Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

Costum care pute vs costum care nu pute

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,524
  • Înscris: 05.06.2002

View Postaeon, on 17 ianuarie 2023 - 18:49, said:

Se misoreaza daca e porcarie. Un costum bun il speli la masina de spalat fara probleme.
Pls sa-mi arati si mie cum arata si unde gasesc acel costum bun care merge spalat la masina de spalat. Tu ai asa ceva sau vorbesti din auzite?

Edited by Fane, 17 January 2023 - 22:37.


#20
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 29.03.2006
1. Lana pute daca e imputita, se curata la spalatorie chimica.
Oricum il duci la spalatorie ca doar nu vrei sa-l speli la masina acasa...am avut masina de spalat de cand ma stiu, inclusiv automata, si totusi nu mi-a trecut niciodata prin cap sa spal un sacou acasa.
2. Vascoza e un bumbac sintetic care are "natural" un usor miroas dubios, de care nu scapi nici dupa spalare, dar e foarte slab si daca e amestec cu lana curata si-ti dai cu ceva parfum fin barbatesc nu-l mai simti decat daca bagi nasul intentionat in material.

Edited by loock, 18 January 2023 - 00:34.


#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,943
  • Înscris: 12.01.2018
dacă-l plimbi cu avionu până în jermania nu mai pute

se ozonifică la 10000m

#22
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,524
  • Înscris: 05.06.2002

View Postloock, on 18 ianuarie 2023 - 00:33, said:

…Oricum il duci la spalatorie ca doar nu vrei sa-l speli la masina acasa...am avut masina de spalat de cand ma stiu, inclusiv automata, si totusi nu mi-a trecut niciodata prin cap sa spal un sacou acasa…..
Nu mai glumiti cu chestia asta ca unii o iau de buna! Orice sacou spalat la masina de spalat rufe e numai bun de aruncat dupa.

#23
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,943
  • Înscris: 12.01.2018

View PostFane, on 18 ianuarie 2023 - 09:43, said:

Nu mai glumiti cu chestia asta ca unii o iau de buna! Orice sacou spalat la masina de spalat rufe e numai bun de aruncat dupa.
și tu crezi că topicu-i pe bune?omu se plictisește acasă.ia vezi ce teme-l macină  și câte subiecte are deschise

dacă-i pe bune să pună o poză cu bonurile costumelor

crezi că se bagă?

#24
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,242
  • Înscris: 08.12.2006
Bun...acum, la urma urmei si in final de toate, sa tragem linie...se pune intreabrea, ce putem noi face pentru initiator ca sa nu ii mai puta costumul? sau...care e intrebarea intiatorului intr un final?

S-a dat solutia cu spalatoria chimica....mai mult decat atat? ce putem noi face sa il ajutam pe om sa nu ii mai puta costumul minunat si nepretuit

Bai pe bune...sunt atat de multe probleme in lumea asta , mor oameni nevinovati, copii ce nu au cemanca....noau ne pute costumul .

Imi aduce aminte de KK-atul ala de carte scris de Harry unde se plage de niste prostii mai mari ca el. Lumea moare de foame si ala era frustrat ca nu stiu cine a ras de fusta neveste-sii, si facea un mare caz din asta, vaiiii.....cum se paote asa ceva, indadmisibil. Si pe asta a castigat o caruta de bani (apropos, am cartea in format PDF, daca o vrea careva, nu dati banii ca ii aruncati pe geam, o porcarie care nu merita nici un cent)

Hai mai sa fim seriosi, daca si astea sunt subiecte.

Deci...sa revenim la costumul fermecat...concluzia? pute ..si? mai departe?

Edited by cuculea, 18 January 2023 - 11:32.


#25
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,709
  • Înscris: 02.09.2006

View Postccc190577, on 17 ianuarie 2023 - 21:15, said:

Ba chiar să știi că nici în sicriu nu îmbrac costumul ăsta.
Îmi este ciudă că este atât de frumos.
Rar am văzut asa material.
Practic eu nu trebuia să iau costum,dar când l-am văzut:bang
Ca atunci când vezi o femeie bună de tot.
o fi fost folosit de vreo firma de servicii funerare!

#26
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,210
  • Înscris: 26.05.2005
Zilele astea bate putin vantul; lasi costumul la aer sa se aeriseasca; fumul de tigara, de exemplu, parca iese dupa cateva zile de aerisit.
Daca nu vrea, il duci la curatatorie. Bine, daca ar fi al meu, as pune putina apa cu lenor/balsam si as sterge pe interior cu o laveta umezita; e un risc sa iti raman urme; daca tot nu iese mirosul, lla spalat/curatatorie cu el.

#27
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostFane, on 18 ianuarie 2023 - 09:43, said:

Nu mai glumiti cu chestia asta ca unii o iau de buna! Orice sacou spalat la masina de spalat rufe e numai bun de aruncat dupa.
Masinile de spalat cu bule Daewoo impreuna cu detergentul special, spalau orice sacou fara sa il strice.

#28
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,127
  • Înscris: 13.06.2004
pasilla, ai avut maşină de spălat din aia?   :rolleyes:

#29
nixrohnson

nixrohnson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 22.11.2022
Au trecut 12 zile. L-ai rezolvat cumva?!

#30
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postdjl, on 18 ianuarie 2023 - 13:26, said:

pasilla, ai avut maşină de spălat din aia?   Posted Image
Da. Era perfecta. Volum mare, se conecta si la apa rece si la calda.
S-a stricat un acuator care cupla stoarcerea. Cand a plecat Daewoo, a disparut si depozitul de piese de schimb.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate