Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...
 COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...

Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata
 

Ce l-a determinat pe Ion Iliescu sa il gratieze pe Miron Cosma?

* - - - - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,207
  • Înscris: 15.01.2017

 Augustus1978, on 06 noiembrie 2023 - 13:31, said:

Emil Constantinescu care de departe, ramane cel mai prost presedinte ce la avut Romania post-revolutionara mai prost si decat Iliescu, ajunge la putere ca reprezentant CDR - coalitie ce cuprindea printre altii PNL si PNT.

Mineriadele pe langa morti si violuri a dus la distrugerea sediilor PNT si PNL - unde s-au plantat apoi probe cum tipareau bani falsi si distribuiau droguri.
Mineriadele au insangerat la propriu Bucurestiul fiind raportati cel putin 10 morti, 10 femei violate in grup si un numar de sinucideri (4 barbati care au fost violati multiplu pe parcurs de mineri, politisti si gardieni - doi s-au sinucis).
Numarul barbatilor si al femeilor violati este si el mai mare.
La acesta se adauga distrugerile si sute de persoane batute sau ""arestate"" ilegal de mineri.

In fruntea minerilor - oficial sau neoficial - era Miron Cosma.

Acesta v-a fi arestat mai tarziu dupa ce a incercat sa fuga din tara cu o suma imensa de bani - vorbim de echivalentul a vreo 3-4 apartamente in Bucuresti la acea vreme.

Emil Constantinescu zis in popor "Tapul" ca si ultim act prezidential il gratiaza pe cel ce a insangerat Bucurestiul - cu toate ca PNL si PNT au avut cel mai mult de suferit de pe urma mineriadelor - adica exact cele mai importante partide de atunci, care l-au sprijinit.

Daca ar fi facut gestul Iliescu - nu ar fi mirat pe nimeni.

In afara de prostie, ar mai fi si alte motive care l-au determinat pe Emil Constantinescu sa il gratieze pe Miron Cosma?

Ion ilici iliescu e cel care si-a gratiat catelusul in ultimele zile de mandat.

#20
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,350
  • Înscris: 21.03.2020

 Augustus1978, on 06 noiembrie 2023 - 13:31, said:


Ai bagat un fake ca sa-l speli pe Dulapu din postura de cel mai prost si mincinos presedinte ever? Posted Image

#21
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,208
  • Înscris: 13.07.2011

 Bursul, on 06 noiembrie 2023 - 14:35, said:

Inca mai tin minte ziua aceea, eram la lcuru cand am auzit stirea. Nu ma interesa politica, dar gestul asta m-a enervat la culme.

Eu eram destul de mic si imi aduc aminte si acum cum unchiul meu a venit in fuga la noi acasa sa ne anunte ca Bucurestiul este luat sub asalt, oamenii sunt agresati si ca vor venii si mai multi mineri la Bucuresti si mai bine sa fugim din oras.

Si pe 24 am plecat la niste rude carte locuiau la Butimanu unde eram lipiti de televizor.

#22
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 25.10.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qW9TCjpI7aI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

 Augustus1978, on 06 noiembrie 2023 - 13:31, said:

Emil Constantinescu care de departe, ramane cel mai prost presedinte ce la avut Romania post-revolutionara mai prost si decat Iliescu
Cel mai prost presedinte ce la avut Romania post-revolutionara mai prost si decat Iliescu este ... KLAUS IOHANNIS.

#24
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 19.06.2018

 maccip, on 06 noiembrie 2023 - 14:24, said:

Foarte adevarat ceea ce zici tu, lectie de istorie, cu cateva exceptii.
Nu era vorba de Cosma ci de Cartianu, nu era vorba despre Constantinescu ci despre Giovanni si nu l-a gratiat ci l-a scuipat.
Foarte adevarat ce spui tu , lectie de istorie, cu o singura exceptie, nu are nicio legatura cu realitatea, o informatie complet aiurea, fix precum initiatorul topicului. I ai scris si tu "4 emails" lui Giovanni si nu ti a raspuns? Ptr ca nu era Cartianu, ci era...Terzian.

Edited by audiofidell, 06 November 2023 - 15:30.


#25
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,791
  • Înscris: 06.01.2007
Posted Image

#26
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,814
  • Înscris: 27.10.2007

 Augustus1978, on 06 noiembrie 2023 - 13:31, said:

In afara de prostie, ar mai fi si alte motive care te-au determinat sa deschizi acest topic?


#27
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Istoria noastra este modificata la greu de propagandistii pro rusi.

#28
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,350
  • Înscris: 21.03.2020
Oho modificarea istoriei in scopuri propagandistice este specialitatea comunistilor. Sa vezi cum apar si dispar evenimente istorice in functie de dorinta partidului unic. Posted Image

Sa vezi cum s-au transformat dacii in popor latin in vreo 200 de ani de tavaleala cu invadatorii ramai siderat Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 06 November 2023 - 17:16.


#29
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,798
  • Înscris: 12.09.2015
Eu stiam ca Iliescu l-a gratiat pe Miron Cosma imediat inainte sa-i expire mandatul de presedinte...

 kolfleading, on 06 noiembrie 2023 - 15:02, said:

Cel mai prost presedinte ce la avut Romania post-revolutionara mai prost si decat Iliescu este ... KLAUS IOHANNIS.

Klaus este ........Am cenzurat eu sa  nu isi ia Sofpedia vreo amendaPosted Image.Eu imi mentin parerea ca Iliescu este presedintele cel mai slab ce l-a avut Romania  post-revolutionara*dar revoluatia din 89; (nu a fost revolutie ci lovitura de sta bine planificata cu mult timp in urma) deoarece a pus pe butuci industria din tara noastra,mai exact a demolat-o .

Edited by PiticVerde, 06 November 2023 - 17:45.


#30
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,159
  • Înscris: 26.02.2010
De ce nu se schimbă titlul topoicului, ceva de genul, ca Iliescu a grațiat.

#31
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,139
  • Înscris: 15.12.2009

 eiffel, on 06 noiembrie 2023 - 14:31, said:

Eu ma intreb ce l-a determinat pe initiator sa deschida acest topic si sa se faca de ras...

Prostia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate