Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii

Recomandare bicicleta electrica

Venom - The Last Dance

Demolarea blocurilor prea vechi s...
 

camera M55

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.841
  • Înscris: 24.08.2004
Am un Siemens M55 de vreo 2 ani si ceva si m-ar interesa daca nu s-ar putea adapta camera foto atasabila pt. a fi folosita in alte scopuri (web cam etc).
Multumesc

#2
pmdcorabia

pmdcorabia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 27
  • Înscris: 29.03.2005
am si eu o camera de siemens (am vandut telefonul) si as fi interesat dak se poate gasi schema camerei poate fi folosita pe post de camera de supraveghere (cum sunt cele din bancomate care fac o poza la cateva secunde).

#3
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 640
  • Înscris: 13.01.2003
teoretic se poate, si tot teoretic e si usor.
practic o sa aveti nevoie de un osciloscop digital sau analizor logic sau un program special scris intr-un microcontroler ca sa se "uite" care e protocolul de comunicatie intre camera si telefon. Cam mult de lucru, dar nu e imposibil. Am avut si eu o camera din asta, problema e ca lucreaza cu baudrate>115k deci nu am putut sa "ascult" de pe calculator ce se intampla... sau asa cred ca pe vremea aia n-aveam acces la osciloscop si acum nu mai am m55-ul :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate