Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Agentie Turism Travos Pareri?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,795
  • Înscris: 12.09.2015
Salutari.A-ti fost plecati in vacanta cu aceasta agentie?.A fost totul in regula?Este sigura?Daca caut vacante pe internet ,aceasta agentie ,acest site online imi ofera preturi excelente. Am gasit pe internet ca sediul este in Iasi dar si in alte 3 orase(nu si in al meu). Referinte,pareri ,rewiew-uri online nu am gasit sau extrem de putine.Intentionez sa plec anul acesta vreo 10 zile in Bulgaria cu aceasta agentie .Am sunat astazi la acel nr. de tel. dar nu a a raspuns nimeni.Poate sunt foarte ocupati....VA multumesc anticipat.

#2
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Uita de ea (temporary closed). Si invata sa scrii in limba romana.

Edited by balauru69, 02 June 2021 - 18:54.


#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,795
  • Înscris: 12.09.2015

View Postbalauru69, on 02 iunie 2021 - 18:54, said:

Uita de ea (temporary closed). Si invata sa scrii in limba romana.

Unde ai vazut (temporary closed) ?

#4
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Google. Desi vad ca pe FB sunt activi cu postari aiurea.

Edited by balauru69, 02 June 2021 - 19:20.


#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu e mai sigur si ieftin pe cont propriu ? Parca acum avem acces la informatii, nu mai traim in secolul XX.

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,795
  • Înscris: 12.09.2015

View Postpasilla, on 02 iunie 2021 - 19:23, said:

Nu e mai sigur si ieftin pe cont propriu ? Parca acum avem acces la informatii, nu mai traim in secolul XX.

In Bulgaria pe cont propriu la all inclusive?Nu prea merge...

#7
cornete

cornete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 28.10.2005
verifica datele din josul paginii:

Licenta de turism > https://www.travos.r...df?v=1622494800
Polita de asigurare  >  https://www.travos.r...eg?v=1622494800
Brevet de turism > https://www.travos.r...2494800     (semnat de Udrea)
si vezi ce spune, de ex.,  google despre Sunair Consulting Srl
https://www.vremeano...atronul-firmei/

#8
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,795
  • Înscris: 12.09.2015

View Postbalauru69, on 02 iunie 2021 - 19:19, said:

Google. Desi vad ca pe FB sunt activi cu postari aiurea.

(temporary closed) am vazut la sediul din Brasov pe google si cam atat ..... Dar am vazut ca mai au 3 sedii in Romania si unul in Republica Moldova-Chisinau ,la ei pe site.

#9
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
"I-ti" (Iti) recomand cu incredere sa faci rezervare pe directbooking. Merg de 7 ani numai cu ei in BG si numai la AI. Posted Image...Unde vrei, in ce statiune (hotel)?
https://forum.softpe...ia/page__st__54
..."Ati fost plecati..." asa e corect

Edited by danpet, 02 June 2021 - 19:51.


#10
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,795
  • Înscris: 12.09.2015

View Postdanpet, on 02 iunie 2021 - 19:48, said:

"I-ti" (Iti) recomand cu incredere sa faci rezervare pe directbooking. Merg de 7 ani numai cu ei in BG si numai la AI. Posted Image...Unde vrei, in ce statiune (hotel)?
https://forum.softpe...ia/page__st__54
..."Ati fost plecati..." asa e corect

Stiu cum este corect cu ati,am scris si eu la repezeala pe telefon la serviciu.Hotel Pollo Resort .Pe  directbooking am incercat,stiu de el dar numai sunt camere disponibile in perioada dorita de mine 'Nu am gasit nici o oferta pentru data intrare 29.08.2021, 10 nopti, 2 adulti, 1 copii''.

Edited by PiticVerde, 02 June 2021 - 20:24.


#11
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Acum am cautat pe directbooking si mie imi da "locuri disponibile"...29.08. 10 nopti, 2 adulti + 1 copil...eu l-am pus pe al meu care are 17 ani Posted Image...Anulare gratuita pana pe 21.08...asta daca e vorba de cel din Sunny Beach, ca nu ai precizat de unde e hotelul.
Au mai multe oferte, cu preturi diferite, in functie de camera, vedere, masa, etc...de fapt sunt numai apartamente, de diferite categorii/marimi.

Vezi ca n-are decat AI Light...daca ai pus la filtre AI, e posibil sa nu ti-l dea disponibil.

Edited by danpet, 02 June 2021 - 20:38.


#12
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,795
  • Înscris: 12.09.2015
Am intrat pe directboking cu Edge Browser si a mers...Ai dreptate danpet,  pretul este unul foarte bun pe acest site.Da ,este acel Polo Resort Sunny Beach ,ai intuit bine.Cred ca sunt ceva reduceri reale.Am intrat acum vreo luna pe directboking pentru acest hotel si pretul era cu vreo 50-70 euro mai scump decat astazi.Anii trecuti am fost tot la nisipuri dar am zis sa mai schimb statiunea,asa ca am ales Sunny Beach ,aici e putin mai greu cu parcarea ,dar asta este.Pana in prezent am fost cu plaja.ro de care am fost multumit dar si agentii fizice de la mine din zona.De data aceasta o sa merg pe recomandarea ta cu directboking daca tu zici ca ai mai fost cu ei si te-ai intors acasa multumit.Multumesc pentru recomandari danpet ,dar si celorlalte persoane implicate. Live long and prosper !!  [ https://agoodgoodbye.com/wp-content/uploads/2011/12/Mr.-Spock-Blue.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by PiticVerde, 02 June 2021 - 20:58.


#13
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
La Nisipuri am fost odata in vizita si nu ne-a placut aglomeratia si foarte greu am gasit loc intr-o a 2-a parcare cu plata (in prima nu era loc). Altfel, nici vorba sa poti parca undeva la liber (ca in alte statiuni). E drept, ca noi am fost numai in plin sezon (sfarsit iulie)...In schimb, ne-a placut la Sunny Beach. Am fost de 2 ori...dar in partea de sud (unde mergi si tu acum). De la hotel Europa (sau Burgas), spre Nessebar. E partea mai linistita a statiunii. Am stat odata la Europa si alta data la Amfora-Imperial (la 1km de Nessebar).
...Noi, la fiecare rezervare am facut si asigurare "Travel" (medicala si storno). Apare ca optiune cand completezi rezervarea si e ieftina (bifezi casuta)...Mai bine s-o fac degeaba decat sa am nevoie si sa n-o am. :)

Daca ai nevoie de sfaturi pentru un traseu bun (le-am testat pe toate) :), spune de unde pleci, sau intra pe:
https://forum.softpe.../page__st__3924

#14
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,795
  • Înscris: 12.09.2015
Plec din Brasov. M-am uitat orientativ pe waze sau eMaps si astea doua calculeaza traseul Brasov-Bucuresti-Giurgiu/Ruse, pe urma un drum european si o portiune de autostrada prin Bulgaria. In toti anii am trecut granita doar pe la Vama Veche cu timp de asteptare mare la granita.Anul acesta ar fi primul an  cand as traversa pe la Ruse granita.Vigneta Bulgaria o voi platii online de acasa sa nu mai pierd timpul la granita. Am vazut si ceva benzinarii Rompetrol si Shell cu gpl pe traseu. Cum este conversia valutara pe direct boking?

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,350
  • Înscris: 07.11.2006
Nu-ti bate prea mult capul cu convertirea pentru ca oricum nu vei cheltui sume exorbitante.Doar mergi in concediu,nu stai cu calculatorul in mana sa cauti neaparat cele mai mici preturi.Pentru cel mult 5 euro diferenta nu cred ca merita.
Si pana pleci tu se mai schimba cate ceva Posted Image.Poate.
Pe autostrada ai benzinarie Shell.
Daca faci plinul la Giurgiu nici nu mai ai nevoie sa alimentezi in Bulgaria.Ai vreo 270 de kilometri pana la Sunny Beach.

#16
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Pacat ca ai ocolit fara rost pe la Vama Veche Posted Image  Eu as trece ori pe la Calarasi cu bacul (am trecut de 2 ori, desi sunt din Sibiu), ori pe la Giurgiu. Uite pe GoogleMaps traseele:
https://www.google.r...d42.6745722!3e0
Problema e centira Bucurestiului, care trebuie evitata daca treci ziua. Noaptea, merge si pe acolo, dar daca treci ziua, te sfatuiesc mai bine sa treci prin centrul Bucurestiului (te ghideaza gps-ul). Eu, de la Sibiu, am gasit 2 variante foarte bune pentru a evita Bucurestiul (sau centura)...Uite un treseu posibil prin Bucuresti:
https://www.google.r...d42.6745722!3e0

Daca mergi prin Giurgiu-Ruse, in BG sa iesi de pe A2 spre Provadia. E o scurtatura, ca sa nu ajungi la Varna, drumul e foarte bun si nu e aglomerat (vezi pe harta). Intri pe soseaua de litoral a Bulgariei la Staro Oreahovo.
Conversia euro-Lei nu e avantajoasa, isi iau masuri de precautie (curs mare). Eu am platit in Euro, direct la banca, chiar daca schimbi Lei in euro (recomand la CEC Bank).

Benzina in BG e mai ieftina decat in RO. Nu stiu daca e mai buna sau mai proasta, n-am simtit diferenta, n-am avut probleme (alimentat de la statii serioase gen Lukoil). Eu plec din Sibiu cu plinul si mai fac un plin in BG inainte de intoarcerea acasa. masina mea face peste 700km cu un plin. Daca faci plinul in Brasov, trebuie sa ajungi in Sunny Beach Posted Image

E bine sa ai la tine si Leva...pentru orice eventualitate. In RO sunt putine banci care schimba Lei in Leva si trebuie sa faci comanda din timp. Cred ca 100 Lv ajung (~250Lei)

Edited by danpet, 03 June 2021 - 12:28.


#17
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,761
  • Înscris: 15.11.2003

 PiticVerde, on 02 iunie 2021 - 19:31, said:

In Bulgaria pe cont propriu la all inclusive?Nu prea merge...
Merge daca dai un mail hotelului. (nu booking sau alt intermediar care ia 15-30% comision)
Si in unele cazuri vei primi oferta mult mai buna decat la agentie si cu plata cand te prezinti la receptie

Edited by radu103, 03 June 2021 - 12:39.


#18
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Atentie! Nu scoateti bani de la bancomatele Euronet!!!
https://www.bancheru...omatele-euronet
Si sunt cele mai multe in Bulgaria. daca vreti sa schimbati (la un curs decent), mergeti la o banca.

Edited by danpet, 03 June 2021 - 13:03.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate