Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti
 Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 

Statele Unite ale Americii

* * - - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10624 replies to this topic

#9865
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,413
  • Înscris: 26.01.2010

View PostAtreides, on 13 mai 2024 - 19:23, said:

Io nu am zic nimic. Te-am intrebat pe tine ce stii

Honestly , stiu de Suleimani ala si inca unul al carui nume nu o sa ma chinui sa-l scriu corect e ceva cu baghdadi .....

View Postsirronkcuhc, on 13 mai 2024 - 19:46, said:

Evit sa fiu supus la asa tortura Posted Image

WTF , de ce tortura ? Posted Image
Tu ce masina conduci si ce ai vrea sa conduci daca ti-ai permite ?
Intre un jeep wrangler si truck-ul ala de l-am postat nu am obs mare diferenta pe sosea la zgomot si hodoroncaturi ca nush ce alt cuvant sa folosesc momentan. Nu e smooth sailing ca la alte masini adica

#9866
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,413
  • Înscris: 26.01.2010
Billy are aceleasi nelamuriri pe care le are majoritatea oamenilor normali cand se gandesc la Stormy :D
Am mentionat normali ca aici vad ca trendul e altul

https://twitter.com/...in-trump-trial/

#9867
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 05.10.2022

View PostNoua_pe_site, on 13 mai 2024 - 19:58, said:



Honestly , stiu de Suleimani ala si inca unul al carui nume nu o sa ma chinui sa-l scriu corect e ceva cu baghdadi .....



WTF , de ce tortura ? Posted Image
Tu ce masina conduci si ce ai vrea sa conduci daca ti-ai permite ?
Intre un jeep wrangler si truck-ul ala de l-am postat nu am obs mare diferenta pe sosea la zgomot si hodoroncaturi ca nush ce alt cuvant sa folosesc momentan. Nu e smooth sailing ca la alte masini adica
Nu conduc un truck si nu as vrea sa conduc vreun truck; daca ar fi dupa mine, le-as interzice in oras pentru uz personal.

#9868
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,041
  • Înscris: 28.07.2008

View PostNoua_pe_site, on 13 mai 2024 - 19:58, said:

Honestly , stiu de Suleimani ala si inca unul al carui nume nu o sa ma chinui sa-l scriu corect e ceva cu baghdadi .....


Din aia doi pe care i-ai scris, unul nu e de la Isis, dar nu conteaza, unul este. Ala care e, s-a sinucis cu o vesta exploziva, in mandatul Obama Trump
Si daca ar fi fost distrus de o racheta americana, un individ ucis nu inseamna destramarea organizatiei
Decat daca Trump ar fi tras un ICBM, si nu ar fi ajuns unul, care sa curete zona si regiunea complet
Verifica astea, cu militarul drag de langa tine. Poate realizezi ce prostii si perle astronomice debitezi

Edited by Atreides, 13 May 2024 - 21:25.


#9869
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,334
  • Înscris: 27.02.2018

View PostNoua_pe_site, on 13 mai 2024 - 20:30, said:

Billy are aceleasi nelamuriri pe care le are majoritatea oamenilor normali cand se gandesc la Stormy :D
Am mentionat normali ca aici vad ca trendul e altul

https://twitter.com/...in-trump-trial/
Mai întâi spune unde zice în biblie ca să preacurvești, să înșeli și să minți, că cică trumpitul, ca și putin, este salvatorul creștinătății și al religiei noastre, conform US abundance preachers, respectiv kiril și dughin.

#9870
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,041
  • Înscris: 28.07.2008
Sorry, am confundat anii. Isistul s-a sinucis in mandatul Trump

Bottom line, Trump nu a destramat Isis cu o racheta

Edited by Atreides, 13 May 2024 - 21:26.


#9871
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,413
  • Înscris: 26.01.2010

View Postsirronkcuhc, on 13 mai 2024 - 20:38, said:

Nu conduc un truck si nu as vrea sa conduc vreun truck; daca ar fi dupa mine, le-as interzice in oras pentru uz personal.
Binenteles ca ai face asta , doar esti intr-un stat democrat :D
Cand paralizeaza traficul si singurele masini care circula sunt truck-urile nu mai faci nazuri.
Acum 2 ierni au disparut complet masinutele de pe strazi pana nu s-a curatat toata zapada

View PostAtreides, on 13 mai 2024 - 21:20, said:


Verifica astea, cu militarul drag de langa tine. Poate realizezi ce prostii si perle astronomice debitezi
am verificat cu tine cand am intrebat daca nu a fost racheta .....perla astronomica ar fi fost daca as fi continuat si as fi insistat dar cand pun intrebari inseamna ca nu-s sigura.
Am uitat de ce l-au afara pe tucker , doar nu-ti imaginezi ca tin minte informatii aleatorii.

View Postmishuletzu, on 13 mai 2024 - 21:23, said:

Mai întâi spune unde zice în biblie ca să preacurvești, să înșeli și să minți, că cică trumpitul, ca și putin, este salvatorul creștinătății și al religiei noastre, conform US abundance preachers, respectiv kiril și dughin.
Ce are sula cu prefectura spui sau doar atat ai avut de spus ?

View PostAtreides, on 13 mai 2024 - 21:24, said:

Bottom line, Trump nu a destramat Isis cu o racheta

Bottom line era ca trump a destramat Isis dar tu ai tinut neaparat sa te legi de racheta

#9872
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 21.06.2016
Sunt numai o mâna de state in SUAu de zăpada e așa o problema ca ai nevoie de truck, deși nici ăla nu e varianta cea mai buna.
De asemena numai o minoritate a populației are de dus chestii grele prin noroaie. Sunt putini fermieri și muncitori in construcții fata de câte camioane Vesi pe străzi prin unele zone.

#9873
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 05.10.2022

View PostNoua_pe_site, on 13 mai 2024 - 21:56, said:


Binenteles ca ai face asta , doar esti intr-un stat democrat :D
Cand paralizeaza traficul si singurele masini care circula sunt truck-urile nu mai faci nazuri.
Acum 2 ierni au disparut complet masinutele de pe strazi pana nu s-a curatat toata zapada
Adica doua zile la cinci ani? eu oricum merg cu transportul in comun si le fac din mana de pe banda de autobuz:)

Edited by sirronkcuhc, 13 May 2024 - 23:10.


#9874
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,413
  • Înscris: 26.01.2010

View Postvrajitoruldinoz, on 13 mai 2024 - 22:49, said:

Sunt numai o mâna de state in SUAu de zăpada e așa o problema ca ai nevoie de truck, deși nici ăla nu e varianta cea mai buna.
De asemena numai o minoritate a populației are de dus chestii grele prin noroaie. Sunt putini fermieri și muncitori in construcții fata de câte camioane Vesi pe străzi prin unele zone.
MT , WI si ND te contrazic.
Nu stiu cat de mult ai condus tu pe gheata dar te simti mult in siguranta ''fishtailing'' intr-un truck decat intr-o masinuta careia tre sa-i schimbi front bumper si grill doar pentru ca a dat nas in nas cu un banc de zapada

View Postsirronkcuhc, on 13 mai 2024 - 23:09, said:

Adica doua zile la cinci ani? eu oricum merg cu transportul in comun si le fac din mana de pe banda de autobuz:)

Faci pe naiba ca nu faci nimanui cu mana pe ruta casei mele de exemplu. Ruta pe care am vazut ca circula doua autobuze dar cand daca nu intra masinile de dezapezire 3 zile pe strada mea , tu nu mai ai in ce autobuz sa te urci

La noi iarna asta chiar a fost subtire dar in general , daca locuiesti pe rute secundare , fara un lifted truck nu iesi de pe strada.

#9875
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 05.10.2022

View PostNoua_pe_site, on 13 mai 2024 - 23:57, said:

Faci pe naiba ca nu faci nimanui cu mana pe ruta casei mele de exemplu. Ruta pe care am vazut ca circula doua autobuze dar cand daca nu intra masinile de dezapezire 3 zile pe strada mea , tu nu mai ai in ce autobuz sa te urci

La noi iarna asta chiar a fost subtire dar in general , daca locuiesti pe rute secundare , fara un lifted truck nu iesi de pe strada.
Daca esti in stat republican… stai cu orele in trafic.

#9876
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,413
  • Înscris: 26.01.2010
Nu-mi dau seama la ce te referi cu traficul in cazul asta
Am primit un telefon de la o tanti care dorea sa stie daca suntem interesati de un tesla truck fix in zilele in care aveam 3 camioane blocate in diverse parti ale ND
Am intrebat-o daca tine bateria suficient incat sa nu imi inghete soferul de frig 3 zile si a tras concluzia singura ca poate tesla trucks nu sunt indicate pentru ND si in niciun caz iarna

#9877
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 21.06.2016

View PostNoua_pe_site, on 13 mai 2024 - 23:57, said:

MT , WI si ND te contrazic.
Nu stiu cat de mult ai condus tu pe gheata dar te simti mult in siguranta ''fishtailing'' intr-un truck decat intr-o masinuta careia tre sa-i schimbi front bumper si grill doar pentru ca a dat nas in nas cu un banc de zapada

Cred ca si Alaska, deci da, o mana. De fapt ca populatie cred ca toate impreuna sunt citeva procente din populatia SUA.
Am condus pe gheata si zapada foarte mult. Schiez mult si urc la 3000m cu masina frecvent, am fost din Canada in Colorado. Truckurile sunt foarte des implicate in accidente, dintre care am vazut o multime cu ochii mei, in direct. Stiu ca pot fi evitate dar asta e realitatea.

#9878
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 05.10.2022

View PostNoua_pe_site, on 14 mai 2024 - 00:23, said:

Nu-mi dau seama la ce te referi cu traficul in cazul asta
Am primit un telefon de la o tanti care dorea sa stie daca suntem interesati de un tesla truck fix in zilele in care aveam 3 camioane blocate in diverse parti ale ND
Am intrebat-o daca tine bateria suficient incat sa nu imi inghete soferul de frig 3 zile si a tras concluzia singura ca poate tesla trucks nu sunt indicate pentru ND si in niciun caz iarna
Discuta a plecat de la un ghertoi MAGA (ca fix asta e) cu lifted truck modificat sa scoata fum negru care afecteaza in mod direct sanatatea tuturor celorlalti; intre asta si ce zici tu sunt multe alte variante in care poti sa mergi intr-un oras si iarna fara sa ai nevoie de un truck ca ala.

As vrea sa introduca astia teste ITP aici la mine si controale in trafic pentru starea masinii (cum se fac prin UE) ca sa-i rezolve p-astia.

Edited by sirronkcuhc, 14 May 2024 - 04:38.


#9879
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,413
  • Înscris: 26.01.2010

View Postvrajitoruldinoz, on 14 mai 2024 - 00:56, said:



Cred ca si Alaska, deci da, o mana. De fapt ca populatie cred ca toate impreuna sunt citeva procente din populatia SUA.
Am condus pe gheata si zapada foarte mult. Schiez mult si urc la 3000m cu masina frecvent, am fost din Canada in Colorado. Truckurile sunt foarte des implicate in accidente, dintre care am vazut o multime cu ochii mei, in direct. Stiu ca pot fi evitate dar asta e realitatea.
Si eu am vazut idioti care se cred invicibili dar asta nu inseamna ca truck-urile nu sunt mai safe decat o masinuta.
M-am rasturnat de pe un deal cu un Silverado si am avut o zgaraietura mica la deget si whiplash
Masina s-ar fi facut zob daca chiar s-a rostogolit truck-ul meu de 5 ori cum a zis tipul din spatele meu ca s-a intamplat
Front bumper am schimbat de 3 ori la masina mea datorita unor mormane de zapada. Trucks nu am auzit inca sa aibe nevoie sa schimbe bumper datorita zapezii.


View Postsirronkcuhc, on 14 mai 2024 - 04:31, said:


Discuta a plecat de la un ghertoi MAGA (ca fix asta e) cu lifted truck modificat sa scoata fum negru care afecteaza in mod direct sanatatea tuturor celorlalti; intre asta si ce zici tu sunt multe alte variante in care poti sa mergi intr-un oras si iarna fara sa ai nevoie de un truck ca ala.

As vrea sa introduca astia teste ITP aici la mine si controale in trafic pentru starea masinii (cum se fac prin UE) ca sa-i rezolve p-astia.
My bad,  continua
Tu mergi cu autobuzul ,ma scuzi ca mi-am permis sa deturnez discutia
Benzina , bad , baterii facute de chinezi , safe pentru environment.
Aici voiai tu sa ajungi. Si maga binenteles, cat pe aci sa uit de ghertoiu maga

#9880
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 05.10.2022
Eu sunt ok cu ICE, mai ales astea noi, hibride care realist au sanse mai mari sa faca o diferenta la nivel macro decat BEV; problema mea e cu ghertoii ce modifica diesel-urile pentru fum: rolling coal si ala postat de mine e un exemplu de asa ceva. (si legat de siguranta mea ca si pieton fata de astia cu truck-urile ridicate)

Edited by sirronkcuhc, 14 May 2024 - 06:18.


#9881
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 25.04.2007

View PostNoua_pe_site, on 13 mai 2024 - 18:12, said:

Poza asta apare la link-ul pus de tine dar am impresia ca nu asta voiai tu sa arati Posted Image

Nu mai nouto, era o poza cu sute de kilograme de gunoi ramas pe locul aproape pustiu al intalnirii, dupa ce "admiratorii" ce venisera sa il asculte pe clown au plecat plictisite de bolboroselile si repetarile idiotului si l-au lasat sa se balbaie in fata a doar a catorva zeci de super idioti ce mai cred in el. Pricepi ce zic? De fapt ai vazut si tu ca scria acolo ca ceva s-a intamplat cu contul de pe care era postat filmul sau poza, ca sunt destui retardati ce reclama un cont ce nu le convine si dupa un timp contul reapare dupa ce se dovedeste ca raportarile erau facute de niste tembeli.

Ia-o pe asta in schimb: judecatoarea corupta canon, ce ii amana la infinit sedintele de judecata ale imbecilului cu puta mica in cazul documentelor secrete furate si duse la Mar-A-Lago, a fost demisa definitiv din caz. Nu doar din cauza dovezilor aparute ca era mituita de anturajul idiotului cu puta mica si deci nu putea fi impartiala, dar si comportamentul ei ce a sfidat legea cand a depasit numarul admis de amanari, a dus la indepartarea ei.
Nu te obosi sa ne spui ca nu a furat ala nimic sau ca i le-au fost plantate de FBI ca oricum nu dam 2 centi pe prostiile astea inventate de niste magaretardati imbecili. In plus nu faci decat sa te repeti ca le-ai mai spus pe aici.

Nu mai bine mai nouto ne amuzam noi de astfel de lucruri: https://twitter.com/...222199040667688
Viata e scurta si daca faci o pasiune pentru ceva ce nu merita si constati mai tarziu ca chiar nu a meritat, se cheama ca ai irosit de pomana o parte din ea.

Sau uite inca un subiect de amuzament: "BREAKING FOX NEWS: Surse de încredere raportează că Karen McDougal a intentat un proces pentru defăimare de 92 de milioane de dolari împotriva lui Donald Trump. În proces, McDougal îl acuză pe Trump că a încălcat un Acord de confidențialitate și că l-a calomniat pe unic model Playboy care a avut o relație continuă cu fostul președinte." https://twitter.com/...203041007997171

Uite, eu doar am tastat trump pe twetter, nimic altceva si aici ai totul ce se intampla cu idiotul. Incearca sa gasesti ceva positiv! Cam grea sarcina, nu? O fi X-ul asta a lui ilon  anti trump? Ma indoiesc. https://twitter.com/...ped_query&f=top

Sa nu mai zic de schita asta, apropo, daca te duci la vreo intrunire a imbecilului musai sa-ti iei cu tine o masca de gaze ca noi tinem la tine si nu vrem sa patesti ceva:

Attached Files



#9882
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,908
  • Înscris: 10.12.2006
1.
Fostul consilier al lui Donald Trump la Casa Albă este criticat după ce un videoclip l-a arătat pretinzând că distribuie bani falși persoanelor fără adăpost, astfel încât aceștia să fie arestați atunci când îi cheltuiesc.
This is not a fucking joke! Tipu asta dadea bani falsi boschetarilor stiind ca vor fi arestati cand incearca sa ii foloseasca.

2.
[ https://i.imgur.com/vMCFysF.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Aici Trump il saluta pe Lawrence Taylor, care in 2011 a pledat vinovat pentru "sexual misconduct and soliciting a prostitute", prostituata in cauza fiind o fata de 16 ani care sustine ca a fost batuta de pestele ei si fortata sa mearga in camera lui Taylor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate