Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Usa garaj Nice Spin se deschide partial

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Salutare, am o usa la garaj Nice Spin care se deschide partial la actionarea din telecomanda. Mentionez ca am cumparat casa cu sistemul deja montat si dupa o vreme am fost nevoit sa schimb telecomanda. Urmand procedura din manual mi-a memorat deschiderea doar partiala la prima apasare de buton din telecomanda; dupa ce mai apas odata se inchide si apoi inca odata se deschide total.
Este foarte ciudat, am cautat tot internetul si nu am gasit vreo procedura sa ma ajute, ori nu am stiut eu ce sa caut ori nu am inteles eu ce am gasit.
Cineva a patit acelasi lucru ori are experienta cu sistemul acesta? Ledurile indica totul OK, actionarea cu telecomanda deschide doar partial usa. Atasez si ceva poze pentru referinta.
Multumesc in avans,

Attached Files



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Posibil sa nu fie reglate arcurile asa cum trebuie.
Deschiderea manuala e usoara ?

#3
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,324
  • Înscris: 05.04.2011
Cum arata telecomanda? Cu cea veche mergea bine?

#4
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Telecomanda veche mergea bine, Nice Flo2RE. Cea noua e Inti2. Am mai luat doua pentru un vecin si le-am memorat si pe acelea si la fel fac.
Cand apas OPEN sau CLOSE din unitate, prima poza, actiunea se duce pana la capat, fara pauze, opriri. Ma gandeam ca trebuie programat iar inchiderea si deschiderea si apoi memorata telecomanda, dar nu m-as baga momentan la asemenea procedura.


#5
lucky_steps

lucky_steps

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 21.07.2005
In manual, la pagina 22 ai capitolul 6.7.3 - Memorization of transmitter in Mode 2. Urmeaza pasii de acolo. Probabil tu ai incercat sa inrolezi telecomenzile in Modul 1 care este mult mai simplu, dar functioneaza cu Flo2re, telecomenzile implicite pentru receptorul tau.

#6
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Fix in modul 1 am incercat, modul 2 mi se pare prea tehnic. Ma uit la tabelul cu comenzi, ce inteleg e ca voi programa o tasta la telecomanda sa faca o singura actiune, dar una intreaga open-close nu-mi dau seama care ar fi. Voi incerca si modul 2 sa vad ce se poate intampla, probabil cu comanda 1 pt inceput. Mai ciudat de atat ce poate sa fie

Edited by aeouin, 06 February 2023 - 13:31.


#7
aeouin

aeouin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.09.2007
Aparent a mers cu modul 2 comanda 1 step-by-step. Sa vedem ce mai patesc in timp. Multumesc mult!

 lucky_steps, on 06 februarie 2023 - 10:18, said:

In manual, la pagina 22 ai capitolul 6.7.3 - Memorization of transmitter in Mode 2. Urmeaza pasii de acolo. Probabil tu ai incercat sa inrolezi telecomenzile in Modul 1 care este mult mai simplu, dar functioneaza cu Flo2re, telecomenzile implicite pentru receptorul tau.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate