Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Robinetul general de la apartament s-a stricat

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Sub maner ai o piulita, daca o desfaci poti scoate piesa care roteste bila. Poti inlocui acea piesa, care e probabil rupta, sau macar poti roti bila, ca sa inchizi apa.

#20
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 02.08.2021

 redsnake74, pe 20 noiembrie 2023 - 21:34, a scris:

Am chemat instalatorul si nu putem face nimic deoarece robinetele blocului sunt ruginite si blocate . Am sunat la primarie si la furnizorul de apa si mi-au zis ca nu este treaba lor . La administratia blocului au program doar joi si nu au nici un mail sau nr. de telefon afisat . Ce sa fac ? Daca ma inund cine plateste ? Ca nu ar fi din vina mea , eu le-am cerut de mai mult de un an sa schimbe robinetele din subsolul blocului ...
Trebuie să fie un robinet înaintea contorului general al blocului.
Ca acel robinet să meargă este de competența furnizorului de apă.

#21
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 18.05.2020
Contorul general unde este ? M-am uitat peste tot in subsol si nu l-am gasit . Posibil sa fie in vreun canal ? Am vazut frecvent angajati de la firma de apa ce umbla la un canal de langa bloc .

#22
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 02.08.2021
Cel mai probabil ăla e.
Trebuie să știe administratorul.

#23
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,198
  • Înscris: 03.12.2005
Daca ai nevoie urgenta, il schimbi cu apa curgand. Pregateste instalatorul o mufa rapida, robinetul montat pe ea si un flex pe baterie.
Tai teava, bagi mufa pe teava cu robinetul deschis si o strangi, cum e etansa poti inchide robinetul. Puncte bonus daca esti pregatit cu ceva furtun dupa robinet ca sa poti prinde mai bine apa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate