Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Cum comand medicamentul lenalidomida (din India)?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,908
  • Înscris: 15.06.2004

View Postionut_blue, on 02 octombrie 2023 - 20:21, said:

In Romania e vreo 2500 lei/cutie fata de aprox 70 lei India.Plus ca la noi nu il gasesc (nu am incercat inca pe comanda).
M-ar interesa sa stiu daca a mai cumparat cineva medicamente din India, am o gramada de nelamuriri gen daca legislatia permite vanzarea de medicamente de acolo, pe ce platforma as gasi asa ceva, la ce fel de taxe de transport sa ma astept....

1. La pretul ala ceva imi da cu virgula. Chiar daca India e cel mai mare producator de medicamente e si cel mai mare producator de falsuri.
2. In mod normal ca sa poti aduce din afara EU medicamente stiu ca e nevoie de o autorizare a ministerului sanatatii. Pe timpul covid nici macar masti nu puteai aduce legal fara o astfel de autorizare.

#20
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Nu va recomand sub nicio forma sa achizitionati un medicament (RX) pe internet.
Nu avem problema cu stocurile de Lenalidomida, asadar il gasiti in lanturile mari de farmacii. La retetele necompensate pretul final platit de pacient pentru forma de Lenalidomida 10mg este 484.14 ron.

Sanatate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate