Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 

TVR Sport şi TVR Folclor..

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#109
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,881
  • Înscris: 07.07.2009
Da, TVR Info chiar e foarte bun față de alte canale de știri. TVR Cultural din păcate nu e cine știe ce. Nici nu se compară cu un 3sat, Arte sau M5.

Edited by KLM2009, 23 September 2023 - 17:58.


#110
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 08.04.2008

 KLM2009, on 23 septembrie 2023 - 17:57, said:

Da, TVR Info chiar e foarte bun față de alte canale de știri. TVR Cultural din păcate nu e cine știe ce. Nici nu se compară cu un 3sat, Arte sau M5.
TVR INFO e bun si nu prea. In weekend grila e praf, incarcata de emisiuni in reluare si inutile. In timpul saptamanii programul live se incheie la ora 22:15 - mult prea devreme. Plus ca se insista cu telejurnalul moldova care nu intereseaza mai pe nimeni in Ro.
Potential ar fi, dar pare ca nu e vointa sau posibilitate financiara.

#111
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 30.03.2019
La TVR Info cel mai tare mă enervează când dau pe post și văd că nu sunt știri. Rareori mă uit la știri și de obicei aleg TVR pentru că restul canalelor ori sunt pline de reclame, ori sunt senzaționiste. E chiar frustrant să vreau să îmi iau și eu doza de știri pe săptămână și să văd documentare Deutsche Welle în loc.

#112
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 02.06.2020

 novo_, on 23 septembrie 2023 - 21:35, said:

La TVR Info cel mai tare mă enervează când dau pe post și văd că nu sunt știri. Rareori mă uit la știri și de obicei aleg TVR pentru că restul canalelor ori sunt pline de reclame, ori sunt senzaționiste. E chiar frustrant să vreau să îmi iau și eu doza de știri pe săptămână și să văd documentare Deutsche Welle în loc.

Recomand Euronews România pentru știri echilibrate.

#113
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 21.04.2004

 CABLE MAN, on 23 septembrie 2023 - 11:50, said:


ce ideal ?TVR CULTURAL este foarte slab !Multa vorbarie!Nu se compara cu SKY ARTS de exemplu!

Asa cum discutam la relansarea TVR Cultural, acest canal suferă din cauza mentalității românești limitate.

Emisiuni prăfuite și foarte clasice, traditionaliste și foarte cuminti. Modernitate ioc.

Atât putem - asta este!

#114
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 21.09.2012
Pai emisiunile în direct de la TVR INFO se încheie la ora 22.15 este din simplul motiv ca trebuie sa plătească la prea mulți angajați sporul de noapte. Economie la fondul de salarii.

Edited by AOADRIAN, 24 September 2023 - 14:06.


#115
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 18.09.2008

 RMC Info, on 24 septembrie 2023 - 11:47, said:

Asa cum discutam la relansarea TVR Cultural, acest canal suferă din cauza mentalității românești limitate.

Emisiuni prăfuite și foarte clasice, traditionaliste și foarte cuminti. Modernitate ioc.

Atât putem - asta este!

TVR-ul din vremea lui Valentin Nicolau, asa prea-pupător în fund de Bombonel, era la ani lumină față de TVR-ul de azi. Nu exista seară să nu ai un format mare din afară (Surprize, Surprize, Iartă-mă, Ploaia de Stele) sau un blockbuster. Acum avem rețeta perfectă pentru somn. 80 de milioane de euro, 0 audiență.

 KLM2009, on 23 septembrie 2023 - 17:57, said:

Da, TVR Info chiar e foarte bun față de alte canale de știri. TVR Cultural din păcate nu e cine știe ce. Nici nu se compară cu un 3sat, Arte sau M5.

Eu am încetat să mai visez la un TVR Info bun. Bun a fost între mai 2011 și august 2012. Acum e mai slab decât Aleph News, singura diferență e că nu filmează pe chroma...

#116
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.04.2021
și cînd le dau drumul?

#117
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 18.09.2008
Nu cred că le vor mai lansa, din cauza problemelor financiare. Oricum, TVR ar trebui închisă și reorganizată. Nu se poate să plătim 80 de milioane de euro pe an pentru 0 audiență. Nici Pro TV nu consumă atâția bani.

#118
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 30.03.2019

View PostIceCoolExtreme, on 21 septembrie 2023 - 20:35, said:

Surse: Lansările TVR Sport și TVR Folclor ar putea fi anulate


Surse apropiate Televiziunii Române au dezvăluit în exclusivitate pentru TVinfo.ro faptul că lansările canalelor TVR Sport și TVR Folclor, noile proiecte ale TVR care ar fi fost lansate anul acesta, au fost anulate.

Cele două canale au primit licență de la Consiliul Național al Audiovizualului în data de 20 aprilie 2023, iar precum TVR declara într-un comunicat de presăchiar în acea zi, televiziunea publică ar fi deținut „cel mai mare și mai diversificat portofoliu de programe din România” după lansarea acestor posturi.

Motivul principal al renunțării la TVR Sport și TVR Folclor ar fi bugetul scăzut, fapt care a afectat și grila de toamnă a postului principal, TVR 1, după cum Paginademedia a relatat aici. De asemenea, chiar și o amânare a proiectului ar fi ieșită din discuție, cel puțin pentru TVR Sport, dat fiind faptul că nu există destule competiții sportive în direct care să formeze un program divers pentru canal.

Viitorul celor două canale nelansate este încă incert, dat fiind faptul că nu există momentan niciun anunț oficial din partea TVR.

Sursa: https://tvinfo.ro/20...tea-fi-anulate/
Revin aici cu un update, articolul acela a fost scris de mine. Am auzit că s-ar putea ca (din fericire!) să fiu contrazis de TVR și până la urmă să lanseze canalele. Bugetul tot rămâne o problemă, cum am scris acolo, dar în cele din urmă pare că vor fi lansate.

#119
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 08.04.2008

View Postnovo_, on 19 octombrie 2023 - 15:22, said:

Revin aici cu un update, articolul acela a fost scris de mine. Am auzit că s-ar putea ca (din fericire!) să fiu contrazis de TVR și până la urmă să lanseze canalele. Bugetul tot rămâne o problemă, cum am scris acolo, dar în cele din urmă pare că vor fi lansate.

Nu inteleg de ce s-ar plange de buget - turturica si-a asumat deschiderea canalelor fara efort bugetar suplimentar; probabil i-a dat cu virgula la implementarea proiectelor :D
Mai bine sa mai taie din resursa umana inutila care produce doar paguba, ca audiente produc altii cu bani mai putini!

#120
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,016
  • Înscris: 18.09.2008
TVR e în groapa asta, pentru că unii freacă menta și emisiuni care să aducă audiență sunt puține și nu se mai difuzează...

#121
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,991
  • Înscris: 06.11.2018
TVR Folclor a primit astăzi autorizare de începere a emisiei.

Data preconizata de lansare este 1 decembrie.

#122
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 20.10.2015
Va intra și TVR Sport pana la urma,dacă începe emisia și asta.

Edited by dorindorin10, 07 November 2023 - 15:09.


#123
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,991
  • Înscris: 06.11.2018
TVR Sport momentan nu are autorizare.

#124
Anonymous007

Anonymous007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 19.03.2022

TVR FOLCLOR, la un pas de lansare


Consiliul Național al Audiovizualului (CNA) a aprobat, în şedinţa din 7 noiembrie 2023, deciziile de autorizare pentru emisia pe satelit, respectiv în sistem digital terestru, a noului post al Televiziunii Române, dedicat tradiţiilor şi patrimoniului naţional.

În doar câteva săptămâni, telespectatorii vor putea urmări TVR FOLCLOR!

Consiliul Național al Audiovizualului (CNA) a aprobat, în şedinţa de astăzi, 7 noiembrie 2023, deciziile de autorizare pentru emisia pe satelit, respectiv în sistem digital terestru, a noului post al Televiziunii Române, dedicat tradiţiilor şi patrimoniului naţional.

SRTv a parcurs, în acest moment, toate etapele procedurale necesare pentru debutul emisiei TVR FOLCLOR, iar în curând vom reveni cu data exactă a lansării.

Prin misiunea sa, noul post al Televiziunii Publice va contribui la promovarea şi conservarea patrimoniului cultural şi artistic al României, a talentelor din toate zonele, la educaţia culturală şi la îmbunătăţirea respectului pentru folclorul, tradiţiile şi obiceiurile românilor şi ale minorităţilor naţionale.

Unul dintre principiile fundamentale ale TVR FOLCLOR va fi grija pentru diversitatea culturală, religioasă și etnică prin furnizarea de programe cu conținut de interes pentru toate categoriile de public.

Alături de „Tezaur folcloric”, una dintre cele mai logevive emisiuni TV din România, în grila TVR FOLCLOR se regăsesc emisiuni de talent show şi de divertisment, concerte şi muzică populară -  „Din muzica popoarelor”, „Cântec şi Poveste”, „Tradiţii”, programe de spiritualitate, magazine agrare şi utilitare etc.

La începutul anului, Consiliul de Administraţie al TVR a aprobat înfiinţarea TVR FOLCLOR, precum şi a TVR SPORT, iar cele două posturi au primit licențe din partea CNA ulterior, în ședința din data de 20 aprilie.

SRTv deţine, în prezent, 12 posturi de televiziune naţionale, internaţionale şi teritoriale: TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR INFO, TVR CULTURAL,TVR Internaţional, TVR MOLDOVA, TVR CRAIOVA, TVR IAŞI, TVR TIMIŞOARA, TVR CLUJ şi TVR TG.MUREŞ, care sunt accesibile atât prin canale TV tradiţionale, cât şi online prin platforma TVR+.

Prin lansarea TVR FOLCLOR şi, ulterior, a TVR SPORT, televiziunea publică va avea cel mai mare portofoliu de programe din România.

Sursa: http://www.tvr.ro/tv...43470.html#view

#125
Anonymous007

Anonymous007

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 19.03.2022
S-a dat drumul la site-ul TVR Folclor.

http://folclor.tvr.ro/

#126
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 20.10.2015

 IceCoolExtreme, on 07 noiembrie 2023 - 15:34, said:

TVR Sport momentan nu are autorizare.

Nu are dar urmează.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate