Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...
 Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 

cont cu card pentru alocatii copil - fara comisioane si achitari lunare

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,668
  • Înscris: 13.03.2005
Strict tehnic ar functiona, dar depinde decei care introduc datele in sistem.
Dar poate aparea o problema daca dai cont Revolut de business, in loc de cont personal Revolut, ca acea incasare nu va avea legatura cu firma....

#20
it_is_me

it_is_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 11.02.2006
Nu cred ca poti folosi contul Revolut pt incasări de la stat, indiferent de felul lor (alocație,  bursă, pensie etc).
Contul respectiv are ca titular Revolut și nu pe utilizatorul lui.
Din acest motiv era toată discuția de acum vreo câteva săptămâni despre poprirea sau nu a contului Revolut.

Libra Bank (cred că) e singura bancă la care poti deschide cont si sa atasezi card, totul cu zero costuri lunare, fără absolut nicio condiție. Cardul are 3 extrageri gratuie lunare de la orice atm, mi se pare suficient. Daca nu-ți ajung trei retrageri, suplimentezi cu Orange Money sau similar.

View Postmakima, on 29 august 2022 - 15:38, said:

Orange Money nu e o optiune, din cate vad aici https://comunitate.o...nt-orange-money
Orange Money nu e bancă, e IFN. Cardul OM e foarte Ok pt retrageri gratuite de la atm.

Edited by it_is_me, 30 August 2022 - 18:16.


#21
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,789
  • Înscris: 28.01.2007
Cand am facut eu cererea pentru alocatie (in urma cu 14 ani) se acceptau doar conturi la cateva banci (BT, BCR, BRD si inca vreo doua).
Eu aveam BT si de atunci primesc alocatia in contul BT. Partea buna este ca nu se retine comisionul de 5 lei la incasarea alocatiei.

Am incercat la un moment dat sa schimb contul bancar in care primesc alocatia, dar birocratia a fost prea mare si am renuntat. Este singurul motiv pentru care inca mai am cont la BT.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate