Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 

Bara de sunet pentru televizor,

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
elvaligreco

elvaligreco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 189
  • Înscris: 28.10.2010
De vreo doua saptamani tot caut pe net sa vad cam ce bara de sunet pentru televizor, pe la vreo 250€, sa-mi cumpar si nu reusesc sa ma decid.Mi-au atras atentia Yamaha yas 109, Sony hts 350, Samsung hw-q60t si putin mai scump Polk signa s3.Merita oare diferenta de pret pentru Polk?

Editat de elvaligreco, 27 septembrie 2021 - 19:31.


#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.182
  • Înscris: 16.10.2008
Tinand cont ca e un sistem audio recomandat strict pt TV , nu te arunca la ceva prea scump.

#3
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.393
  • Înscris: 27.09.2013
De bugetul ala...mai bine asculti la boxele televizorului.
Mergi la Altex si probeaza. O sa ramai mega dezamagit de unele la 500 de euro. Dapai la 250, se aud fix ca televizorul.
Daca e pentru filme ia ceva 5.1. N-ai ce face cu sound bar.

Editat de mariovrs, 28 septembrie 2021 - 18:06.


#4
Tzur

Tzur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.817
  • Înscris: 03.01.2006
Ai nevoie de ceva cu subwoofer gen PHILIPS TAB5305/12 (400 Ron la Altex la reducere).

Sistemele astea, dupa ce ca n-au medii misto, daca n-au nici bass de la subwoofer chiar nu merita.

Desi eu n-as lua sound bar in locul tau la banii aia, mi-as face sistem audio stereo conectat la TV.

Cand am facut o amenajare mai demult, am preferat sa pun un receiver AV si 2 boxe. In traducere sistem stereo.

Desi eu am facut asta mai mult de prezentare si pt ca erau niste boxe misto ca design care dadeau bine si pe care le-am luat ieftin, beneficiara lucrarii a fost super incantata de sunet si a zis ca va asculta muzica ambientala de pe youtube in continuare pentru i-a placut extrem de mult cum se aude. Probabil nu ascultase boxe hi-fi sau poate nici macar mid-fi vreodata sau ma rog, un sistem care sa stie sa redea medii de-adevaratelea.

#5
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.314
  • Înscris: 09.01.2007
De 250 de coco merge o pereche de boxe Q Acoustics 3020i noi sau aproape noi de pe site-ul de vanzari... si mai raman bani pentru un amplificator stereo SH destul de bun ca sa faca senzatie pe televizorul ala.

#6
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 869
  • Înscris: 17.10.2019
Salut, bara de sunet pentru televizor caut si eu. Eu am gasit asta DENON,  Soundbar Denon DHT-S216,2.1, Bluetooth, 4k UHD, HDMI ARC, Dolby Digital, DTS, DTS Virtual:X, negru la 1350 de lei. Ceva mai bun in banii astia? ma intereseaza sa se auda cat mai clar sunetul. Nu vreau 5.1 sau alte alea...si fara subwoofer daca se poate.

Editat de Tidel_wave, 01 octombrie 2021 - 09:50.


#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.314
  • Înscris: 09.01.2007
Cat mai clar... vs BT, nu prea. BT e pt comoditate, fara fire. Macar sa fie BT APTX LL.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate