Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

Accesorii S23 Ultra

  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#73
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 06.09.2006

 PHONE_XPERT, on 17 iulie 2023 - 15:20, said:

As dori o recomandare de folie de sticla, cu senzorul de amprenta functional. Preferabil fara adeziv lichid sau lampa UV. Mersi

De ce fără adeziv? Eu am montat 2 whitestone dome fără probleme. Ai o mie de bureți și stickere pe care le pui sa nu intre lichid în orificii. Dar chiar nu intra deloc.
E foarte ok. Și eu eram reticient la foliile cu adeziv, dar cu whitestone nu ai cum sa dai greș dacă urmezi pașii de pe YouTube

#74
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,723
  • Înscris: 14.10.2004
Am gresit topiculPosted Image

Edited by xymzar, 18 July 2023 - 07:44.


#75
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 03.04.2009
Va rog să-mi recomandați un trepied. Vreau să fac niște poze la stele. Mulțumesc

#76
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 06.09.2007

 torrice, on 15 august 2023 - 18:35, said:

Va rog să-mi recomandați un trepied. Vreau să fac niște poze la stele. Mulțumesc

https://www.halber.r...cxoCeu8QAvD_BwE
14 lei:)

#77
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
sunt bune protecțiile pentru ecran, hidrogel sau tot mai bine din sticla?

Edited by anelise, 21 August 2023 - 17:14.


#78
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 11.03.2021
Salut. A folosit cineva husa Tactical Aramid? https://tacticalprod...l/8596311200670

Pretul de cca 200 lei mi se pare rezonabil insa nu stiu exact cum acopera marginile. Daca e stil Pitaka cu doar 50% din muchia metalica acoperita, nu ma incanta.

Am vazut si pe aliexpress gramada de modele, unele cica ar acoperi tot, dar multe sunt fake aramida/kevlar; daca e din carbon in fapt, blocheaza semnalul.....

#79
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,040
  • Înscris: 13.09.2007
O poți vedea la orice tarabă, insulă de la Contakt și nu numai, prin mall-uri. Am încercat-o eu anul trecut pe 22 Ultra dar mi s-a părut destul de slabă. Intra praful între ea și telefon ca la balamuc.
Suprafețele descoperite pe margine sunt aproximativ la fel ca la Pitaka sau Vetter. Mi-am recuperat banii dați, mergând cu ea și bonul înapoi la tarabă.

Edited by marselcj, 08 September 2023 - 14:33.


#80
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 19.07.2002
Stie cineva de ce husele UAG Monarch Pro sunt asa de sumpe , 250-300 lei ? Chiar sunt asa de bune ?
Este cineva care are acest model de husa la telfon? Daca da, as dori si eu niste impresii.

#81
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 07.04.2023

 scooby, on 15 septembrie 2023 - 08:47, said:

Stie cineva de ce husele UAG Monarch Pro sunt asa de sumpe , 250-300 lei ? Chiar sunt asa de bune ?
Este cineva care are acest model de husa la telfon? Daca da, as dori si eu niste impresii.

Mereu am avut huse uag, sunt bune mai ales la cazaturi.

#82
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Foarte bune, merita toti banii. Eu am cea cu kevlar si nu imi pare rau de banii dati

#83
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 19.07.2002
Ce ziceti de astea, sunt ok amandoua ?

https://www.mobiledi...u2z2x2z213.html

https://www.mobiledi...u203u203w2.html

#84
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 07.04.2023
As merge pe cea uag.

#85
mihaibzgica

mihaibzgica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 23.06.2007
Am optat pt o carcasa Nillkin, sunt multumit. Am mai avut carcase Nillkin, stiam de calitatea lor.

https://www.emag.ro/...7/pd/DY84GRMBM/

#86
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 31.12.2013
Și eu am Nillkin pe cea fără protecție camere. E ok

#87
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 11.03.2021

 sergiu08, on 11 aprilie 2023 - 07:11, said:

Cine vrea folie pentru ecran (nu din sticlă), recomand
https://www.emag.ro/...6/pd/DTZBW5MBM/
Se aplică ușor și intuitiv, iar marginile foliei merg pe tot ecranul și nu incomodează și nu adună mizerie. Se simte aproape ca o folie de sticlă fiind netedă nu ca cea din silicon. La aplicare să fiți atenți să nu rămână bule sub folie. Se scot greu după aplicarea UV-ului.

ai o poza cu folia montata? se vede totul perfect si sta lipita pe margini? in multe reviewuri am vazut ca ramane o dunga orizontala pe ecran, confirmat si de cei de la 24gsm, care ar tb sa treaca in timp dar unii se plang ca le-a ramas si dupa 1 luna!?

#88
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 31.12.2013
Nici nu am observat acea dungă. Se vede doar într-un anumit unghi și în lumina artificială. Afara nu o vad. Ultima aplicare de folie e de acum vreo 10 zile. Nu cred că va dispărea deoarece este acel adeziv ce se află la granița celor două folii protectoare ce se înlătură în momentul aplicării. Cred că în timp acel gel s-a întărit. Se înțelege mai bine ce vreau să zic, în momentul montajului. Cred că de acolo e acea dungă. E insesizabilă. Voi urmări cum se comportă în timp.

Attached Files



#89
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 31.12.2013
Aparent am eliminat acea dungă. Am folosit partea rotundă și din plastic a unei ștampile și am făcut presiune de-a lungul liniei. Folosiți ceva foarte alunecos și lis, eventual folosiți și un lichid pentru a nu încreți folia dacă presiunea e prea mare.

#90
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
la mine s-a eliminat acea dunga in timp. am pus folia acum 2 săptămâni +/-. si ce a rămas se vede doar puțin de tot si doar dintr-un anumit unghi. mai vad si alte urme de un cm, presupun un fel de zgârieturi mici, infime pe ecran. se zice ca si alea vor dispărea in timp. am avut una mai măricica de vreo 2 cm care într-adevăr s-a diminuat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate