Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

Gravida dupa o aventura de-o noapte in concediu. Ar trebui sa il contactez?

* * - - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
460 replies to this topic

#415
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,005
  • Înscris: 28.09.2012
I-au umplut destui sacul cu opinii pe care nu le ceruse. Ma refer la pastrarea sarcinii.  Nu am vazut sa reactioneze negativ la opiniile referitoare la dilema expusa..

#416
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Modul in care formulezi o intrebare, este extrem de important in aflarea raspunsului.

Cum ar fi daca as intreba:
Sunt intr-o intersectie. Ce trebuie sa fac, dreapta, sau stanga. ?

#417
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postchique, on 12 martie 2023 - 20:33, said:

Who cares care-i adevarul?
Eu, e.g.

View Postpasilla, on 12 martie 2023 - 20:39, said:

Daca as fi initiatorul acestui topic si as spune povestea reala, as fi extrem de fericit pentru comentarii.
Cu bune si cu rele, mi s-ar parea ca forumul a contribuit mult la lamurirea intrebarilor mele.
Intrebarii. A specificat clar ca a fost o singura intrebare.
Si ca raspunsurile la intrebari pe care nu le-a pus o deranjeaza.

#418
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
O intrebare care genereaza alte intrebari. Vezi mai sus intrebarea mea .

Edited by pasilla, 12 March 2023 - 21:34.


#419
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,005
  • Înscris: 28.09.2012
Poate n-ai citit cu atentie prezentarea situatiei. Vezi mai jos.

View PostKathryyna, on 07 martie 2023 - 11:43, said:

Voi pastra sarcina, caci am un job bine platit, stabil, apartament al meu si imi asum responsabilitatea.


#420
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postpasilla, on 12 martie 2023 - 21:13, said:

Modul in care formulezi o intrebare, este extrem de important in aflarea raspunsului.
Cum ar fi daca as intreba:
Sunt intr-o intersectie. Ce trebuie sa fac, dreapta, sau stanga. ?
Ar fi simplu. Ti-ar raspunde doar vax populi, restul te-ar ignora.

Cam ca in asta:
Doi pe strada:
"Nu va suparati, caut strada Alexandru cel Bun."
"Nu ma supar, cautati-o"

#421
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
Ma bucur ca au fost unii care au remarcat faptul ca reactionez negativ doar la comentariile care imi spun sa avortez. Apreciez.

Pentru ca nu aceea a fost intrebarea mea. Am fost clara de la bun inceput ca vreau sa pastrez bebelusul.

Au fost unii care au zis sa il contactez, altii sa nu o fac si am apreciat comentariile ambelor parti.

Am mai vorbit cu el prin mesaje. Se simte ca suntem 2 straini. Acum am realizat ca nici nu-i stiam numele de familie, nimic. Am vorbit doar chestiile legate de sarcina, legislatia din Romania si toate cele. E mai bulversat decat m-as fi asteptat dupa 2 zile, dar nu da bir cu fugitii. Ba chiar a incercat s-o dea pe gluma ca un cuplu batran care a urlat la el ca a incurcat comenzile i-a mai luat gandul de la asta. Vedem ce va fi. Nu vad vreun viitor pentru noi, impreuna adica. Mi-a zis inca in seara aceea cand am iesit ca a venit la Praga dintr-un oras mai mic pentru ca avea probleme financiare si in capitala castigi bine din turism. Vrea sa isi ajute si parintii, deci clar relatiile nu sunt acum prioritatea lui. Si nici a mea, ce-i drept.

PS. Am cumparat azi ceva dragut pentru bebe. Si nu, nu i-am zis, ar fi fost criiiinge

#422
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,450
  • Înscris: 05.07.2018

View Postclaudia313, on 12 martie 2023 - 22:11, said:

Poate n-ai citit cu atentie prezentarea situatiei. Vezi mai jos.
Bunicul meu avea o vorba: Everything Is Fine, Until It's Not. Lucrurile se schimba de la o zi la alta mai repede decat putem noi tine pasul. Sa iti dau doua exemple: pandemie, razboi si extraterestri. Intr-un cuvant, Viata.

Ma rog, voiam s-o citez pe initiatoare, dar tu ai fost mai aproape.

#423
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:

E mai bulversat decat m-as fi asteptat dupa 2 zile, dar nu da bir cu fugitii
Nu te speria. Barbatii au un single core, proceseaza mai greu informatiile, dar mai profund.

Edited by pasilla, 12 March 2023 - 23:15.


#424
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,230
  • Înscris: 20.10.2015

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:

PS. Am cumparat azi ceva dragut pentru bebe. Si nu, nu i-am zis, ar fi fost criiiinge

:lol:
nu esti sanatoasa.

In locul tau nu as accepta sa-l declare el ca tata.
Nu cred ca e o idee buna

View Postpasilla, on 12 martie 2023 - 23:14, said:

Nu te speria. Barbatii au un single core, proceseaza mai greu informatiile, dar mai profund.

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:

a venit la Praga dintr-un oras mai mic pentru ca avea probleme financiare si in capitala castigi bine din turism. Vrea sa isi ajute si parintii,

Asta m-ar speria

#425
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postchique, on 12 martie 2023 - 20:16, said:



Mie mi se pare aiurea sa-i reprosezi unei femei insarcinate ca nu s-a protejat, in conditiile in care ea spune DES si REPETAT ca isi doreste copilul si ca-l va pastra. Adica, wtf, cine esti tu sa-i spui cuiva asa ceva. Si nici nu ma refer la tine neaparat acum, dar am facut greseala sa citesc comentariile si m-am ingrozit.
Adica? Ea si-a dorit sa mearga la un restaurant, sa-i faca chelnerului avansuri si sa faca un copil cu el?
Ea a negat asta. Adica este o sarcina accidentala, nedorita.
Dar doreste un copil. Sunt lucruri distincte. De asemenea chelnerul nu si-a dorit asta, nu?

#426
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postpasilla, on 12 martie 2023 - 23:14, said:


Nu te speria. Barbatii au un single core, proceseaza mai greu informatiile, dar mai profund.
Exista dovezi in acest sens?

#427
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:

PS. Am cumparat azi ceva dragut pentru bebe. Si nu, nu i-am zis, ar fi fost criiiinge
Ar fi fost/ este destul de cringe si fara sa ii spui.

View PostCr1spy, on 12 martie 2023 - 23:33, said:

Exista dovezi in acest sens?
Eu ? Nu cred ca sunt unic.

#428
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cu cine te-ai comparat? Si cum ai masurat profunzimea procesarii? Vorbesc foarte serios si astept raspuns la fel de serios.

Edited by Cr1spy, 12 March 2023 - 23:43.


#429
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cu niste femei :lol:

Edited by pasilla, 12 March 2023 - 23:45.


#430
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,707
  • Înscris: 17.04.2014

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:

Pentru ca nu aceea a fost intrebarea mea. Am fost clara de la bun inceput ca vreau sa pastrez bebelusul.
Observ ca iti asumi cu barbatie consecintele actiunilor tale. Pana la urma ai obtinut ce ti-ai dorit si in viziunea ta prea putin conteaza ca ai bulversat viata unei alte persoane, care in prezent inca nu si-a dorit sa aibe un copil, nefiind pregatit sa devina tatic.
Trist este insa ca nu-ti pasa nici de faptul ca copilul tau nu avea un tata care sa se implice direct in cresterea si educarea lui. ( existand in cazul acesta niste consecinte care iti vor scapa controlului matern, neputand sa inlocuiesti figura paterna)
Pentru unii poti sa pari o viitoare mama eroina, dar mie mi se pare ca te-ai comportat ca o barbata adevarata, atat atunci cand ti-ai selectat victima, cat si dupa ce ti-ai atins scopul...

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 08:29.


#431
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,679
  • Înscris: 05.11.2009

View Postchique, on 12 martie 2023 - 20:16, said:

Mie mi se pare aiurea sa-i reprosezi unei femei insarcinate ca nu s-a protejat, in conditiile in care ea spune DES si REPETAT ca isi doreste copilul si ca-l va pastra. Adica, wtf, cine esti tu sa-i spui cuiva asa ceva. Si nici nu ma refer la tine neaparat acum, dar am facut greseala sa citesc comentariile si m-am ingrozit.

da pe fraierul ala care i-o facut copilul, l-o anuntat inainte?

#432
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 12.03.2010
Ma fato, sper c-ati facut poze impreuna, sa ai ce sa-i arati copilului cind o creste „Uite, mama, ăsta-i tac-tu”, in rest, spor la crescut copilul singura.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate