Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

Recomandare Motocicleta / pareri despre ce am gasit eu pana acum

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 09.12.2012
Pana la urma mi-am luat un e-bike (semi cursiera electrica) Autonomie 70-80 km , viteza moderata de pana  la 25 km/h, dar daca am pedalat si eu am atins aproape 40 km/h  , acceleratie la mana / acceleratie pasiva (ma ajuta motorasul sa pedalez mai usor)

ce sa zic , daca nu am permis inca , nici experiente prea mari pe motociclete , eu zic ca e o alegere buna + ca pot umbla pe DN-uri fara stress, numai ca trebuie sa imi  cumpar o oglinda pe partea  stanga , sa vad masinile care vin din spate Posted Image

Attached File  066e3a95-bf7b-4d93-b6c8-fa0b810d5c89.jpg   867.52K   23 downloads Attached File  20230522_150741.jpg   960.71K   24 downloads

LE n-am idee de ce pozele de pe forum s-au pus intr-o lature lol

Edited by DianaXO, 22 May 2023 - 17:04.


#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,457
  • Înscris: 20.10.2015

 DianaXO, on 22 mai 2023 - 17:03, said:

Pana la urma mi-am luat un e-bike (semi cursiera electrica) Autonomie 70-80 km , viteza moderata de pana  la 25 km/h, dar daca am pedalat si eu am atins aproape 40 km/h  , acceleratie la mana / acceleratie pasiva (ma ajuta motorasul sa pedalez mai usor)

ce sa zic , daca nu am permis inca , nici experiente prea mari pe motociclete , eu zic ca e o alegere buna + ca pot umbla pe DN-uri fara stress, numai ca trebuie sa imi  cumpar o oglinda pe partea  stanga , sa vad masinile care vin din spate Posted Image

066e3a95-bf7b-4d93-b6c8-fa0b810d5c89.jpg 20230522_150741.jpg

LE n-am idee de ce pozele de pe forum s-au pus intr-o lature lol

Poate ma indragostesc de tine!

YES
o solutie mai buna decat ti-am dat eu

Acum nu pierde vremea si inscrie-te la scoala, dar da, bicicleta, mai ales electrica e dementiala ca si pregatire

Ai trecut examenul. Nebuno ce esti. Bravo.
Ai grijanie si stai in viata ca e mai periculoasa decat motocicleta.

#21
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,828
  • Înscris: 09.12.2012
Am observat si cand pedalam se activa motorul electric ca sa ma asiste pasiv (sa-mi faca pedalarea mai usoara) , prinzi rapid viteza , depinde de cat setez acel controller , ca are 5 trepte , in a 5 a e destul de tare (ti-o ia rapid de pe loc) , practic daca nu ai cap ai intrat intr-un sant , sau ai cazut , sau te poti si omorî . pe  DN - uri trebuie atentie maxima , abia  astept sa mi cumpar o oglinda calumea pe partea stanga, sa stiu ce imi vine din spate , ca asa pot incetini si trage mai spre dreapta Posted Image

Acceleratia pasiva e preferata mea Posted Image) practic pedalez dar ma ajuta si motorul electric , daca folosesc acceleratia  de mana (ca la o motocicleta) , tot ajunge la 25 km/h  dar si bateria se descarca mai repede Posted Image

Am dat azi la ture de m-am saturat, m-a lasat bateria ca nu era incarcata la maxim, dar am ajuns rapid la unele destinati Posted Image))
Unii soferi pe DN-uri se uitau la genu wtf fata asta nu pedaleaza Posted Image))))

O sa ii fac un full charge acuma seara de 8 - 10 h ca sa ma tina bateria mult Posted Image)

LE : Urmeaza si scoala mai spre toamna , si eventual o masina , cred ca dau pentru B intai , si mai tarziu o  sa imi iau si motocicleta, insa astea le iau usor pas cu pas ca nu e graba

Edited by DianaXO, 22 May 2023 - 20:28.


#22
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,463
  • Înscris: 28.10.2018

 Tsunamii, on 22 mai 2023 - 18:09, said:


Poate ma indragostesc de tine!

Vezi sa nu aiba niste oua intre picioare la ce cadru are bicla aia.

#23
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,457
  • Înscris: 20.10.2015

 abac, on 22 mai 2023 - 20:35, said:


Vezi sa nu aiba niste oua intre picioare la ce cadru are bicla aia.
Who cares?
Nu are neaparat legatura cu sexul

 DianaXO, on 22 mai 2023 - 20:26, said:

LE : Urmeaza si scoala mai spre toamna , si eventual o masina , cred ca dau pentru B intai , si mai tarziu o  sa imi iau si motocicleta, insa astea le iau usor pas cu pas ca nu e graba

1. Stiu ca e aglomeratie la scoala, asa ca eu m-as inscrie undeva de acum, o sa dureze 2-3 luni poate

2. Cu bicicleta atingi cele 2 puncte ale mele. Cateva observatii
Masina trebuie sa fie mica, eventual o gioarsa care sa-ti faca si probleme si sa fie mica pentru a incerca sa te strecori si sa te prinzi care e punctul in care traficul se irita.
Bicicleta e mai periculoasa decat motocicleta. Multi vin din spate si nu ai luxul acceleratiei ca la motor si nu poti tine pasul cu traficul

In rest esti pe drumul cel bun cu motorul. In ceea ce priveste relatiile, te departezi. Barbatilor nu le plac fetele curajoase, :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate