Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Romanian Trance

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
pe langa faptul ca as dori sa vad ce parere aveti de subiectul propus....poate reusesc sa vad cine e cunoscator in domeniu(nu doar cu vorba)...Mai propun sa ne promovam muzica(proprie) prin link-uri,mp3-uri
etc....si sa citim opinii,sfaturi....Am sa incep eu cu un link unde am melodiile mele compuse(stil trance)...acesta este   www.mp3.de\mcbohemian .Va salut si va respect!
Sa incepem revolutia  B)

#2
claudyu_constantin

claudyu_constantin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 19.03.2006
Am ascultat ceva din melodiile tale mcbohemian.... sunt chiar foarte tari!  :coolspeak: In ce le-ai facut?Abia astept sa-ti cumpar albumul   :)  Si mie imi place f mult trance si sunt doar un incepator in crearea de muzica trance. Am de aproape un an Fruitty Loops si ... progresez... Respect!

#3
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Deci acum ai o idee...eu folosesc Fruity Loops 6.0.8 XXL...am inceput prima si prima oara cu e-jay-uri -acum multi ani...dar acest lucru m-a ajutat doar sa-mi fac o idee de ceea ce inseamna "a compune" si m-a facut sa-mi doresc mai mult...am ajuns la FL 3(parca)si de atunci am facut upgrade-uri si up-datari in continuu...Acum folosesc FL +o multime de vst-uri(efecte si instrumente) si cu toate ca melodiile sunt oarecum bune-devine din ce in ce mai greu pt ca imi doresc sa sune cat mai perfect...si pt a lucra o melodie de la Al a Z imi ia cam o luna(poate chiar mai mult)...Pentru master am adobe audition,sequoia...posteaza un link cu o melodie de-a ta...sau trimite-mi pe mail la [email protected] si poate iti dau niste sfaturi,niste idei despre cum sa creezi muzica trance propriu-zisa....cine stiu poate iti vor fi de ajutor.

ps:vad ca subiectul propus e slabut comentat...pacat....sunt optimist pentru viitor ;-)

#4
jenna j

jenna j

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 27.01.2005
ce vsti-uri folosesti?

#5
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006

View Postjenna j, on Apr 3 2006, 14:09, said:

ce vsti-uri folosesti?


In total sunt vreo 170....mai cunoscute ar fi-Vanguard,z3ta,puncher,plasticZ,trance-pro,concrete,chill...etc etc....ce e drept-unele sunt free...altele sunt cumparate....si cu cele din FL se poate face treaba chiar buna....se gasesc tot felul de pachete cu "refill-uri"(daca ma exprim corect)
Tu ce ai....ce folosesti....ce compui?

#6
jenna j

jenna j

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 27.01.2005
pai de compus nu prea compun,dar sint baieti care se chinuie si mai sus in topicul cu muzica pe calculator.
la ce am mai facut am folosit exclusiv Fl si din obisnuinta si din faptul ca nu mai am timp sa mai deslusesc si alte sequencere sau programe de profil.te-am intrebat ce vsti-uri folosesti ca eram curios  :)

#7
claudyu_constantin

claudyu_constantin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 19.03.2006
De unde se pot lua vsti-uri de-astea free...?

#8
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006

View Postclaudyu_constantin, on Apr 7 2006, 17:06, said:

De unde se pot lua vsti-uri de-astea free...?

ok...uite vreo doua site-uri cu vst-uri free-nu sunt extraordinare dar sunt multe ;-)

1: http://userpage.fu-b...st-allinstr.htm

2: http://bbrunoo.free....trument-vst.php

Precum am spus-nu sunt de calitate superioara dar daca esti insistent poti descoperi cateva sunete frumoase...Sper ca stii ce sa faci cu ele in FL...daca nu...posteaza aici

Inca astept posturi noi...melodii trance romanesti etc etc etc

#9
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006
Intamplator am dat search pe google la ceva de genul "trance music creation" si mi-a fost indicat un astfel de link. Am citit toata pagina, ba chiar am downloadat si melodiile lui McBohemian (care au iesit mai bine decat m-am putut astepta). Ideea este ca incerc si eu de ceva timp sa gasesc tutoriale TRANCE la Fruity Loops, dar din pacate, netul este destul de sarac in ceea ce priveste acest domeniu. Daca mai este cineva interesat de acest subiect, sper sa posteze in continuare, si daca MCBohemian mai este cumva prin zona, as fi tare curios sa-l intreb cum a inceput. Desi vad ca threadul este destul de vechi, si observ ca nu ii mai da nimeni importanta... <_<

#10
Drago?

Drago?

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 07.12.2005
Omule, chiar îmi place muzica ta. Sunt curios cât de mult ar fi interesați producătorii români de genul ăsta de muzică, și de artiștii autohtoni.

#11
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
va salut.....daca doriti sa-mi spuneti ceva in legatura cu orice....gasiti e-mailul mau cam oriunde gasiti si MCBohemian-site-urile in care gasiti muzica mea....
Invitati-ma pe messenger si vorbim

Respect

PS-multumesc pentru aprecieri ....

#12
mistrix

mistrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 26.06.2002
MCBohemian: am luat cele 3 mp3-urile ale tale si cel mai mult pot sa spun ca-mi place Searching For Immortality. Si eu sunt un fan al trance-ului si m-as bucura sa vad asa ceva popularizat la noi in tara.

Pe mine ma mai apuca creatia in timpul liber si cateva din incercarile mele le poti vedea in topicul "Muzica pe calculator" insa fiind un hobby nu am timp sa termin o piesa intreaga desi mi-ar placea.

Keep up the good work!

#13
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Salut. Si eu sunt un fan al muzicii trance. In vara asta chiar am org un event la care au fost promovate stiluri mai "putin accesibile" prin cluburile din GL, printre care si trance. Va urez succese si cine stie poate mai fac un astfel de event doar pe muzica trance, la care sa dau sansa mai multor nume, mai putin cunoscute sa se afirme...timpu le va zice pe toate!! Oricum succes!!

#14
Internal Nature

Internal Nature

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2006
Hm....vad ca aici nu s-a mai postat de mult,sper ca imi va mai raspunde cineva la acest post. McBohemian mi se pare ca avem o istorie in comun....si cred ca nu numai noi. Ma refer la faptul ca ai inceput pe ejay si apoi ai crescut si ti-ai facut rost de un FL daca iti vine sa crezi primul meu FL a fost 2 dupa care a urmat 3,4 si apoi am sarit la 6. Am "mixat" si pe Atomix mp3 cu toate ca era doar un program unde puteai sa imbini mp3-urile totusi a fost o experienta.Imi pare rau ca nu mai am piesele facute de mine de pe FL 2 si 3,cred ca ti-ar fi placut dar cu timpul le-am pierdut pe cd-uri si altele au fost sterse de niste "necunoscatori", dar acum vazand ca mai exista forumuri de trance poate voi reincepe sa creez ceva frumos cu toate ca timp nu prea exista. Am o intrebare: am vazut ca ai linkuri pt vst-uri,ai si pt midi-uri voice?

#15
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
Am ascultat o parte din piesele tale , sunt foarte reusite . O sa le ascult si pe restul . Cert e ca faci muzica buna.
Mult succes in continuare .

#16
flucus

flucus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.11.2006

SPECIAL GUEST MIX
DJ D-Flux (Brasov Romania)

Wednesday, November 29, 2006

2:30 pm - 3:30 pm
US Eastern time


DI.fm premiere for this Romanian DJ who will provide you with an hour of UK and German Hard Trance!


Vezi : http://www.di.fm/cal....php?event=4305



#17
AnaYd

AnaYd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.11.2006
hello ..am ascultat piesele tale si sunt SUPER TARI!! sper sa ajungi bine cu ceea ce faci..si sa nu t opresti aici...... :coolspeak:  :peacefingers:

#18
cezaradam

cezaradam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.12.2006
mcbohemian...esti tare

tre sa recunosc

mai convins cu melodiile tale..kiar suna a trance adevarat...se vede ca esti talentat si mai ales pasionat...fiindca asa ceva se face in fruity loops cu enorm de multa truda...

oricum...cauta un label afraa...k in romania dak nu le ai cu "banii si dusmanii" no sa faci nimic cu tranceu`

si eu iubesc stilul asta de muzica..e genial...the duel rocks

eu mixez mai mult, nu cred k as putea fi atat de bun sa compun...in schimb la mixat ma pricep destul de bine, am lucrat un pic si ca dj intrun club din brasov, dar stii cum e..decat sa mixezimuzica care nu iti place, mai bine nu mixezi  ,nu?

bafta in continuare....cand o sa mai am ocazia sa mixez undeva, o sa includ si piesele tale pe tracklist

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate