Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Racordare la apa termosemineu

Mi am luat 4x4

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...
 Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024
 

Samsung S23

  • Please log in to reply
729 replies to this topic

#721
NeBuNyKy

NeBuNyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 15.09.2005

View PostBogotta, on 20 iunie 2024 - 19:49, said:

Revin cu intrebarea despre cei de la phonexpert.ro ,  respectiv acest model:

https://www.phonexpe...ntom-black.html

Garantia este la Samsung Romania ?  Sau e nicaieri ?  Intreb pe cei care deja au luat de la ei diverse modele Samsung.

Multumesc mult.

Si cum imi dau seama unde e garantia ? Eu l-am cumparat de la ei sigilat, am bon fiscal

#722
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 30.12.2007
Daca e model pentru Europa atunci garantia e valabila la service oficial (esd). Daca e model produs pentru alte piete non-UE service oficial la noi nu il accepta (nici macar contracost) si ramane sa te duci la magazin sa-l trimita la un service cu care colaboreaza. Ce model de telefon este? SM-S911 si ce mai apare in continuare?

#723
NeBuNyKy

NeBuNyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 15.09.2005

View Postxew, on 20 iunie 2024 - 20:18, said:

Daca e model pentru Europa atunci garantia e valabila la service oficial (esd). Daca e model produs pentru alte piete non-UE service oficial la noi nu il accepta (nici macar contracost) si ramane sa te duci la magazin sa-l trimita la un service cu care colaboreaza. Ce model de telefon este? SM-S911 si ce mai apare in continuare?

SM-S911B/DS

#724
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 30.12.2007
Ar trebui sa il accepte la service oficial.

#725
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,660
  • Înscris: 24.02.2017
Deci ideea e ca nu se stie exact. Nu as vrea sa cumpar un telefon (chiar si sigilat) , sa am vreo problema cu el si apoi sa stau pe drumuri si sa nu stiu unde poate fi servisat.

#726
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 18.05.2010
Cea mai simplă cale e să trimiți telefonul la magazinul de la care l-ai cumpărat. De acolo se descurcă ei.

Cu toate astea site-ul nu este extrem de cunoscut cum e eMag, Altex, Flanco...

#727
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 30.12.2007

View PostBogotta, on 21 iunie 2024 - 08:27, said:

Deci ideea e ca nu se stie exact. Nu as vrea sa cumpar un telefon (chiar si sigilat) , sa am vreo problema cu el si apoi sa stau pe drumuri si sa nu stiu unde poate fi servisat.

Problema e simpla. Trimiti mail la ESD si le spui ca doresti sa cumperi un telefon model SM-S911B/DS care inseamna ca e pentru Europa si ii intrebi daca ofera garantie si interventii in service. Trebuie sa spuna ca e ok, daca era pentru alte piete altceva inafara de Europa nu se atingeau de el si garantia era 0 in cazul ala.

#728
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,471
  • Înscris: 24.05.2010
Trimiți e-mail la ESD cu IMEI telefon și îți vor spune ei dacă are sau nu garanție oficială.


#729
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 30.12.2007
El vrea sa stie inainte sa-l cumpere daca e ok. Daca trimite email la esd cu model telefon o face inainte sa il cumpere, daca trimite imei dupa ce il cumpara e posibil sa ramana cu el.

#730
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,471
  • Înscris: 24.05.2010
În acest caz întreabă pe vânzător dacă telefonul este importat pe cale oficială sau nu. Dacă tot îl cumpără online are drept de retur în caz că este neconform.
Nu trebuie desigilat cutia telefonului ca să afli dacă este ok sau nu.
Pe cutie are IMEI, trimite e-mail la ESD și dacă este ok, îl păstrează. Dacă nu, atunci retur.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate