Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Somatie sa demolam garajele!

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
autocosti

autocosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.04.2005
Asta se intampla undeva in sectorul 3 pe Bld. Ramnicu Sarat , ce parere aveti despre aceasta actiune a primariei si daca se poate sa postati si voi care ati patit la fel.
Am atasat si Somatia.Attached File  Somatie.jpg   283.29K   562 downloads

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,408
  • Înscris: 03.12.2005
intrebare de bun simt: ai autorizatie?

#3
autocosti

autocosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.04.2005
Autorizatie? Da cine fraq are autorizatie de garaj in Bucurestiul asta, poate decat cei care stau la curte si e constructia pe domeniul privat, in fine garajele sunt situate linga gardul unui cimitir catolic, sunt construite in "90
sa platit in fiecare an impozite ca au fost luate in evidenta, basca ca anul asta in februarie cand am fost la fisc am platit toate darile si la garaj neau spus ca sa scumpit taxa, aproape 3 mil. si acum vine cu somati sa le dam jos.

#4
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,408
  • Înscris: 03.12.2005
start packing. doar pentru ca o vreme s-au tolerat ilegalitati nu inseamna ca va merge la nesfarsit.

#5
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 11.01.2004
Subscriu. Si asta in ciuda faptului ca am... garaj (ce'i drept, inchiriat).

Deh, mici "proprietari" de dupa '89. Dupa casele nationalizate urlam in gura mare, da' cand e vorba sa daramam ce nu'i al nostru...  :w00t:

#6
Neuron

Neuron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 11.09.2002
Deci asta asa justifica primaria curatenia care a facut-o in spatele blocului unde stateam eu in Bucuresti pe Ramnicu Valcea. Am primit acum o saptamana niste poze foarte incurajatoare cu dezmembrarea garajelor gri care mi-au stricat privelistea de la geam ani la rand. :)
Se pare ca este o curatenie generala in sectorul 3, asa ca nu ai ce face.

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Stam in exact aceeasi zona si de abia astept sa pice toate garajele din spatele blocului.

- la 3 garaje ridicate se castiga un loc de parcare
- pe locurile destinate blocului meu isi pusesera garaje unii din alte blocuri.
- autorizatiile au fost anuale si nu se mai dau de cel putin un an.

#8
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Din partea mea, sa dispara toate garajele de pe domeniul public, e o tiganie care trebuie sa inceteze.
Un garaj ocupa 1,5 locuri de parcare plus locul care trebuie lasat pt a deschide usile. Si sunt si jalnice ca aspect.
Chiar voi "bombarda" si situl primariei S4 pt ca pe la noi vad ca nu se misca inca nimic.

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Mai sunt garajele?  :D

Au cam trecut 72 ore ...

#10
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,666
  • Înscris: 06.03.2005
Se pare ca masura se va extinde la nivelul intregului oras.
In autorizatia eliberata de primarie pentru amplasarea garajului se precizeaza ca proprietarul trebuie sa poata elibera terenul in termen de 48 ore la cererea primariei, in caz contrar ridicarea constructiei poate fi facuta de primarie dar pe costul proprietarului.
Oricum nu se pot ridica asa repede sute de garaje, operatiunea va dura luni de zile, am colegi ce au primit instiintarea si care nu mai stiu cum sa "doneze" acum garajele ca de vindut nu se pune problema.

#11
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ai primit somatie caci nu ai autorizatie.
Este o actiune pe care o sustin.

#12
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
si eu sunt de acord cu masura luata,atata timp cat in locul garajelor demolate se vor amenaja locuri de parcare gratuite pentru locatarii din zona,si nu se vor vinde locurile pentru alte constructii.

#13
autocosti

autocosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.04.2005
Cu toate ca am primit somatie pt. demolare garaj sunt si eu de acord cu aceasta actiune. Azi e prima zi de dupa cele 72 ore de la somatie, de 2 zile se darama in draci prin zona pe aici, tigani cu duiuma sa adune fiare vechi si diferite resturi, chias se cearta intre ei, multi iti ofera bani ca sa demoleze ei garajul , am intrebat un vecin cica ia dat tiganu 200 mii Lei sa bea si el o bere :) .
La mine in zona chiar au spus ca vor amenaja locuri de parcare, prioritate vor avea la parcare cei care au avut garaje, dar, trebuie sa mearga la fisc si sa-si inchirieze acel loc de parcare, taxa va fi in jur de 200 mii pe an (nu stiu sigur asa am auzit). intro ora ma duc sa ma apuc si eu de stricat , o sa incerc sa fac niste poze inainte si dupa.

#14
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
si sa nu uiti sa-ti platesti locul de parcare.
Suma este modica , dar vei avea locul tau.

#15
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
vei avea locul tau doar daca nu va veni un vecin mai smeler care nu plateste dar ocupa locul....

#16
autocosti

autocosti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.04.2005

View Postcutler, on Apr 1 2006, 09:30, said:

ai primit somatie caci nu ai autorizatie.
Este o actiune pe care o sustin.


Garajele vor pica toate, chiar si cele cu autorizatie.

#17
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,151
  • Înscris: 09.09.2003
bring them down... >:)

#18
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
mi se pare de bun simt decizia de a fi demolate. in afara faptului ca arata urat, mai e si lipsa de respect pentru ceilalti locuitori ai zonei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate