Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

Martor dosar penal

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
I auzi, interesant.
Și ce articol din ce lege prevede că prostituția e infracțiune ?

#20
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 10.10.2005

 eucipa01, on 01 septembrie 2021 - 00:10, said:

Sincer nu prea înțeleg ce voiau să scoată de la mine. Nici în ancheta lor nu cred că i-am ajutat.


Cel mai probabil esti martor indirect . Adica vor sa dovedeasca ca anuntul si numarul ala au existat si nu le-au inventat ei ca proba in dosar.
E la fel cand nu vrei sa semnezi procesul verbal de amenda, iar politistul pune alt sofer sa semneze in locul tau. Adica politistul dovedeste ca a incheiat PV in locul ala si la data aia si nu la scris la el acasa in sufrgerie. Nu neaparat fapta in sine.

Edited by trid_ovi, 02 September 2021 - 09:39.


#21
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021

 DarthBane, on 01 septembrie 2021 - 19:50, said:

I auzi, interesant.
Și ce articol din ce lege prevede că prostituția e infracțiune ?
Articolul 328 din codul penal

#22
turbojet

turbojet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 19.10.2010

 eucipa01, on 30 august 2021 - 23:22, said:

Hello la toți,

  Am intrat intr un bucluc dintr o prostie. Am sunat la anunțuri ce aveau prestări servicii sexuale intr un alt oraș fata de cel care stau eu cu gândul că voi ajunge acolo în următoarea perioadă. Nu am mai ajuns acolo nici pentru servicii nici pentru turism, dar m-au sunat de la biroul de criminalistica să mă prezint pentru a lămurii niste lucruri în calitate de martor Intr un dosar ce avea la bază proxeneți cu minore.
Am recunoscut pozele cu una din fete la care posibil am sunat(eu sunasem mai multe de pe site) dar nu am fost in acel oraș pentru a face ceva cu vreo o fata.
In dosar eu sunt martor dar totuși nu prea mă pricep așa mult așa că apelez și la alte păreri.
Faptul că am sunat și nu am ajuns acolo vreodată ar putea să mă afecteze in vreun fel? Știu că poziția mea e de martir dar totuși nu prea vad cu ce i-am putut eu ajuta pe oamenii ăia înafara de faptul că am recunoscut pozele. Nu prea știu cum vad ei lucrurile.
Credeți că ar fi nevoie sa apelez și la un avocat in cazul in care mă mai chema din aceeași poziție?

Depinde ce vor declara alții despre tine. Degeaba nu te-ai întâlnit cu nici o fată dacă alții din dosar declară că ai f*tut minore.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate