Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...
 Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania
 verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua
 Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 

Receiver CAT CS-907

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
20cmrecords

20cmrecords

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2016
Am testat cu satelitii surround spate L + R(120 w - 8 ohm ) de la Pioneer S-ES3TB,sistemul ce il am conectat la receiver-ul Pioneer,se aud foarte incet,de la 40-50% sunt perceptibili ,am testat pe TV cu conexiune Optica cat si de pe iesirea jack 3.5mm - RCA ,nu sunt mari diferente...Pe canalele cu sunet DD se aude doar putin mai bine dar mai incet.Deci cel mai bine ar trebuii sa caut boxe 4 ohm - 30 w per canal.

Dupa curatare cu WD40 butonul de volum si-a revenit,mai au mici probleme cele de bass/treble,pe acelea nu am reusit sa le desfac/curat.

#20
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

 20cmrecords, on 25 martie 2023 - 14:43, said:

...mai au mici probleme cele de bass/treble,pe acelea nu am reusit sa le desfac/curat.
Nu se desfac! Se introduce spray printre piesele componente, prin găurile prin care ies pinii, prin spațiile dintre părțile metalice și celelalte componente...

#21
20cmrecords

20cmrecords

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2016
Practic acele butoane nu ies nici de pe fata si nici potentiometrele de partea cu PCB-ul,tine ceva,undeva si nu am vrut sa risc sa le fortez.

#22
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Extragi butoanele din plastic, desfiletezi piulițele, scoți panoul și ai acces la potențiometre.
Dar mai bine renunță. N-ai veleități de depanator. Apelează la cineva care a mai făcut d'astea!

#23
20cmrecords

20cmrecords

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2016
Procedura asta a functionat doar la butonul de mare de volum,la celelalte 3 desi am incercat in acelasi mod nu am reusit sa le demontez.Recunosc daca nu ma pricep la ceva mai bine las pe altcineva mai priceput.

#24
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,616
  • Înscris: 17.08.2007
Evita 4 ohm ca o sa parlesti repede integratele de putere. As recomanda minim 6 ohmi.
Acest amplificator are cate un TDA2030 pe fiecare canal iar pe SW are 2 TDA2030 puse in punte.
Si mai e o chestie, transformatorul nu e vreo mare grozavie ca sa asigure tot necesarul de curent.

TDA2030 poate maximum: 14W in 4 ohmi si 9W in 8 ohmi
TDA 2050 este echivalent pin la pin si are putere mai mare dar dupa aia trebuie alt traf, nu merita deranjul.

Edited by atupi, 26 March 2023 - 00:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate