Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Turcia sau Grecia All inclusive?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 30.06.2023

View Postmaladetz, on 30 ianuarie 2024 - 14:25, said:

Bulgarii s-au cam scumpit, in prețul oferit de ei la turci am și zbor inclus. Totuși poți să-mi recomanzi un resort bun in Bulgaria pe malul marii care sa concureze cu Turcia?

Depinde si de buget! de 2 ori am fost la Blue Magic Obzor dar si la Sunrise all Suites Resort odata si am fost super multimit. Sol Luna Bay, Marina, etc Cat despre scumpri, sincer, Nu am idee, de anul acesta ne orientam si catre alte tari, copilul fiind mare si ne mai avand probleme la drum.

Edited by raducanu969, 30 January 2024 - 15:34.


#20
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 06.02.2011

View Postraducanu969, on 30 ianuarie 2024 - 15:30, said:



Depinde si de buget! de 2 ori am fost la Blue Magic Obzor dar si la Sunrise all Suites Resort odata si am fost super multimit. Sol Luna Bay, Marina, etc Cat despre scumpri, sincer, Nu am idee, de anul acesta ne orientam si catre alte tari, copilul fiind mare si ne mai avand probleme la drum.
Daca faci un calcul și vezi cat costa pe noapte iese la fel sau mai mult decât la turci unde plătești zborul în banii respectivi, in mod normal având în vedere că plătești transport separat ar trebui ca bulgarii sa fie mai ieftini dar ei sunt chiar mai scumpi și nu știu dacă se justifica prețul...

#21
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,417
  • Înscris: 17.08.2022
Grecia indiferent cum. Si cat.....
All inclusive este sa stai inauntru, la leneveala cum zic colegii si sa nu vezi nasoalele de pe afara
All inclusiv poti sa-ti faci si acasa daca ai casa cu curte si o piscina gonflabila si nu te mai sperii de cutremure....

Edited by vio69c, 30 January 2024 - 15:58.


#22
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,317
  • Înscris: 30.08.2006

View Postmaladetz, on 30 ianuarie 2024 - 14:25, said:

Bulgarii s-au cam scumpit, in prețul oferit de ei la turci am și zbor inclus. Totuși poți să-mi recomanzi un resort bun in Bulgaria pe malul marii care sa concureze cu Turcia?
Griffid Encanto Beach. Pretul este de 600 lei pe noapte in extrasezon. Nu consider ca e chiar uluitor de mic.
10600 lei un sejur cu 7 nopti cazare si All Inclusiv in varf de sezon. Turcii au resorturi mai ieftine cu transport inclus.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Tw4xyggYKl0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Leo2006, 30 January 2024 - 16:21.


#23
mirela17m

mirela17m

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.05.2023
my 2 cents...

Turcia cu All inclusive, altfel iti vei depasii bugetul

Grecia , fara all inclusive , nici ca ai gasii prea multe varinate. dar merita sa te plimbi in grecia , sa experimentezi bucataria locala.

#24
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,724
  • Înscris: 14.10.2004

View Postmaladetz, on 30 ianuarie 2024 - 14:25, said:

Bulgarii s-au cam scumpit, in prețul oferit de ei la turci am și zbor inclus. Totuși poți să-mi recomanzi un resort bun in Bulgaria pe malul marii care sa concureze cu Turcia?

Duni Marina Royal Palace ca locatie si servicii dar la mancare si bautura nu-i egaleaza pe turci.

Edited by xymzar, 30 January 2024 - 16:25.


#25
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 06.02.2011

View PostLeo2006, on 30 ianuarie 2024 - 16:13, said:


Griffid Encanto Beach. Pretul este de 600 lei pe noapte in extrasezon. Nu consider ca e chiar uluitor de mic.
10600 lei un sejur cu 7 nopti cazare si All Inclusiv in varf de sezon. Turcii au resorturi mai ieftine cu transport inclus.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Tw4xyggYKl0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In sezon cat e? Am fost o data in extrasezon și riști să ai vreme nasoala, apa rece....

#26
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 15.11.2005
Grecia 100% fara all inclusive!!!
Grecia nu se compara cu Turcia, la turci te duci daca vrei sa te umfli ca un porc cu mancare ieftina si pe alocuri din surse dubioase su "reciclata"
Cine vrea bratarica si se intrebe ce mai dau aia de mancare, turcia e destinatia, cine vrea sa vada ceva frumos, mancare buna, distractie si oameni prietenosi, Grecia e destinatia.
Da, am fost in amandoua, pentru mine e ca si cum compari un Mercedes E, cu un stepway.
E si misto sa faci plaje la 45 de grade dar ai nisip nene:))

#27
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 19.11.2008
La un hotel din Turcia iesi mai bine ca si pret fata de un hotel cu servicii similare din Grecia. In Grecia ai numeroase optiuni de a iesi pentru masa/plaja. Apa mai frumoasa in Grecia. Depinde mult de buget si ce iti doresti de fapt sa faci in concediu

#28
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,541
  • Înscris: 30.04.2006

View Postmaladetz, on 30 ianuarie 2024 - 14:25, said:

Bulgarii s-au cam scumpit, in prețul oferit de ei la turci am și zbor inclus. Totuși poți să-mi recomanzi un resort bun in Bulgaria pe malul marii care sa concureze cu Turcia?
inca o recomandare, uite aici:
https://voyaresort.com/

poate chiar mai tare decat unele resorturi din Tr...
buget ? cam fara numar Posted Image

Edited by daniel1976, 30 January 2024 - 16:54.


#29
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,117
  • Înscris: 07.07.2006

View PostMondeo, on 30 ianuarie 2024 - 16:34, said:

cine vrea sa vada ceva frumos, mancare buna, distractie si oameni prietenosi, Grecia e destinatia.
Astea nu-s valabile și la turci? Io am fost numa la Istanbul, și acolo am găsit tot ce zici. Bănuiesc că și la mare ar trebui să fie la fel.

#30
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,070
  • Înscris: 08.08.2018
Bineinteles ca asa e, as indrazni sa zic ca turcii sunt cel putin la fel de prietenosi ca grecii, iar mancarea lor e chiar mai elaborata si mai gustoasa. Trei sejururi am facut la turci, nu la all inclusive, evident, imi place sa ma bucur de peisaje si locatii diverse, a fost minunat. In ultimii ani m-am naravit la greci, Creta ca sa fiu mai exact, poate si pentru ca din Bucuresti fac doua ore pana la hotel, iar plajele de acolo sunt mai spectaculoase.

#31
eurobuc

eurobuc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2023
in Grecia ai tot ce stii despre cultura antica greceasca. In turcia ai tot ce stii despre millet, bergama, efes, babilonieni/asirieni, cruciati, cei de inaintea tuturor. numai ca fiind o tara mare cam trebuie sa zbori sau sa conduci.
Capadocia si Frigia rivalizeaza cu Meteora.
Muntele Nemrut, cel cu regele ce atingea si orice se facea aur, rivalizeaza cu success cu Grecia.
inceputurile civilizatiei le vezi in sudul turciei (plajele sunt sud-vest) si rivalizeaza cu orice antica constructie din Grecia, dar Acropolis este unic.
manastiri crestine (functionale !) vezi in sudul Turciei (si in Istanbul ai toate confesiunile religioase cu biserici/temple/sinagogi functionale) si una in nord. In Istanbul ai Patriarhia Ortodoxa, daca esti crestin ortodox ar fi educativ sa o vizitezi. in Grecia ai Athos.
in Turcia ai muntele Ararat (cel cu arca si Noe), in Grecia ai Athos.
Cred ca in Turcia sunt zeci de mii de pensionari englezi stabiliti de tot. De nemti nu mai vorbesc. In Grecia ai multi rusi. dar grosul lor este in zona Antalya (rusi si ukrainieni impreuna).
In Grecia sudul Peloponesului este deosebit si ai si Monemvasia acolo.
turcii aproape nu au insule decat la intrarea in Dardanele unde bei vin cat vrei. Dar au insula cu o biserica armeneasca veche pe lacul Van incredibila.
Grecia are insulele ce fac toti banii, mai ales vazute de pe mare.
distractie placuta domnelor si domnilor.

#32
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 01.03.2016
Pentru mine intrebarea din titlu e fara rost. Grecia nu este despre all inclusive. Este despre taverne pe plajă cu muzica in surdină, Mythos si Tsipouros. Turcia este pentru leneveală si mâncare multă. Dacă e vorba si de copii in ecuatie, atunci castigă Turcia, dacă e vorba să fii in doi pe malul mării castigă Grecia.

#33
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,455
  • Înscris: 05.07.2018
Cred ca a mai zis cineva, dar trebuie sa zic si eu. Daca vrei peisaje si liniste, Grecia. Daca vrei lux si oameni mereu pe langa tine, Turcia.

#34
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,363
  • Înscris: 17.01.2012

View Postmaladetz, on 30 ianuarie 2024 - 13:59, said:


Vacanta in Turcia sau Grecia All inclusive?


turcia...

#35
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 15.11.2005

View PostPuferiu_, on 30 ianuarie 2024 - 21:17, said:

Cred ca a mai zis cineva, dar trebuie sa zic si eu. Daca vrei peisaje si liniste, Grecia. Daca vrei lux si oameni mereu pe langa tine, Turcia.
aparenta de lux poate...

#36
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 23.12.2023
Grecia nu e de all inclusive
Eu merg pe insule si merg in fiecare zi pe alta plaja.
Daca vrei leneveala la all inclusive, e ok Turcia

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate