Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente
 Curba Q-U Fronius gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

Nota de relație
 Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?
 Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...
 

Vodafone România - TV Cablu Digital - Topic General.

- - - - -
  • Please log in to reply
1721 replies to this topic

#163
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postronuquet, on 25 noiembrie 2019 - 11:59, said:

Bataie de joc. Vodafone.ul incepe sa o suga rau.
Pai eu am zis chestia asta acum un an de zile, dar atunci nu m-ai crezut...:)

View Postnandy007, on 26 noiembrie 2019 - 19:30, said:

AMC HD?S-a scos din grila?Nuuu!Am verificat si e acoloPosted Image
Mai citeste odata la ce ai dat quote...E vorba de AMS HD...

#164
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,151
  • Înscris: 05.04.2009

View Postmarius664, on 26 noiembrie 2019 - 19:35, said:

Pai eu am zis chestia asta acum un an de zile, dar atunci nu m-ai crezut...Posted Image


Mai citeste odata la ce ai dat quote...E vorba de AMS HD...

View Postmarius664, on 26 noiembrie 2019 - 19:35, said:

Pai eu am zis chestia asta acum un an de zile, dar atunci nu m-ai crezut...Posted Image


Mai citeste odata la ce ai dat quote...E vorba de AMS HD...
Auto Motor Sport HD?OK

#165
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Legat de AMS HD, s-a anunțat undeva eliminarea și motivul? M-am uitat acum puțin pe canalul lor informativ și sunt doar câteva reclame la Connect Box si Horizon si in rest mai mult filmulețe de reclamă la diverse programe si emisiuni irelevante.
A văzut cineva vreun anunț de eliminare ? Nu ar fi trebuit totuși notificat cu 30 de zile înainte ?

#166
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Nu, atat timp cat se pastreaza numarul minim de programe din contract...Nu scrie in contract ca ai AMS HD in grila, sau vreun alt program...Scrie ca ai un anumit numar de canale, nu si care sunt alea...

#167
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Da, înțeleg că dacă au chef să elimine ceva, pot să o facă, nu îi oprește nimeni. Dar întrebam dacă au anuțat asta, ca să fie lumea informată.
Iată de exemplu o captură de pe UPCinfo postată de colegul Megafanro cu ocazia eliminării M6 https://forum.softpe...8#entry16851557

#168
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,883
  • Înscris: 07.07.2009
Nu au mai anunțat nimic. Înștiințări se trimit numai la angajați.

#169
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Deci, mai nou se elimină programe noaptea ca hoții fără să mai anunțe nimic ?
Zici că ești în universul lui George Orwell, azi aveai un program, și mâine nu mai există, nici urmă de el în EPG și nici un anunț ?

De aceea întrebam ințial, dacă nu era totuși, normal, poate chiar legal, necesar să anunțe eliminarea.

#170
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,883
  • Înscris: 07.07.2009
Niciunul nu anunță ce iese. Ce ați văzut de ex. la Telekom au fost înștiințări interne.

Ce intră de obicei e anunțat. Canalul de Crăciun e promovat pe Facebook.

#171
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Până acum eliminările se anunțau. Chiar postasem mai sus concret captură de la eliminarea M6. Și țin minte că și la restul era la fel (uite alt exemplu  https://forum.softpe...mbrie-2016-rip/ )

Ori acum mi se pare o premieră nedorită sa nu existe nici un anunț ci doar să constatăm eliminarea.

Mie nu mi se pare normală o asemenea practică. Voua vi se pare firesc ?

#172
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
AMS HD parca era in Maxim, nu? Sau in pachetul Sport?

#173
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,883
  • Înscris: 07.07.2009
Premieră nu e. În ultimii 2 ani nu au fost anunțate deloc canalele care au fost eliminate.

#174
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Si care să fie motivația: daca cumva doreau să mai curețe grila și erau în lipsă de spațiu de ce să elimine un program HD bun și nu ceva stârvuri SD ?

Și de ce să elimine AMS HD, subtitrat în română, foarte bun pe nișa lui ?  Și să introducă un canal de desene animate care este doar în franceză și nu are dublare/subtitrare în română. Care este publicul țintă - o să se uite copiii români la așa ceva? când au destule programe la 500, cu care sunt obișnuiți, nici nu cred că o să se deranjeze pentru ăsta.

Eu nu văd nici o logică. Au vreun manager nou de la Vodafone care are strategie care mie îmi scapă complet ?

#175
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 29.04.2010
Probabil e scump la retransmisie, iar noul management nu mai renegociaza cu proprietarul postului ca el sa ramana in grila pe mai departe.

#176
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,262
  • Înscris: 22.02.2017
Nici eu nu le inteleg logica. Mai ales cu bagarea acelui post de desene in franceza, complet inutil pt copii.

Iar iesirea AMS e nesimtire... cine stie ce urmeaza.

#177
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Asta va fi foarte neplăcut pentru noi, adică să elimine programe de calitate, care evident că pot să aibă și pretenții mai ales că au făcut și efortul de a-și localiza programele pentru noi românii, pe când programul acela francez de desene animate, evident că nu are nici o treabă cu noi. Deci chiar dacă le dă de x ori mai puțin, francezii se bucură ca au profit cu zero invesții.

Iar managerii UPC se bucură că de fapt plătesc mai puțin, deci au profit mai mare. De pierdut pierdem doar noi.

#178
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
A ieșit un canal chiar bun. Păcat.

#179
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,151
  • Înscris: 05.04.2009

View Postronuquet, on 26 noiembrie 2019 - 22:20, said:

Nici eu nu le inteleg logica. Mai ales cu bagarea acelui post de desene in franceza, complet inutil pt copii.

Iar iesirea AMS e nesimtire... cine stie ce urmeaza.
Daca tot iasa canale straine e nasolPosted Image

#180
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postquant, on 26 noiembrie 2019 - 22:11, said:

.

Eu nu văd nici o logică. Au vreun manager nou de la Vodafone care are strategie care mie îmi scapă complet ?
Pai nu vor sa plateasca mai mult pentru anumite programe.Adica nu vor sa mai investeasca nimic in televiziune, deja au investit cand au cumparat Liberty, daca tot investesc fara sa recupereze nimic raman fara bani de investitii in telefonie, de exemplu...Probabil dupa licitatia 5G isi vor indrepta si buzunarele catre tv, dar pana atunci mai e.Faptul ca n-au acoperire in toate zonele nu pot promova foate mult pachetele de tv+net+tel mobila...Eu daca am telefonie mobila si vreau sa ma duc la ei, si n-au retea in oras...nici macar DTH nu-mi pot pune, ca la altii...Eu nici cu magazinele nu stiu ce vor face dupa rebranduire, degeaba vor vinde ei televiziune in Videle ca n-au in tot judetul lui Dragnea si Veorica retea de cablu...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate