Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Agentie Turism Travos Pareri?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
mariusxcom

mariusxcom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postbalauru69, on 02 iunie 2021 - 18:54, said:

Uita de ea (temporary closed).

Inainte de criza Covid19 www.travos.ro (Sc Sunair Consulting SRL) avea mai multe sedii deschise (Bucuresti, Iasi, Brasov, Craiova, Dorohoi si Chisinau).
Datorita acestei crize s-au inchis temporar majoritatea sediilor din mai multe motive obiective, activitatea agentiei s-a efectuat online (cum au facut majoritatea dintre noi).
Din 2021 am inceput sa redeschidem sedii precum cel din Chisinau si cel din Craiova si avem un birou nou si mai mare in Iasi.

Urmeaza sa redeschidem si restul sediilor in functie de cum va evolua aceasta criza globala.

View Postcornete, on 02 iunie 2021 - 19:33, said:

verifica datele din josul paginii:

si vezi ce spune, de ex.,  google despre Sunair Consulting Srl
https://www.vremeano...atronul-firmei/

Cel mai bine e sa citesti tot articolul :
https://www.bzi.ro/e...l-firmei-708884
Si protectia consumatorului s-a pronuntat in acest caz, iar pretentiile doamei au fost neintemeiate.

Referitor la site-ul de rezervari www.travos.ro este o agentie de turism care are angajati in 3 tari (Romania, Republica Moldova si Bulgaria), are contracte directe cu multe hoteluri din Bulgaria si lucreaza cu majoritatea agentiilor mari din Bulgaria, Grecia si Turcia.

#20
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015

View Postdanpet, on 03 iunie 2021 - 12:21, said:

Pacat ca ai ocolit fara rost pe la Vama Veche Posted Image  Eu as trece ori pe la Calarasi cu bacul (am trecut de 2 ori, desi sunt din Sibiu), ori pe la Giurgiu. Uite pe GoogleMaps traseele:
https://www.google.r...d42.6745722!3e0
Problema e centira Bucurestiului, care trebuie evitata daca treci ziua. Noaptea, merge si pe acolo, dar daca treci ziua, te sfatuiesc mai bine sa treci prin centrul Bucurestiului (te ghideaza gps-ul). Eu, de la Sibiu, am gasit 2 variante foarte bune pentru a evita Bucurestiul (sau centura)...Uite un treseu posibil prin Bucuresti:
https://www.google.r...d42.6745722!3e0

Daca mergi prin Giurgiu-Ruse, in BG sa iesi de pe A2 spre Provadia. E o scurtatura, ca sa nu ajungi la Varna, drumul e foarte bun si nu e aglomerat (vezi pe harta). Intri pe soseaua de litoral a Bulgariei la Staro Oreahovo.
Conversia euro-Lei nu e avantajoasa, isi iau masuri de precautie (curs mare). Eu am platit in Euro, direct la banca, chiar daca schimbi Lei in euro (recomand la CEC Bank).

Benzina in BG e mai ieftina decat in RO. Nu stiu daca e mai buna sau mai proasta, n-am simtit diferenta, n-am avut probleme (alimentat de la statii serioase gen Lukoil). Eu plec din Sibiu cu plinul si mai fac un plin in BG inainte de intoarcerea acasa. masina mea face peste 700km cu un plin. Daca faci plinul in Brasov, trebuie sa ajungi in Sunny Beach Posted Image

E bine sa ai la tine si Leva...pentru orice eventualitate. In RO sunt putine banci care schimba Lei in Leva si trebuie sa faci comanda din timp. Cred ca 100 Lv ajung (~250Lei)

E fain traseul recomandat de tine.Pe acolo voi merge . Acum l-am configurat prin intermediul  distanta.ro cu Brasov/Ruse/Provadia/Sunny Beach. Trec pe undeva prin Byala,Obzor...De obicei plec cu 200 leva la mine si ceva Euro ,sa am acolo de rezerva.Leva gasesc in Brasov intotdeauna la un exchange mic privat ,aproape de locuinta mea la o conversie valutara foarte buna,mai buna decat la banci.Eu cu un plin de GPL Rompetrol(43L) acum 2 ani am facut 511 Km spre Bulgaria,mers pe DN-uri cu 90-100/h in afara localitatii si pe autostrada cu 110-130,dar am avut noroc cu trafic usor pe Comarnic dar si centura Bucurestiului,fara accidente pe autostrazile Romaniei adica cat se poate de lejer.Anul trecut acel plin de GPL mi-a ajuns pana la granitaPosted Image Posted Image Posted Image.Drum pe care l-am facut in 15 ore presarat de accidente nenumarate pe autostrada A2,A3 produse de persoane care considera ca masina lor cu sute de cai putere le ofera drepturi totale de a circula dupa bunul lor plac .

Edited by PiticVerde, 05 June 2021 - 19:36.


#21
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Pe prostia asta de "distanta,ro" pe mine nu m-a lasat sa intru...probabil pentru ca nu am acceptat cuchiurile Posted Image...De ce nu folosesti Google Maps?! E atat de usor de utilizat si are atatea posibilitati? Eu il prefer pe PC, dar merge si pe telefon, doar ca e putin diferit...Ce folosesti ca GPS?
LE...Acum m-a lasat, prima data mi-a dat eroare. Nu-mi place, nu se compara cu G-Maps.

Edited by danpet, 05 June 2021 - 20:24.


#22
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Gps pt. Romania folosesc Waze,nu  o fi  cel mai bun dar ma mai avertizeaza de radare,trafic blocat.M-a scos din cacao de multe ori.Pt. extern Maps.me, [ https://maps.me/img/logo.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]pentru ca nu necesita internet(se pot descarca hartile gratuit pe tari),nici asta nu m-a lasat la greu.Am vazut ca si pe  Google Maps se pot descarca harti pentru a se folosii offfline, dar pe regiuni cea ce mi se pare insuficient .

Edited by PiticVerde, 05 June 2021 - 20:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate