Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

Recomandare fosa ecologica
 La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...
 

Somatie sa demolam garajele!

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
probabil se va dubla locul de parcare, eventual acelasi numar de locuri de parcare + ceva spatiu verde..
ps: unde sa merg pentru a plati un loc de parcare? la primarie?...sector 3, zona ramnicu valcea bineinteles :)

#20
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 05.08.2003
La ADP Sector 3.

#21
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
hmm. unde se afla ADP?. Este cel de pa Calea Vitan?
in speranta ca in locul garajelor se vor amenaja locuri de parcare....

ps. daca aveam garaj si 2 masini (una in garaj, una in fata garajului), am prioritate pentru 2 locuri de parcare?

#22
autocosti

autocosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.04.2005
Iata ca au trecut 3 saptamani de cand am demolat garajele, si acum domina mizeria ramasa, primaria nu sa deranjat sa trimeata o firma de salubrizare in zona iar acum de curand sa aud ca sa sistat actiunea de demolat garaje. Ciudat. :confuzzled:  Am observat ca in majoritatea zonelor chiar si pe unde au fost garaje se monteaza borduri, oare cine are fabrica de borduri? stiti cumva si cine are actiuni pe acolo?

Attached Files



#23
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
http://forum.softped...howtopic=124992

#24
florin_dtb

florin_dtb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.07.2006
Locuiesc in sectorul doi si daca nu stiati primaria demoleaza de zor garaje. Cum si eu am unul, ma gandesc ca trebuie sa-mi vina si mie randul ;  l-am cumparat in urma cu doi ani si decat sa-l demoleze mai bine il mut eu in alta parte.
Se poate sa-l demoleze chiar daca platesc asa-zisa "taxa de garaj", care anul acesta a fost 365 Ron si am achitat-o integral ?

Link catre site-ul primariei sectorului 2 : http://www1.ps2.ro/

#25
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
sunt urate, ocupa spatiu. mi se pare normal sa le darame. dar sa faca in locul lor parcari luminate sa nu vina hotii.

#26
florin_dtb

florin_dtb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.07.2006
Stiu ca sunt urate si ca ocupa spatiu, chiar m-am saturat sa bat pe la usile vecinilor nesimtiti sa-si mute masina din fata garajului, ca s-o pot baga pe a mea, dar imi proteja "odorul" de mizerie, hoti, etc., dormeam seara linistit.
Repet intrebarea: cum stiu daca garajul se afla in legalitate sau ilegalite ( platesc taxa de garaj, dupa cum am mentionat) ?

#27
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004

 florin_dtb, on Feb 4 2007, 19:03, said:

Repet intrebarea: cum stiu daca garajul se afla in legalitate sau ilegalite ( platesc taxa de garaj, dupa cum am mentionat) ?
Nu cred ca are vreo importanta.
In sectorul trei au fost demolate ABSOLUT TOATE. Probabil o sa fie la fel si in 2.

#28
mr_know_it_all

mr_know_it_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 14.09.2006

 florin_dtb, on Feb 4 2007, 19:03, said:

Stiu ca sunt urate si ca ocupa spatiu, chiar m-am saturat sa bat pe la usile vecinilor nesimtiti sa-si mute masina din fata garajului, ca s-o pot baga pe a mea, dar imi proteja "odorul" de mizerie, hoti, etc., dormeam seara linistit.
Repet intrebarea: cum stiu daca garajul se afla in legalitate sau ilegalite ( platesc taxa de garaj, dupa cum am mentionat) ?

In sectorul trei au fost daramate toate, iar in zona lacului IOR, vis-a-vis de strand in prima faza, dupa ce au daramat cam un grup de 100 mai ramasesera in picioare 2 pentru ca proprietarii aveau act de proprietate pe teren (naiba stie cum). In final, dupa 2 saptamani si proces, au cazut si cele 2. Daca se apuca cu unul in orice sector, in final vor cadea toate, dar depinde mult si de primar, iar cel al sectorului trei a dat o alta fata strazilor.

#29
nicu022003

nicu022003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 13.07.2006
Am si eu o intrebare eu locuiesc in sectorul 5 si au venit si aici somatiile de demolare a garajelor insa noi nu am avut 72 de ore am avut 48 ceea ce mi se pare o tampenie in saptamana mare sa te puna sa dai garajul jos. L-am dat ieri desi eu am platit taxa pentru garaj pe tot anul adica 300 de ron. Intrebarea este o sa primesc acesti bani innapoi???? Cei care l-au platit din Sectorul 3 si l-au demolat au primit aceasta suma innapoi?? Daca da va rog sa imi spuneti si mie ce cum sa fac sa primesc banii innapoi.

#30
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Aud pareri de genul : dati-le jos ca sunt inestetice ( probabil ca daca erau din termopan erau frumoase ) , ocupa locurile de parcare ( care locuri , ca primariile n-au amenajat nimic ? ) , sunt ilegale ( fara sa stie,, oamenii de bine '' ca ele sunt inregistrate si ca se plateste ptr. ele  cam 130 Euro ) .
Vad ca se ia atitudine in masa impotriva lor dar nu e nimeni cu solutii clare !
Bine domn'le , imi darama garajul dar eu unde imi parchez masina ? Ce simplu e sa interzici ! Parcarea interzisa ! Dar eu domnilor , UNDE IMI PARCHEZ MASINA  peste noapte cand ajung acasa in zona de resedinta ?
Sunt oameni care parca sunt disperati . In afara de ,, capra vecinului '' cu garaj pretind spatii verzi . De acord cu ,, verdele '' atata timp cat in locul garajelor faci gradini verzi . Dar cand pui un gard la strada si ingradesti niste pamant de Bucuresti cu trei fire de iarba...?!?!
SI masinile ? Parcarile de resedinta ?
Mai ganditi-va voi cei cu spiritul civic foarte dezvoltat si cei cu simtul estetic asemeni !

Edited by agu, 07 April 2007 - 21:51.


#31
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Jos cu maghernitele!    Arata a cartier de negri cutiile alea oribile de ciment!     Stati linistiti ca nu va fura nimeni masina din fata blocului, poate doar o oglinda, o roata de rezerva, un semn cu cheia... etc :P

#32
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu is curios cine crede ca o masina nu se poate fura chiar daca e in garaj. cat credeti ca ii ia unui hot profesionist sa deschida un lacat?

#33
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
s=a miscat ceva in sectorul 6 ?

#34
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Cum probabil ca am mai si spus, dreptatea e la mijloc.
Daca s-ar stabili si respecta locurile unde trebuie amplasate, daca s-ar respecta un model ... ar fi totul bine si frumos.
Dar asa cum fiecare face cum il taie capul, distrugind orice spatiu verde, trotuar, carosabil, le aseaza in gradina blocului sau pe sosea, pe spatiul public, in parcuri sau oriunde le trazneste mintea ... e normal sa fie darimate.
Recunosc, si mie mi-ar place sa am garajul meu. Ca locuiesc intr-un cartier foarte aglomerat unde masinile se muta ca piesele de domino ca sa iesi din parcare. Dar totodata mi-ar place sa fie al meu, sa nu-l darime nimeni si sa aiba toti garaje, ca sa nu existe disesiuni.

#35
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006

 ipman, on Apr 8 2007, 21:38, said:

Recunosc, si mie mi-ar place sa am garajul meu. Ca locuiesc intr-un cartier foarte aglomerat unde masinile se muta ca piesele de domino ca sa iesi din parcare. Dar totodata mi-ar place sa fie al meu, sa nu-l darime nimeni si sa aiba toti garaje, ca sa nu existe disesiuni.


Vai, bine e la curte :P

#36
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Ce ma bucur ca s-au demolat toate garajele de prin zona mea, garaje care tineau loc de depozitat muraturi si alte d-ale gurii si nesimtitii asa zisi proprietari tineau masinile in fata blocului..
Acu vreo 4-5 zile ma implora un comunist d-asta cu ex-garaj sa il las pe el sa parcheze in locul meu ca nu mai are garaj acum si el e de 20 de ani in bloc, in conditiile in care acu juma de an, ma rugam eu de el sa isi bage masina in garaj daca tot are si sa nu mai ocupe aiurea loc de parcare...
I-am raspuns politicos, ca daca prind masina pe locul meu de parcare(loc platit bineinteles, dar ei nu concep ca exista asa ceva), o sa ajunga in acelasi loc cu garajul, pe la Glina p-acolo!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate