Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu
 

Cãtãlin Cîrstoiu - candidatul coalitiei PSD+PNL la primaria capitalei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
450 replies to this topic

#343
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,622
  • Înscris: 13.09.2022
Nu mai scapa astia de Cirstoiu, e hotarat rau Posted Image)

View Postfansat, on 18 aprilie 2024 - 19:27, said:

Trebuie sa-i lipseasca o doaga sau chiar mai multe unuia care l-ar vota pe coruptul asta infiorator care merge cu lautarii dupa el sa-si faca campanie, mizand ca va fi ales de consumatorii de mici si beroaste din piata Obor. Individul asta e fals in tot ce face. Si aerul pe care il respira circarul asta e fals. Cat de idiot ar trebui sa fie cineva astfel incat sa voteze un arogant care a spus ca-si va baga toate neamurile in primarie, institutie pe care o trateaza ca pe o eventuala mosie mostenita de la ma-sa ? Ma intreb, aia care cred in asta au vreun dram de creieras ?

Mai stim un individ care se incadreaza perfect la descrierea facuta, seamana si la fizic un pic... dar era mult mai necioplit. Il votara destui, unii si acum spun ca a fost cel mai bun presedinte al Romaniei. Asa ca...

Edited by danigoleman, 18 April 2024 - 21:07.


#344
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,466
  • Înscris: 27.02.2018

View Postdanigoleman, on 18 aprilie 2024 - 21:06, said:

Mai stim un individ care se incadreaza perfect la descrierea facuta, seamana si la fizic un pic... dar era mult mai necioplit. Il votara destui, unii si acum spun ca a fost cel mai bun presedinte al Romaniei. Asa ca...
Despre cine vorbești, cã cirstoiu puiul de nomenclaturist pecerist seamãnã la fizic cu Dacia zâmbetul lui iliescu, dar și este finul lui Bãsescu care într-adevãr a fost cel mai bun prezident al României dintre ãștia 4 neterminați de pânã acum.

Edited by mishuletzu, 18 April 2024 - 21:40.


#345
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,853
  • Înscris: 13.10.2003

View Postdanigoleman, on 18 aprilie 2024 - 21:06, said:

Nu mai scapa astia de Cirstoiu, e hotarat rau Posted Image)


Scapa de el numai daca-i ofera ceva in compensatie pe masura timpului si efortului facut de domn' doctor in saptamanile astea.
Este o regula cum ca oamenii care au ajuns sa aiba multi bani, functii, etc stiu sa și negocieze ptr ei foarte bine, asa au ajuns unde au ajuns, calcand pe cadavre daca a fost nevoie.
Sigur, din cate stiu coalitia poate sa nu-l inscrie la BEC, listele cu semnaturi banuiesc ca sunt la sediul lor ,,comun" - si au scapat de el chiar daca prin treaba asta aparent se fac de kkt. Zic aparent ptr ca la Bucuresti oricum PSD si PSD sunt demult in buda.

Edited by radumiki, 18 April 2024 - 22:00.


#346
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 28.05.2004
De scapat pot oricand dar smecheria e sa-l convinga sa renunte din "proprie initiativa". In mintea lor coalitia va avea mai putin de suferit in cazul asta.
"Noi am vrut dar dl. doctor s-a razgandit, ce sa facem..."

#347
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 24.01.2012
''Inteleg ca managerul Spitalului Universitar de Urgenta Bucuresti va fi schimbat. Inteleg ca revine Dr. Catalin Cirstoiu.
Eu imi amintesc de dansul de la Colectiv. Pentru mine, imaginea dansului nu o sa fie niciodata desprinsa de cea a lui Alex Hogea.
Despre Alex Hogea nu stiu daca stiti. Alex Hogea nu a fost nici fiu de deputat de tranzitie, nici universitar cu parcurs accelerat, nici medic cu salariu la stat dar putred de bani, nici decan al UMF, nimic din toate astea.
Alex Hogea avea la Colectiv doar 19 ani. Iar Dr. Catalin Cirstoiu il are pe constiinta.
-------------------------------------------------------
Patru zile dupa accident, Alex era stabil.
Mai multi medici de la Spitalul Universitar cu care am putut comunica atunci au recomandat transferul.
VINERI a fost incendiul de la Colectiv.
LUNI, la prima ora, am vorbit cu Dr. Alina Sturdza despre nevoia pacientilor de la Colectiv de a fi tratati in centre specializate. Am intrebat daca la Viena ar fi locuri.
MARTI, Dr. Alina Sturdza a vorbit cu colegii de la AKH Viena pentru un prim loc in sectia specializata pt. arsi.
MIERCURI am primit invitatia oficiala de la AKH. Ni s-a spus sa ne grabim. La sfarsiul zilei, aveam inclusiv confirmarea domnului Dr. Raed Arafat ca avionul ne sta la dispozitie, de indata ce spitalul solicita acest lucru. Totul era pregatit, ramasese doar de obtinut raportul medical pentru formularul e112, de la Spitalul Universitar. Medicii de acolo cu care vorbisem spusesera foarte clar ca trebuie sa mearga intr-un centru specializat, seful sectiei de la AKH Viena ne spusese sa ne grabim iar ghidurile medicale erau clare in privinta transferului cat mai rapid al victimelor care pot fi transportate. Spitalele si autoritatile din Romania nu erau inca dispuse sa accepte adevarul si sa le dea o sansa ranitilor.
JOI dimineata, in conditiile de mai sus, s-a solicitat de la Spitalul Universitar - condus pe atunci de acelasi Dr. Catalin Cirstoiu - formularul E112. A fost refuzat. De domnul Manager Cirstoiu. Dezbaterile pe holurile spitalului (ale managerului Cirstoiu, ale unui medic pe nume Boros si ale domnului ministru Banicioiu) nu au mai fost despre viata lui Alex, ci despre cu totul altceva: despre reputatia spitalului Universitar (“ne facem de râs în Europa”), despre reputatia „buticului AKH Viena“, despre costurile tratamentului la Viena (“vreau sa stiu exact cat costa la Viena”). In subsidiar si despre cine sunt eu, cine sunt ONG-urile astea critice la adresa autoritatilor, cum isi permit si ce vor de fapt cei care spun ca vor sa il ajute pe Alex. Sansa de a fi transferat atunci i-a fost refuzata lui Alex. Declaratiile publice ale autoritatilor, toate, erau in linia #avemdetoate.
Am anuntat la AKH ca intarziem. Ne-au spus sa ne grabim, caci transferul trebuie sa se faca repede.
Tot JOI, mai apasat decat in zilele precedente, mai multe organizatii si mai multi jurnalisti au sesizat public faptul ca nu prea avem de toate.
JOI seara, la doar 8h dupa discutiile de mai sus, lucrurile deja se schimbasera iar domnul Dr. Raed Arafat si domnul Ministru Nicolae Banicioiu anuntau ca mai multi pacienti vor fi transferati in strainatate.
VINERI dimineata, Dr. Cirstoiu refuza din nou semnarea formularului pentru transfer la Viena, in ciuda anunturilor facute de Ministru si de seful DSU cu o seara inainte. Ce striga atunci prin spital era “Noi i-am facut bine si acum o sa vina aia sa isi ia meritele“.
Am anuntat la AKH ca intarziem. Si ca Alex a facut febra. Ni s-a spus apasat sa ne grabim.
VINERI seara am aflat ca Alex va pleca in Belgia.
SAMBATA dimineata am aflat ca nu a plecat.
SAMBATA la pranz am aflat ca poate pleca... la Viena. Transferul l-a organizat DSU, traducerile, birocratia cu spitalul din Viena si drumul cu ambulanta de la aeroport la spital le-am organizat si platit eu.
SAMBATA seara, Alex a ajuns la Viena. La 5 zile dupa ce transferul era deja posibil, cel putin din perspectiva celor de la Viena.
De la AKH ne-au spus ca este tarziu dar ca o sa faca tot posibilul. Ni s-a mai spus ca primele trei saptamani sunt critice. Trecuse deja o saptamana. Alex a rezistat inca doua saptamani.
-------------------------------------------------------
De miercuri pana sambata, Alex Hogea nu a fost transferat pentru ca domnul, managerul, medicul, profesorul, decanul, fiul si finul Catalin Cirstoiu s-a opus. Desi totul era pregatit. Desi Alex, in acel moment, conform medicilor de la Bucuresti si celor de la Viena ar fi putut fi salvat.
Niciodata, niciunul dintre cei care au blocat atunci sansele acelor tineri nu au raspuns pentru asta. Au avut in continuare functii platite din bani publici si putere, mai multa putere decat milioane de oameni de rand.
Astazi ajungem din nou la mana lor?
Cum se poate asa ceva?''

Vlad Voiculescu, facebook

Şi alta:

https://www.hotnews....ata-anemona.htm

Cam ăsta e gunoiul de ''dom' doctor'' care vrea voturi.

Edited by LouisCyphre, 18 April 2024 - 22:24.


#348
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,830
  • Înscris: 31.08.2006
In concluzie, ca si candidati la Primaria Generala avem doua gunoaie si un candidat care pana in prezent, cel putin, n-a fost prins cu niciun schelet in dulap. O fi asa de greu sa discearna bucurestenii cu mintea intreaga pe care dintre cei trei ar trebui sa-l aleaga ?

#349
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,382
  • Înscris: 27.07.2006

View PostLouisCyphre, on 18 aprilie 2024 - 22:21, said:

Eu imi amintesc de dansul de la Colectiv.
...
Cam ãsta e gunoiul de ''dom' doctor'' care vrea voturi.
Eu nu inteleg de ce banicioiu nu este inchis pana acum

"Gunoi" e un termen prea delicat, ai fost politicos.

#350
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,622
  • Înscris: 13.09.2022

View PostLouisCyphre, on 18 aprilie 2024 - 22:21, said:

''Inteleg ca managerul Spitalului Universitar de Urgenta Bucuresti va fi schimbat. Inteleg ca revine Dr. Catalin Cirstoiu.
Eu imi amintesc de dansul de la Colectiv. Pentru mine, imaginea dansului nu o sa fie niciodata desprinsa de cea a lui Alex Hogea.
Despre Alex Hogea nu stiu daca stiti. Alex Hogea nu a fost nici fiu de deputat de tranzitie, nici universitar cu parcurs accelerat, nici medic cu salariu la stat dar putred de bani, nici decan al UMF, nimic din toate astea.
Alex Hogea avea la Colectiv doar 19 ani. Iar Dr. Catalin Cirstoiu il are pe constiinta.
-------------------------------------------------------
Patru zile dupa accident, Alex era stabil.
Mai multi medici de la Spitalul Universitar cu care am putut comunica atunci au recomandat transferul.
VINERI a fost incendiul de la Colectiv.
LUNI, la prima ora, am vorbit cu Dr. Alina Sturdza despre nevoia pacientilor de la Colectiv de a fi tratati in centre specializate. Am intrebat daca la Viena ar fi locuri.
MARTI, Dr. Alina Sturdza a vorbit cu colegii de la AKH Viena pentru un prim loc in sectia specializata pt. arsi.
MIERCURI am primit invitatia oficiala de la AKH. Ni s-a spus sa ne grabim. La sfarsiul zilei, aveam inclusiv confirmarea domnului Dr. Raed Arafat ca avionul ne sta la dispozitie, de indata ce spitalul solicita acest lucru. Totul era pregatit, ramasese doar de obtinut raportul medical pentru formularul e112, de la Spitalul Universitar. Medicii de acolo cu care vorbisem spusesera foarte clar ca trebuie sa mearga intr-un centru specializat, seful sectiei de la AKH Viena ne spusese sa ne grabim iar ghidurile medicale erau clare in privinta transferului cat mai rapid al victimelor care pot fi transportate. Spitalele si autoritatile din Romania nu erau inca dispuse sa accepte adevarul si sa le dea o sansa ranitilor.
JOI dimineata, in conditiile de mai sus, s-a solicitat de la Spitalul Universitar - condus pe atunci de acelasi Dr. Catalin Cirstoiu - formularul E112. A fost refuzat. De domnul Manager Cirstoiu. Dezbaterile pe holurile spitalului (ale managerului Cirstoiu, ale unui medic pe nume Boros si ale domnului ministru Banicioiu) nu au mai fost despre viata lui Alex, ci despre cu totul altceva: despre reputatia spitalului Universitar (“ne facem de râs în Europa”), despre reputatia „buticului AKH Viena“, despre costurile tratamentului la Viena (“vreau sa stiu exact cat costa la Viena”). In subsidiar si despre cine sunt eu, cine sunt ONG-urile astea critice la adresa autoritatilor, cum isi permit si ce vor de fapt cei care spun ca vor sa il ajute pe Alex. Sansa de a fi transferat atunci i-a fost refuzata lui Alex. Declaratiile publice ale autoritatilor, toate, erau in linia #avemdetoate.
Am anuntat la AKH ca intarziem. Ne-au spus sa ne grabim, caci transferul trebuie sa se faca repede.
Tot JOI, mai apasat decat in zilele precedente, mai multe organizatii si mai multi jurnalisti au sesizat public faptul ca nu prea avem de toate.
JOI seara, la doar 8h dupa discutiile de mai sus, lucrurile deja se schimbasera iar domnul Dr. Raed Arafat si domnul Ministru Nicolae Banicioiu anuntau ca mai multi pacienti vor fi transferati in strainatate.
VINERI dimineata, Dr. Cirstoiu refuza din nou semnarea formularului pentru transfer la Viena, in ciuda anunturilor facute de Ministru si de seful DSU cu o seara inainte. Ce striga atunci prin spital era “Noi i-am facut bine si acum o sa vina aia sa isi ia meritele“.
Am anuntat la AKH ca intarziem. Si ca Alex a facut febra. Ni s-a spus apasat sa ne grabim.
VINERI seara am aflat ca Alex va pleca in Belgia.
SAMBATA dimineata am aflat ca nu a plecat.
SAMBATA la pranz am aflat ca poate pleca... la Viena. Transferul l-a organizat DSU, traducerile, birocratia cu spitalul din Viena si drumul cu ambulanta de la aeroport la spital le-am organizat si platit eu.
SAMBATA seara, Alex a ajuns la Viena. La 5 zile dupa ce transferul era deja posibil, cel putin din perspectiva celor de la Viena.
De la AKH ne-au spus ca este tarziu dar ca o sa faca tot posibilul. Ni s-a mai spus ca primele trei saptamani sunt critice. Trecuse deja o saptamana. Alex a rezistat inca doua saptamani.
-------------------------------------------------------
De miercuri pana sambata, Alex Hogea nu a fost transferat pentru ca domnul, managerul, medicul, profesorul, decanul, fiul si finul Catalin Cirstoiu s-a opus. Desi totul era pregatit. Desi Alex, in acel moment, conform medicilor de la Bucuresti si celor de la Viena ar fi putut fi salvat.
Niciodata, niciunul dintre cei care au blocat atunci sansele acelor tineri nu au raspuns pentru asta. Au avut in continuare functii platite din bani publici si putere, mai multa putere decat milioane de oameni de rand.
Astazi ajungem din nou la mana lor?
Cum se poate asa ceva?''

Vlad Voiculescu, facebook

ªi alta:

https://www.hotnews....ata-anemona.htm

Cam ãsta e gunoiul de ''dom' doctor'' care vrea voturi.
Astea trebuie verificate

Edited by danigoleman, 19 April 2024 - 09:06.


#351
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,065
  • Înscris: 28.12.2005
cica oprescu 2.0 nu se da dus de buna voie.
asta are parte de cele 15 minute de lumina reflectoarelor si tine neaparat sa nu-i scape niciun schelet nedescoperit.Posted Image

#352
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,466
  • Înscris: 27.02.2018
cirstoiu este o combinație de iliescu la fizic, oprescu la cariera îndelungatã de somitate nesanitarã, plus alte trãsãturi negative culese de la partidul unic, deci cum naiba credeau uslamiștii, mai ales ciolacu și iohannis de la care a venit trãsnaia, dar și ãia împinși de la spate de sistem, cã dottore va ciordi din voturile de pe dreapta?

#353
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,830
  • Înscris: 31.08.2006

View Postnoris08, on 19 aprilie 2024 - 09:29, said:

cica oprescu 2.0 nu se da dus de buna voie.
asta are parte de cele 15 minute de lumina reflectoarelor si tine neaparat sa nu-i scape niciun schelet nedescoperit.Posted Image

  Si ceea ce e si mai "frumos" si vine sa intregeasca aceasta mascarada cu Cirstoiu e ca sefa de campanie electorala a lui e Gabriela Firea. Umilinta maxima pentru ea, dupa ce i-a dat cu flit covrigarul, impiedicand-o sa candideze la primarie, acum sa fie nevoita sa dea explicatii presei pentru coruptul Cirstoiu. De ca si cum nu-i era de ajuns scandalul cu azilurile groazei, se mai incarca si cu acest scandal cu Cirstoiu. Asta-i lumea infecta a politicii plina de scandaluri cu corupti, borfasi, plagiatori, securisti fosti si actuali plus interlopi. O lume "minunata" in care veti gasi numai copii ? Nu, in niciun caz, ci indivizi de ultima speta.

Edited by fansat, 19 April 2024 - 10:39.


#354
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,622
  • Înscris: 13.09.2022
Mai, asa in campanii electorale s-au spus multe despre toti, vezi Johannis cu traficul de copii etc.

#355
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,199
  • Înscris: 12.06.2004
Nu observi nici o diferenta dintre o tampenie de genul "Iohannis face trafic cu copii" si intamplarile descrise cu nume, prenume si alte detalii - inclusiv bon fiscal?

#356
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,622
  • Înscris: 13.09.2022
Pai nu stiu, sa explice sau sa dispara.
Si sa se ia masuri ca nu e normal ce fac astia cu cabinetele lor private.
Ar trebui ori la stat, ori la privat.
Oricum, da dovada de o aroganta vecina cu prostia.

Edited by danigoleman, 19 April 2024 - 11:39.


#357
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,941
  • Înscris: 06.10.2003

View Postdanigoleman, on 19 aprilie 2024 - 10:52, said:

Mai, asa in campanii electorale s-au spus multe despre toti, vezi Johannis cu traficul de copii etc.

Povestea cu traficul de copii e de pe timpurile când era primar de Sibiu, dinainte de electorala prezidențială

#358
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,466
  • Înscris: 27.02.2018

 danigoleman, on 19 aprilie 2024 - 11:35, said:

Pai nu stiu, sa explice sau sa dispara.
Si sa se ia masuri ca nu e normal ce fac astia cu cabinetele lor private.
Ar trebui ori la stat, ori la privat.
Oricum, da dovada de o aroganta vecina cu prostia.
Singurul lucru care o sã se întâmple este cã o sã disparã, cã mizeria va rãmâne la fel.
Dupã aceea uslamiștii se decid dacã aduc alt iepure pe dreapta în locul lui cirstoiu sau dacã toți îl susțin pe fațã pe piedone, așa cum fac și acum.
pesedezii oricum sunt cu varanul la braț, iar penelistii conduși și ei de glugi de coceni cã iohannis, ciucã, bode, rareș bogdan și alți idioți vor vedea cum o dau iar cu bâta în baltã și dupã faza asta.

#359
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 23.12.2023

View PostKunzite, on 19 aprilie 2024 - 10:57, said:

Nu observi nici o diferenta dintre o tampenie de genul "Iohannis face trafic cu copii" si intamplarile descrise cu nume, prenume si alte detalii - inclusiv bon fiscal?
A recunoscut chiar Iohanis implicarea, ca sotia era pe post de traducator si el pe post de sofer. Acu, daca iti inchipui ca nu au primit bani pentru asta....
Mai ai sa spui ca cele 6 case au fost luat din meditatii, desi s-a dovedit ca au fost luat folosind acte false

View Postnoris08, on 19 aprilie 2024 - 09:29, said:

cica oprescu 2.0 nu se da dus de buna voie.
asta are parte de cele 15 minute de lumina reflectoarelor si tine neaparat sa nu-i scape niciun schelet nedescoperit.Posted Image
Eu sper sa nici nu se dea dus si nici sa nu fie inlocuit. Orice candidat adus de PSD in locul lui ar lua voturi de la Piedone si ar creste sansele sa ramanem cu idiotul inca 4 ani

#360
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,512
  • Înscris: 30.07.2006

View Postnoris08, on 19 aprilie 2024 - 09:29, said:

cica oprescu 2.0 nu se da dus de buna voie.
asta are parte de cele 15 minute de lumina reflectoarelor si tine neaparat sa nu-i scape niciun schelet nedescoperit.Posted Image

Ala nu e idiot.
Stia de la inceput ca nu are nici o sansa si avand datorii la pesedea a acceptat sa se faca de ras, ca sa nu o puna aia pe Firea.
Nu a facut milioanele alea din munca, ci tot cu proptele pesediste.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate