Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7501 replies to this topic

#2053
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 15.06.2014
Southampton si Nathan Jones merg pe drumuri separate de astazi . O victorie si 7 infrangeri, i-au pus capat drumului pe banca alb rosilor

#2054
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,188
  • Înscris: 28.12.2016
Azi aleg doar cele două meciuri din PL. As mai fi vrut sa văd și Sporting-Porto, dar e programat doar pe prima 4.

Restul, ce urmăriți?

#2055
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,712
  • Înscris: 10.04.2009
Willian vs Nottingham Forest
https://streamable.com/2q3k1s


Mendy vs Tottenham
https://streamable.com/x4a2y9


Haberer vs Leipzig
https://streamable.com/12eu2m


Fuhrich vs Freiburg
https://streamable.com/u6p9cd


Zappacosta vs Lazio
https://streamable.com/gph8jv


cateva goluri frumoase marcate ieri ;)

#2056
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 15.06.2014
GaziantepSpor s-a retras din Superlig .

#2057
dicanio70

dicanio70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.12.2016

 Fly_85, on 12 februarie 2023 - 15:08, said:

GaziantepSpor s-a retras din Superlig .


Pentru deplina corectitudine a ştirii: din SuperLig s-a retras Gaziantep FK, un club înfiinţat în 1988, şi nu Gaziantepspor, clubul la care a jucat, de exemplu, Giani Kiriţă, şi care s-a desfiinţat în 2020 (din cauza problemelor financiare ajunsese în liga a patra, unde a terminat pe ultimul loc şi şi-a declarat falimentul).

#2058
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 15.06.2014
da, corect.

#2059
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 22.02.2015
Am vazut Leeds Unite, victorie grea si la propriu si la figurat pentru United. La 19.00 Juve Fiorentina. Pentru seara Napoli Cremonese probabil.

#2060
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 22.02.2015
Noroc de Cristi Petre pe PrimaSport 3. La Digi e din nou un comentator din ala de la Tvr cred care nu poate fi ascultat, am schimbat instant cum l.am auzit.

#2061
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 25.01.2021

 minereu, on 12 februarie 2023 - 17:54, said:

Am vazut Leeds Unite, victorie grea si la propriu si la figurat pentru United. La 19.00 Juve Fiorentina. Pentru seara Napoli Cremonese probabil.
Eu am văzut Toulouse - Rennes 3-1 o surpriză...,Rennes s-a blocat ca CFR-ul Posted Image ...sunt la a doua infrângere consecutivă...

Apoi i-am văzut pe Leeds cu Man.Utd...,bun meciul si Leeds n-a jucat rău,dar desi greu...echipa Olandezului a obținut 3 puncte mari...

Acum ma uit la Nantes vs Lorient...,iar de la ora 20 mă bag la derby-ul din Portugalia...Sporting - Porto...

Si la final urmăresc Lyon -Lens...iar Villarreal - Barca il înregistrez...

Napoli - Cremonese...e precum City - Villa...,inutil să te uiți dacă nu esti fanul lor...pt că rezultatul se stie Posted Image ...

#2062
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 22.02.2015
Căline fii atent că la 22.00 verific și dacă e Adi Soare la Lyon Lens mă mut acolo, dacă nu rămân la Napoli.

Ce părere ai de Nantes Căline? Nu de alta dar joi jucăm cu ei.

#2063
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 25.01.2021

 minereu, on 12 februarie 2023 - 19:51, said:

Căline fii atent că la 22.00 verific și dacă e Adi Soare la Lyon Lens mă mut acolo, dacă nu rămân la Napoli.

Ce părere ai de Nantes Căline? Nu de alta dar joi jucăm cu ei.
Daca comenteaza A.Soare e un mare bonus...,insa eu zic sa te bagi oricum pt ca va fi meci cu multa calitate in teren...si cu siguranta un meci f. disputat...

Eu din Ligue 1 in special urmaresc pe Monaco,Lille,Rennes,Lyon,O.M.,Lens,Nice,Lorient si PSG...,dar cum a fost azi s-a nimerit si Nantes...care greu dar meritat,dupa un joc f.echilibrat a reusit sa o invinga pe Lorient care este o echipa f.buna in acest sezon...

Nantes e departe de a fi numita o echipa buna...,de fapt nici nu e in prima jumatate a clasamentului...,insa nu-s usor de batut...si ca mai toate echipele franceze au jucatori de culoare tehnici si talentati...,conditie fizica buna,alearga mult...,dar nu-s de speriat si in mod normal Juventus ar trebui sa treaca mai departe daca sunt cat de cat in forma...

Problema ar putea fi tocmai din cauza ca Juve pare foarte oscilanta in evolutii...,dar nici Nantes nu-s prea constanti Posted Image ...,e o dubla care se va juca...si va depinde si de felul in care antrenorii ambelor echipe vor decide garniturile de start...si cate rezerve vor fi in primii 11...,totusi tinand cont ca nici una din echipe nu se mai bate pt locuri de Cupe Europene...,dar nici la retrogradare nu au griji...cred ca vor folosi ambele echipe cel mai bun 11...in speranta sa obtina macar ceva din Europa...tinand cont ca altfel sezonul intern e deja compromis...

Cu siguranta in alte circumstante...Juve ar fi sters pe jos cu ei Posted Image ...

Edited by Calin72, 12 February 2023 - 20:38.


#2064
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 22.02.2015
Pai Europa League e singura sansa sa mai jucam la anu in champions league. Campionatul e compromis de penalizarea de 15 puncte. In ceea ce o priveste pe Nantes, cu tot respectul pentru ei, dar daca nu reusim sa trecem intr-o dubla de o echipa de asemenea nivel atunci mai bine punem cartofi in loc de gazon si plecam acasa. Cred ca sunt jucatori la Juventus care singuri au un salariu cat tot lotul lui Nantes la un loc.

#2065
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 25.01.2021

 minereu, on 12 februarie 2023 - 20:42, said:

Pai Europa League e singura sansa sa mai jucam la anu in champions league. Campionatul e compromis de penalizarea de 15 puncte. In ceea ce o priveste pe Nantes, cu tot respectul pentru ei, dar daca nu reusim sa trecem intr-o dubla de o echipa de asemenea nivel atunci mai bine punem cartofi in loc de gazon si plecam acasa. Cred ca sunt jucatori la Juventus care singuri au un salariu cat tot lotul lui Nantes la un loc.
Exact....,singura problemă este faptul că după părerea mea Juve nu mai e nici pe departe echipa din sezoanele trecute...si cu siguranță sunt mult mai demoralizați in urma penalizării...decât erau la inceput de sezon când jucau in UCL...,insă tinând cont că-si joacă ultima carte,ar trebui să încerce ce au reusit Roma anul trecut in Conference...,dar nu va fi deloc usor...favoriti par cei care trec mai departe din dubla Barca - Man Utd...care cu siguranță va fi o dublă de zile mari...

#2066
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 22.02.2015
Barca si United se lupta pentru titlu, au alte prioritati dupa parerea mea. Dau scris ca nu va castiga nici una dintre ele Europa League pentru ca nu o sa se omoare cu firea in competitia asta. Mai frică imi este de echipe din alea care au pierdut trenul in campionat si.si joaca totul in competitia asta.

#2067
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 25.01.2021

 minereu, on 12 februarie 2023 - 21:12, said:

Barca si United se lupta pentru titlu, au alte prioritati dupa parerea mea. Dau scris ca nu va castiga nici una dintre ele Europa League pentru ca nu o sa se omoare cu firea in competitia asta. Mai frică imi este de echipe din alea care au pierdut trenul in campionat si.si joaca totul in competitia asta.
Poate da...,poate nu...,Olandezul imi pare un tip ambițios...cu sange in instalatie,altfel nu stergea pe jos cu Ronaldo...si care vrea să demonstreze...,il văd montat să castige trofee...si cum in Premier League sezonul asta n-are nici o sansă...,dacă trece de Barca(ceea ce e f.posibil),nu cred ca se va opri pana în finala...,trofeul Europa League in palmares e al treilea ca valoare după UCL...si titlul de Campiona...

#2068
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,712
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/a8/cc/KSy3tmi7_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images3.imgbox.com/11/02/2bGjRmfV_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://images3.imgbox.com/3b/94/uadPYVGV_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Rashford vs Leeds (0-1)
https://streamable.com/w30gcg

Garnacho vs Leeds (0-2)
https://streamable.com/tziqkm


comentariu de gală pe Digi 4... Maestrul Adi Soare ne delectează urechile :D

#2069
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Sunt putin necajit ca e Adi Soare la Lyon-Lens in detrimentul Villarreal-Barca, unde e Angheluta :( Macar de se baga asta la Voluntari-FCSB si ramanea George Dobre cu Niculescu

Bine ca a fost Adi ieri la Monaco-PSG, macar atat

Edited by extremo07, 12 February 2023 - 22:03.


#2070
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 22.02.2015
Căline ăștia de la Lyon joacă cu echipa de tineret sau asta e echipa lor? Au de 17 ani, 19, 20-22 ani nici nu mai zic. Fac echipa pentru la anu? Sezonul asta pare compromis.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate