Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

Domeniu privat

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
1. Te informezi pe google dupa cautarea: "https://www.google.c...h=792&dpr=1.25"
2. Citesti tot pana devi doctor.
3. Bei o votca, tuica ce ai, mai iei o sticla de vin (plina) cobori la oamenii cu gratarul. Te imprietenesti, mai bei, mai faci curaj si apoi intrebi: Dar voi asa faceti gratarul? Nu stiti ca nu-i sanatos? Dai referinte, exemple, ba le si arati pe tableta (mai ales femeilor prezente)
4. Apoi ii trimiti in Hornbach dupa un gratar sanatos, cu eliberare separata de fum si-ai scapat cand or sa vada cat costa!

#20
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,259
  • Înscris: 15.05.2008
Copii sunt la scoala si gradinita in zilele astea, dupa capu unora copii ar trebui tunuti in tuburi, asa repede ati uitat aventurile copilariei? Si noi la randu nostru enervam pe altii cand eram copii.

#21
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Daca acum ti se pare ca urla copiii, sa vezi cum o sa fie peste o luna-doua atunci cand or lua vacanta :).

Solutia pe termen scurt e sa lucrezi la birou, iar pe termen lung e sa te muti. Daca toata lumea e fericita sa faca gratar si asta te deranjeaza doar pe tine, pur si simplu nu prea ai ce sa faci, iar daca reusesti sa-i opresti cumva, atunci iti vor face nasoale tie. Se stie ca romanii sunt al naibii de uniti atunci cand vor sa faca nasoale!

#22
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,150
  • Înscris: 09.08.2005

View Postandroida7, on 11 mai 2023 - 16:19, said:

Mai mult de o amenda cica nu au cum sa dea.
Și ce-i împiedică să dea cîte o amendă din oră în oră? În afară de lene, firește.

View Postovidiu21, on 11 mai 2023 - 16:50, said:

recomand o casa/vila/cabana la munte.
Aoleu... stai să vezi după ce ți-ai făcut cabana pe un vîrf de deal. Priveliște, verdeață, albinuțe, cer senin... și vecinul de peste vale ascultînd cu boxele la maximum. Știi cît de bine se aude? De parcă ar fi peste gard, nu peste trei kilometri...

View Postadip1962, on 11 mai 2023 - 21:20, said:

4. Apoi ii trimiti in Hornbach dupa un gratar sanatos, cu eliberare separata de fum si-ai scapat cand or sa vada cat costa!
Și or să revină la grătarul clasic...


Morala - nu cumperi apartament spre curtea interioară. Never, ever, indiferent de cît de mișto e curtea aia. Sunetele se reflectă în suprafețele dure (pereți, geamuri, balustrade), se amestecă, eventual se amplifică reciproc. Statistic vorbind românul e nesimțit, face ce vrea mușchii lui că e democrație, dom'ne, iar poliția e lasă-mă să te las. Combinația e letală.

#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postradunic, on 12 mai 2023 - 10:10, said:

Și ce-i împiedică să dea cîte o amendă din oră în oră?
Eu nu sunt sigur ca au voie macar sa intre in acea curte privata.

#24
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 16.04.2008

View PostMarianG, on 11 mai 2023 - 18:02, said:

Este pe proprieatea lor, in gradina sau un loc comun ?
Zici ca e complex nou de apartamente construit cu geamuri simple pe cadru de lemn ?

Nu stiu, dar mi se pare ca daca ai niste termopane de bun simt nu ar trebui sa te deranjeze atat de tare zgomotele facute de copii.
Eu de exemplu stau intr-un apartament care este la aproximativ 100 de metri de o scoala si copiii aia fac galagie foarte multa.
Dar cand inchid geamul, este totul in regula.


View Postceanu1980, on 11 mai 2023 - 22:29, said:

Copii sunt la scoala si gradinita in zilele astea, dupa capu unora copii ar trebui tunuti in tuburi, asa repede ati uitat aventurile copilariei? Si noi la randu nostru enervam pe altii cand eram copii.

Da, majoritatea nu isi mai aduc aminte ca au fost si ei copii.
Sau nu se gandesc ca poate in urmatorii ani vor avea si ei copii.

Oricum, in functie de zona in care te muti iti asumi ca vei avea o anumita categorie de vecini.
Este clar ca in orice bloc nou, majoritatea locatarilor va fi formata din familii tinere, cu copii mici.

#25
androida7

androida7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 26.09.2007

View Postradunic, on 12 mai 2023 - 10:10, said:

Și ce-i împiedică să dea cîte o amendă din oră în oră? În afară de lene, firește.



cica legea nu le permite sa dea mai mult de o amenda. Acum, nu stiu, nu ii pot contrazice ca nu stiu cum se aplica amenzile, dar mi se pare irational ce zic ei. Oricum nu le plateste ca e refugiat, face ceva pe ele de amenzi

#26
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,150
  • Înscris: 09.08.2005

View Postpasilla, on 12 mai 2023 - 10:47, said:

Eu nu sunt sigur ca au voie macar sa intre in acea curte privata.
Dacă-i invită careva - cel care a făcut plîngerea - au voie.

View Postandroida7, on 12 mai 2023 - 11:38, said:

cica legea nu le permite sa dea mai mult de o amenda. Acum, nu stiu, nu ii pot contrazice ca nu stiu cum se aplica amenzile, dar mi se pare irational ce zic ei. Oricum nu le plateste ca e refugiat, face ceva pe ele de amenzi
E clar, le e lene. Adică dacă iau o amendă pentru viteză și peste doi kilometri mă prinde din nou depășind viteza nu mai încasez o amendă? Ba da... La fel e și cu astea - o comiți, o iei. O comiți din nou, o iei din nou. De cîte ori e cazul.

#27
elless

elless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.02.2007
Cea mai buna metoda pentru a scapa de toate este sa...faci la fel.
Nu te va ajuta nimeni, poti uita de asta.
Cheama cel mai bun prieten(chiar mai multi) si dedica-te sa rezolvi problema.
Zi-le ca iti este imposibil sa lucrezi cu zgomotul mare de la geamul tau si ca accepti adunari o data in weekend, dar zilnic este imposibil de lucrat. Daca iti rad in fata, eu 100% as face asa:

1. Incepi sa prajesti ceapa si peste.
2. Prietenul tau sa aibe boxe minim cat o palma. Muzica sa nu fie tare ca sa nu te poata reclama. Dai volumul la 50% si 2 piese suprapuse, rock + manea.
3. Indrepti acestea catre curtea din spate unde sunt ei.
4. Deschizi geamul la 10, pleaci de acasa, revi la 22.
5. Repeat cateva zile.

Rezultat: Ai scapat pe viata.

Astept fundita:)))))

Edited by elless, 30 May 2023 - 00:30.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate