Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Recomandare soundbar pentru telev...

Salariile romanilor urca la cer

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 

Bloc in construcție vis-a-vis Dedeman Pallady

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
RuxiH

RuxiH

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.11.2022
Buna!
Mai este cineva interesat de blocul solitar care se construieste lângă Dedeman Pallady? Adresa exactă a imobilului este strada Pictor Theodor Pallady, nr. 50Z.
Noi am fost duminica acolo și par super bine construite, însă nu avem prea multe informații legate de dezvoltator.. Stim doar ca a mai construit câteva blocuri in zona Aleea Mizil.
Apreciez orice părere :)
Mulțumesc!

#2
Yhzx23

Yhzx23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 08.11.2022

 RuxiH, on 11 noiembrie 2022 - 10:53, said:


Noi am fost duminica acolo și par super bine construite, însă nu avem prea multe informații legate de dezvoltator.. Stim doar ca a mai construit câteva blocuri in zona Aleea Mizil.


Putini dezvoltatori au echipe complete care sa construiasca blocuri de la A la Z.

Majoritatea apeleaza la echipe de muncitori care isi fac treaba si pleaca.

Fierar betonistii si dulgherii ridica blocul.

Zidarii fac zidurile de caramida tencuiesc si zugravesc

Electricienii tot ce tine de instalatii electrice si tot asa.


Adica cand o echipa vine pe santier este aglomeratie de nu au loc unul de altul si cand termina lucrarea santierul ramane pustiu pana vine echipa urmatoare.

#3
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 30.07.2020
Mai toti dezvoltatorii "construiesc bine", pentru ca folosesc niste firme care fac asta. In felul asta se spala pe maini si dau vina pe constructori. Problemele sunt in proiectare de multe ori. Lipsa subsolurilor, canalizarii, scurgerilor, peretilor subtiri etc, desi astea se fac in standarde deobicei. In stadiul la care e blocul acum nu iti dai seama oricum de viitoare buleli. Nici eu nu stiam ca hota vecinului e la 5 cm (da, nu exagerez) de geamul meu de la dormitor.

#4
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,230
  • Înscris: 12.09.2013
Buna dimineata, baieti!Dupa cum va prezentati, dupa nr. de postari sunteti candidatii perfecti....de oameni ca voi au nevoie dezvoltatorii!

#5
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.08.2016
Blocul ala se face de minim 2 ani.
Sunt curios după vânzarea apartamentelor în cât timp o sa pună dedeman bariere la întrări 😁

#6
throw

throw

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 30.07.2020

 raducut123, on 11 noiembrie 2022 - 20:56, said:

Buna dimineata, baieti!Dupa cum va prezentati, dupa nr. de postari sunteti candidatii perfecti....de oameni ca voi au nevoie dezvoltatorii!

A reiesit si analfabetismul functional. N-am inteles nimic, la cine te referi si ce fel de candidati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate