Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Prize incastrate

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023

 Talibane, on 11 noiembrie 2023 - 06:04, said:

Nu stiu la ce tot te referi cu '80...

Arata si mie cate modele de prize modulare sunt in care sistemul de prindere la cablu/conductor ii cu clema. Dupa cum am spus mai sus, montez doar aparataj modular, Schneider unica mai exact... sau mai nou pe easy. Alea vrei nu vrei is cu surub, win/win pentru mine. Doar intrerupatoarele sunt cu clema.

Acuma daca tu montezi doar doze rotunde/octogonale ca in ani '80, asta este preferinta ta, asa cum eu am preferinta sa merg pe modular modern. Dar aici tine si de client ce doreste,  si mai ales ce ii recomanzi.
Inițiatorul a spus clar din primul post că nu vrea prize modulare și nici prize cu șurub la contact.
Ceartă-te cu el.

#38
Talibane

Talibane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 12.05.2019

 FlapJack7, on 11 noiembrie 2023 - 09:30, said:

Inițiatorul a spus clar din primul post că nu vrea prize modulare și nici prize cu șurub la contact.
Ceartă-te cu el.

Da eu nu ma cert cu nimeni, imi pare rau daca tu ai crezut ca ma cert cu tine, nu am motiv, doar incercam sa imi dau seama  de ce ma intrebi daca eu folosesc cleme wago si ma tot trimiti in '80. Tot ce am facut a fost sa imi spun o opinie despre sitemu de prindere al conductorilor cu clema, si tu mi ai spus ca nu foloseste nimeni sistemu de prindere al conductorilor cu surub din '80, eu ti am dovedit contrar. Si nu numai la modular se gaseste cu surb.

Am sa ma opresc aici cu dezbaterea, ca nu incerc sa iti vand nimic.
Dupa cum am mentionat mai sus, fiecare are o preferinta cu ce si cum lucreaza.

#39
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,621
  • Înscris: 21.02.2006
Nu mă cert cu nimeni, piticu meu de pe creier asta vrea, asta primește.

#40
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023

 Talibane, on 11 noiembrie 2023 - 10:45, said:

Tot ce am facut a fost sa imi spun o opinie despre sitemu de prindere al conductorilor cu clema, si tu mi ai spus ca nu foloseste nimeni sistemu de prindere al conductorilor cu surub din '80, eu ti am dovedit contrar. Si nu numai la modular se gaseste cu surb.

Pierdere de timp.
De să strâng 5 șuruburi când pot stânge doar 2?

#41
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,504
  • Înscris: 06.06.2006

 FlapJack7, on 11 noiembrie 2023 - 01:40, said:

Exact cum am zis, anii 80.
Lasa, ca si iphone 15 simplu are port usbc, dar cu usb 2.0 pe el. Tehnologie usb 2.0 care a aparut inainte de aparatia primului iphone (aka 2007). =====)))))))))

#42
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023

 pufarin, on 11 noiembrie 2023 - 10:45, said:

Nu mă cert cu nimeni, piticu meu de pe creier asta vrea, asta primește.

Totusi la prizele in care bagi consumatori de peste 2 k kw pune totusi ceva fiabil, solid, contact pe suprafata mare, parerea mea tot cu surub e mai bine.

#43
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,504
  • Înscris: 06.06.2006
Daca nu sunt vapormade, clemele alea au mai multa suprafata de contact decat suruburile puse in astfel prize (16A).

Edited by kretzu77, 13 November 2023 - 21:37.


#44
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,621
  • Înscris: 21.02.2006
Așteptam de mult să spună cineva asta.

#45
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023

 crischir, on 13 noiembrie 2023 - 18:29, said:



Totusi la prizele in care bagi consumatori de peste 2 k kw pune totusi ceva fiabil, solid, contact pe suprafata mare, parerea mea tot cu surub e mai bine.
2k KW?
Ești sigur că n-ai pus un k în plus?

#46
crischir

crischir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 04.06.2023
Scuze! Da e in plus un k Posted Image

 pufarin, on 13 noiembrie 2023 - 21:51, said:

Așteptam de mult să spună cineva asta.

Te inseli, cand strangi surubul ai o"saiba"care "aplatizeaza/ lateste" pinul sau conductorul si presiunea e mult mai mare, deci un contact mult mai ferm decat un arculet care e la voia Domnului daca se incalzeste ..

Edited by crischir, 15 November 2023 - 08:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate