Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu
 

Folosirea cardului de unica folosinta Revolut la verificari de card

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Biggie_mac

Biggie_mac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.06.2004
Salutare,

M-ar interesa si pe mine daca a folosit cineva cardul revolut de unica folosinta la abonamente din acelea trial unde primesti X zile gratis dupa care ar trebui sa iti traga de pe card o anumite suma de bani. Caz concret: Adobe Acrobat....imi trebuie sa editez niste pdf-uri si am vrut sa fac un cont trial sa am 7 zile de proba. Dar pentru a avea  acele zile trial, trebuie sa bagi datele cardului. Am folosit cardul ala de unica folosinta, si verificare a trecut. Instant, cardul pe revolut a disparut si mi-a generat altul (semn ca cel putin Revolut considera cardul ca fiind 'folosit'. Si de asemenea imi apare in Revolut mesaj ca a fost doar verificat si nu s-a luat nimic

Attached File  adobe.jpeg   55.49K   19 downloads

Intrebarea acum ar fi daca peste 7 zile exista sansa sa se ia ceva de pe card? avand in vedere ca acel card de unica folosinta s-a regenerat deja, deci teoretic datele vechi nu mai sunt bune. A facut cineva ceva asemanator?

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 24.02.2006
ne intrebi daca un card de unica folosinta poate fi folosit de doua ori?

#3
Biggie_mac

Biggie_mac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 14.06.2004

 _Smiley_, on 25 februarie 2023 - 12:05, said:

ne intrebi daca un card de unica folosinta poate fi folosit de doua ori?

nu, intreb daca verificarea unui card de unica folosinta in vederea blocarii unei sume implica si blocarea sumei respective. Cu alte cuvinte, exista sansa ca verificarea facuta de aia de la Adobe sa fi blocat si suma respectiva de bani si peste 7 zile sa ma trezesc ca o sa se ia? sau peste 7 zile Adobe o sa incerce sa traga suma respectiva si o sa primeasca eroare ca acel card nu mai e valid ?

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,978
  • Înscris: 25.01.2007
Da, o sa primească eroare. Un card de unica folosință nu poate fi folosit de doua ori.

#5
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,257
  • Înscris: 01.12.2005
Cel mai sigur, daca stii ca NU vei mai folosi Adobe dupa cele 7 zile, este sa dai unsubscribe sau end trial. Oricum daca ei incearca sa traga bani si nu merge, softul nu va mai functiona.

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,280
  • Înscris: 30.08.2006
Da. La mine a functionat. Chiar si pe Voyo a mers. Problema este ca nu-ti mai poate returna suma luata de pe card pentru verificare. In general cand inchizi un abonament se sterge si cardul inregistrat. Am verificat pe mai multe site-uri si la reabonare mi-a cerut din nou un card. Probabil ca primesc un token de acces si la dezabonare se anuleaza tokenul si nu mai au acces la cardul posesorului.
Pe Netflix nu mi-a acceptat cardul de unica folosinta.

Edited by Leo2006, 25 February 2023 - 12:52.


#7
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 06.09.2004
nu are de ce sa incerce adobe sa-ti traga bani daca e un trial gratuit. trebuie intai sa te familiarizezi cu termenii astia.

#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,932
  • Înscris: 07.08.2008

 born2lose, on 25 februarie 2023 - 12:47, said:

nu are de ce sa incerce adobe sa-ti traga bani daca e un trial gratuit.

Ca si completare la ce ai zis:

Quote

Free trials vary by product. Some free trials require purchase information upfront and will convert to a paid subscription if they are not canceled before the trial period expires. Other free trials allow you to download the product and use it for a specific period of time, and they simply stop working when that trial period expires.
https://www.adobe.com/downloads.html

Trebuie verificate de fiecare data conditiile acelui trial.

#9
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,130
  • Înscris: 09.08.2005

 born2lose, on 25 februarie 2023 - 12:47, said:

nu are de ce sa incerce adobe sa-ti traga bani daca e un trial gratuit. trebuie intai sa te familiarizezi cu termenii astia.
Inițiatorul zice "abonamente din acelea trial unde primesti X zile gratis dupa care ar trebui sa iti traga de pe card o anumite suma de bani".
Cele șapte zile sînt gratuite dar dacă nu anulezi în decursul lor trialul se transformă în abonament și se încearcă executarea plății acestuia.

#10
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,468
  • Înscris: 13.03.2005
Card de unică folosință poate fi folosit să trișezi la abonamente prin plată cu cardul online.
După ștergere, cardul nu mai poate fi debitat fiind card de unică folosință, în schimb poate fi folosit pentru rambursări pe el, pe baza codului RRN alt tranzacției de autorizare a cardului de unică folosință, chiar dacă cardul este șters, expirat, anulat, blocat.

Pe scurt, poți folosi cardul de unică folosință dacă e cazul, inclusiv în SelfPay Now, pentru a primi bani pe card, dar nu poți lua bani de pe cardul de unică folosință, (dacă are bin de Romania).

 Leo2006, on 25 februarie 2023 - 12:47, said:

Da. La mine a functionat. Chiar si pe Voyo a mers. Problema este ca nu-ti mai poate returna suma luata de pe card pentru verificare. In general cand inchizi un abonament se sterge si cardul inregistrat. Am verificat pe mai multe site-uri si la reabonare mi-a cerut din nou un card. Probabil ca primesc un token de acces si la dezabonare se anuleaza tokenul si nu mai au acces la cardul posesorului.
Pe Netflix nu mi-a acceptat cardul de unica folosinta.
Se poate rambursa suma și după ștergerea cardului de unică folosință.

#11
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
da cancel trial-ului imediat dupa ce l-ai activat, asa el va ramane activ 7 zile pana la expirare, dupa nu se mai prelungeste.

#12
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 31.07.2015
Dar nu mai e satisfacția de "să se chinuie fraierii să-mi ia banii".

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,660
  • Înscris: 19.04.2009
vezi ca acel card virtual nu inseamna ca te opreste din a plati bani pe care ii datorezi (aka, daca continui subscriptia fara sa ii dai cancel). Adica, Adobe poate cere revolut sa faca plata daca tu le datorezi bani, teoretic.

#14
GreatLeader

GreatLeader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 05.09.2022
Corect. Sa nu crezi ca i-ai facut cu ceva daca nu anulezi subscriptia si tu utilizezi aplicatia.

Sunt atent la treburile astea, utilizez revolut pentru platile din strainatate.
Pana la urma am citit tot pe aici un sfat, nici o banca din lume nu te protejeaza de tine.

#15
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,280
  • Înscris: 30.08.2006
Serviciile vor fi intrerupte daca suma nu poate fi debitata de pe card. Exista un contract de servicii pe care nimeni nu-l citeste.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate