

https://www.emag.ro/...a/pd/D83YPKMBM/

Attached Files


Edited by lexraz, 09 May 2024 - 13:00.


#20
VarfDeAtom

VarfDeAtom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 16.12.2012
As vrea sa iau acest aer conditionat https://www.vexio.ro...re-inclus-wifi/

1) trebuie sa cumpar bratele pentru Unitatea Exterioara?
2) Pot sa aleg orice montaj din judetul Arges? am nevoie de un document de la montaj (firma autorizata) ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate