Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple watch 41 vs 45 si culoarea

Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat
 Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...
 Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...
 EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...
 

Orange Yoxo - prima aplicatie digitala care iti permite sa iti configurezi abonamentul asa cum iti doresti

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
9060 replies to this topic

#9019
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,468
  • Înscris: 18.12.2007
Daca e triple cut e ok.
O sa aiba, se inghesuie ceilalti sa ii faca loc :)

#9020
Toderascu

Toderascu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 24.08.2018

View Postvestale, on 21 iunie 2024 - 10:48, said:

Are, pentru  ca YOXO e 9lei pentru luna intreaga, nu de 28 de zile cum e la prepay si imi ofera suficient trafic pe internet pe acel router.
Si la YOXO vreau si trebuie sa ajunga acel SIM, la prepay nu am nici o varianta mai iefitna.

Dacă luna e de 31 de zile, nu mai acoperă yoxo o luna întreaga.

#9021
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,386
  • Înscris: 24.11.2002
Da, macar sunt 30 de zile, nu 28.
Si e mai simplu sa imi trimita o notiffcare: ai grija ca maine iti luam banii din cont si sa ii ia automat. In comparatie cu prepay unde trebui sa incarci cu credit, te trezesti ca nu iti activeaza optiunea si consumi din credit si la momentul de reactivare nu mai ai cu ce. Si am patit de 3-4 ori cu prepay-ul de la Orange, mai nasol era ca ajungeam sa consum aproape tot creditul pana sa imi dau seamna ca nema optiune activa si vorbeam/consumam internet pe credit.

#9022
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,842
  • Înscris: 21.03.2005

View Postvestale, on 21 iunie 2024 - 12:34, said:

Da, macar sunt 30 de zile, nu 28.
Si e mai simplu sa imi trimita o notiffcare: ai grija ca maine iti luam banii din cont si sa ii ia automat. In comparatie cu prepay unde trebui sa incarci cu credit, te trezesti ca nu iti activeaza optiunea si consumi din credit si la momentul de reactivare nu mai ai cu ce. Si am patit de 3-4 ori cu prepay-ul de la Orange, mai nasol era ca ajungeam sa consum aproape tot creditul pana sa imi dau seamna ca nema optiune activa si vorbeam/consumam internet pe credit.
Ce fel de router este? Este cumva stick mobil? Intreb pentru ca la un moment dat cand foloseam un "sapun" 3G de la Vodafone, era o aplicatie cu care rula on the fly si in care primeai sms-uri...
In functie de pagina de admin a routerului tau, vezi eventual in manual sau daca ai conexiune remote, cum se poate gestiona primirea de sms-uri...
Sansele sunt mici, dar as incerca si aceasta varianta...

#9023
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,386
  • Înscris: 24.11.2002
E un B310 de la Huawei, are in interfata web partea de SMS (trimis si citit), dar nu are VPN sa il pot accesa din exterior si nici nu am windows sau linux cu interfata grafica in spatele lui, pe partea de LAN, ci un amarat de Raspberry Pi 1B, iar interfata web routerului vrea musai Javascript, cand am incercat un links si w3. Am instalez browsh sa vad ce zice si daca il pacalesc.

#9024
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,430
  • Înscris: 26.01.2019
Am doua conturi Yoxo:
- contul 1 contine 2 abonamente
- contul 2 nu contine nici un abonament

Vreau sa "mut" un abonament din contul 1 in contul 2.

In contul 2 am un singur ecran care contine doar 2 butoane:
- "incepe acum": adauga abonament nou
- "contul meu": detalii cont

Pare ca nu exista buton "adauga abonament existent" intr-un cont care nu are niciun abonament.

Idei?

#9025
johannbis

johannbis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 16.03.2008
Închizi abonamentul cu trecere pe prepay și îl redeschizi pe celălalt cont. Ma gândesc că poate fi o soluție, nu am testat...

#9026
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,430
  • Înscris: 26.01.2019

View Postjohannbis, on 22 iunie 2024 - 10:45, said:

Închizi abonamentul cu trecere pe prepay și îl redeschizi pe celălalt cont.

Oare mi se pastreaza "beneficiile" pe care le am acum?

#9027
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,214
  • Înscris: 24.04.2013
Nu cred ca pastreaza nimic din beneficii. Si, inafara de creditul ramas din optiunea de ‘Credit numere speciale’ si bonusurile primite dar inca neactivate de la ‘Invita un prieten’, nici nu vad ce ar fi de pastrat. Basca in maxim 24 de ore prepay-ul trebuie incarcat cu minim 5EUR+TVA ca sa nu il pierzi. In acest interval nu ai timp sa finalizezi portarea, deci nu cred ca scapi de reincarcare (dar nu am incercat, deci nu stiu exact cum se procedeaza).

Eu am avut nevoie sa ‘portez peste numarul existent’ un numar din alta retea, dar la ei asa ceva nu se poate si singura solutie a fost sa inchid Yoxo vechi si sa fac unul nou prin portare. Mai aveam un bonus inca neactivat si la inchiderea abonamentului vechi s-a pierdut, nu a ramas pe cont. E drept ca am avut cam 2-3 zile contul fara nici un abonament; nu stiu ce s-ar fi intamplat daca deschideam intai abonamentul nou si abia apoi il inchideam pe cel vechi.

Incearca pe chat la ei (abia luni…), trebuie sa existe o metoda mai buna decat acest du-te-vino pe prepay.

Edited by sags, 22 June 2024 - 11:42.


#9028
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,468
  • Înscris: 18.12.2007
Nu se poate pe nicaieri sa portezi peste un numar existent.

#9029
Toderascu

Toderascu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 24.08.2018
La digi portezi peste număr existent. E de ani buni asa.

#9030
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 29.03.2017

View PostAlexEn, on 22 iunie 2024 - 12:10, said:

Nu se poate pe nicaieri sa portezi peste un numar existent.
șterge ce ai scris că te facibde râs

View PostAlexEn, on 22 iunie 2024 - 12:10, said:

Nu se poate pe nicaieri sa portezi peste un numar existent.
șterge ce ai scris că te faci de râs

#9031
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,430
  • Înscris: 26.01.2019
Presupun ca urmatoarele sunt cunoscute, da?
- contul Yoxo (sau Orange) si abonamentul Yoxo sunt doua entitati diferite care se pot asocia si separa
- Yoxo permite gestionarea mai multor abonamente (numere de mobil) dintr-un singur cont Yoxo (sau Orange)

View Postsags, on 22 iunie 2024 - 11:41, said:

nu vad ce ar fi de pastrat

Abonamentul vechi Yoxo care iti da banii inapoi la net-ul neconsumat?

View Postsags, on 22 iunie 2024 - 11:41, said:

nu ai timp sa finalizezi portarea

Nu e cam "mult" sa fac "portare" doar ca sa pot gestiona un abonament existent dintr-un alt cont?
P.S. Trecerea la Orange Prepay se considera "portare"? Nu este doar o schimbare de abonament in cadrul Orange?

#9032
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,214
  • Înscris: 24.04.2013
Scuze, evident nu e portare, nu stiu de ce aveam portarea in minte.

Oare trecerea prepay Orange -> Yoxo se face ‘pe loc’? (nu stiu daca e asa) Caz in care nu ai ajunge sa depasesti cele 24 de ore si scapi fara reincarcare.

#9033
bdlaur

bdlaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.02.2014
Frumos cu oferta de vara, au dat drumul la 5g pentru cei cu abonamentul de 19 lei, ok, eu aș lăsa 5g la liber, de ce?
Pai nu ai semnal doar in unele colturi 🤣

#9034
Julian9000

Julian9000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.01.2020

View Postsags, on 22 iunie 2024 - 15:06, said:

Scuze, evident nu e portare, nu stiu de ce aveam portarea in minte.

Oare trecerea prepay Orange -> Yoxo se face ‘pe loc’? (nu stiu daca e asa) Caz in care nu ai ajunge sa depasesti cele 24 de ore si scapi fara reincarcare.

Eu am incercat si a mers aproape pe loc, cam la 5 minute a fost portat in Yoxo numarul de prepay.

#9035
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,214
  • Înscris: 24.04.2013
OK, atunci asta ajuta la modul general de exemplu cu schimbat titularul de contract. Dar cum abonamentul vechi se inchide si se deschide unul nou, cel nou va fi din oferta actuala.

Cinstit sa fiu, nu mi-e foarte clara legatura intre conturile MyOrange/ YOXO, instanta aplicatiei YOXO, si persoana titularului de contract. Daca poti avea YOXO activ pe mai multe telefoane pe acelasi cont (normal ar fi DA, dar…), daca intr-un cont YOXO poti avea/gestiona abonamente cu titulari diferiti (normal ar fi NU, ca ai acces la lista de convorbiri care ar trebui pastrata confidentiala), etc, etc. Din pacate nu sunt in pozitia de a testa asemenea chestii si deci nu pot ajuta.

Nici nu imi dau seama ce doreste @darkangel2 sa obtina de fapt (plata cu card separat? schimbare titular? pur si simplu gestiunea fiecarui abonament direct pe telefonul in care este SIM-ul in cauza? etc…).

#9036
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 27.02.2006

View Posttigerheart, on 21 iunie 2024 - 11:05, said:

Plec cateva zile din localitate si mi-e mai usor sa stiu din timp cu ce ajunge, sa pot discuta cu cineva sa il preia sau daca e cazul sa redirectionez coletul. De ex. la Cargus parca e o singura incercare de livrare, iar apoi il trimite la o locatie Ship&Go...
eu in prahova am primit prin sameday, instalezi aplicatia si de acolo ai mai multe optiuni in ziua livrarii coletului.

la yoxo ai pin in aplicatie si prin sms, la fel la orange.

aplicatia curierului

la cargus nu ai optiune de redirectionare colet, sau de anulare comanda, ai doar pin in aplicatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate