Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...
 Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...
 Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...

Obtinere numar DUNS pentru Google...
 Cum se numeste sarma folosita la ...

La multi ani @corinadaniela!

Cumparare auto vandut cu procura

Sfat pentru un sistem off-grid la...
 

Xiaomi e cel mai bun brand de telefoane din lume.

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,921
  • Înscris: 27.04.2010
Am avut sticle, ani la rand ... de ceva vreme am pus silicon, anti-shock.
Dupa ce l-am vazut (pe cel ce mi-a pus folia de silicon) cum batea cu foarfeca (destul de mare) direct in ecran, nu am ezitat nicio secunda.
Cele de sticla sunt mult mai firave la șocuri de genul asta; par mai fine la atingere.
Cele de silicon, normale, se zgarie destul de usor.
Asta anti-shock vad ca se tine bine ...

#92
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,805
  • Înscris: 25.11.2009
Nu se bate cu nici o foarfeca în ecran, era neprofesionist tipul.

#93
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,921
  • Înscris: 27.04.2010
Ii arata unuia ca rezista la socuri ...
Mai nene, dar dadea ca nemancatul Posted Image .

#94
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021
Vad eu acum daca e cel mai bun din lume.
Dacă îmi schimba senzorul de proximitate in garanție.

#95
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,046
  • Înscris: 26.09.2010
Mie mi-au schimbat un telefondin cauza unor probleme la ecran, dar s-a încadrat în garanția de 1 an de la chinezul de unde l-am cumpărat.

#96
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,635
  • Înscris: 29.01.2008
Cea de sticlă e mai rezistentă la zgârieturi, dar dacă prinde vreo impuritate sau pusă pe un telefon nu foarte rigid se sparge repede (mi s-a spart pe un Redmi 4a ținut în buzunarul de la spate, telefonul nu a avut nimic). De asemenea, e mai plăcută la atingere în utilizare.
Folia de silicon o simți ca un cauciuc pe ecran mai ales dacă se încălzește telefonul) și reține mult mai ușor mizeriile, dar asigură o protecție mai bună a ecranului (datorită elasticității siliconului, față de rigiditatea sticlei). Folia de silicon mai poate prezenta și unele valuri și denivelări, dacă nu e pusă corect sau dacă se încălzește telefonul, cea de sticlă are suprafața perfect netedă.
Folia de silicon o găsești la orice magazin specializat și o aplică ei, pe când cea de sticlă s-ar putea să nu o găsești decât pe internet pentru telefonul tău, iar atunci vei fi nevoit să o aplici singur. Nu e greu, dar cu siguranță un neinițiat nu va reuși totdeauna să o pună la fel de bine ca unul care cu asta se ocupă.
Folie de silicon am de un an pe Redmi Note 8 Pro și nu are nici o problemă, e la fel ca la început.

Edited by alin2pas, 08 September 2021 - 20:19.


#97
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,805
  • Înscris: 25.11.2009
Eu am comandat de pe neg folie de sticlă  ptr Poco F3, din cauza husei a început să se desprindă de ecran, aceeași fază am pățit-o cu Mi 9T, am fost nevoit să o arunc și să dau 80 de lei pe o folie de silicon care are decupaj mai mic pe margini deci merge cu orice husă. Cei de la magazin au tipărit-o la o imprimanta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate