Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

AliasPay: Plati nationale ‘catre un numar de telefon’

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,205
  • Înscris: 24.04.2013
De azi avem AliasPay si la BCR. Anuntul bancii aici <https://www.bcr.ro/r...n-prin-AliasPay> si acum apare si in lista publicata de Transfond. In total sunt 4 banci inrolate: CEC, BT, ING, BCR. Multumesc lui @gallaxya pentru a fi semnalat, pe topicul dedicat bancii, ca aceasta functionalitate a devenit disponibila.

#20
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 28.01.2007
Aici apare:
https://www.transfon...la AliasPay.pdf
https://www.aliaspay.ro/

Eu am activat serviciul si am optiunea de trimitere bani prin AliasPay, dar nu am testat-o.

#21
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,624
  • Înscris: 13.03.2005
Am optiunea Aliaspay in 3 banci la care am cont: ING, BT, CEC.
Cand am facut activarea AliasPay la CEC, am fost atentionat in ING, unde era activa optiunea, ca optiunea a fost dezactivata in ING. Deci practic daca ai conturi la mai multe banci ce au acest serviciu, doar la unul poate fi activ, daca folosesti acelasi numar de telefon in relatia cu banca, cum e si logic, ca declari un cont IBAN asociat numarului de telefon -AliasPay.

#22
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014
Platile prin Alias Pay sunt considerate plati interbancare si sunt comisionata ca atare? De exemplu o plata prin Alias Pay din BT in BCR nu e gratis ca o simpla plata BTpay, asa-i?

#23
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,286
  • Înscris: 05.01.2006
https://www.bancatra...misioane-Ro.pdf

Quote

Transfer interbancar din card de debit persoana fizica (din contul curent in lei la care este atasat cardul), prin IBAN/Alias Pay:
Instant* *optiune valabila pentru transferuri intre clientii bancilor care au aderat la sistemul de Plati Instant.
pana la 999,99 lei ........2.50 lei
1.000 –4.000 lei ...........5 lei


#24
simssssss

simssssss

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.05.2023

 sags, on 29 aprilie 2023 - 13:14, said:

AliasPay inca nu e disponibil la BCR. Sursa: relatii clienti citati de colegul @dorin_2k pe topicul dedicat bancii. Dealtfel BCR nu apare nici acum in lista de la Transfond.


BCR extinde ecosistemul digital George printr-o nouă funcționalitate:
��plățile intra și interbancare prin intermediul numerelor de telefon
Astfel, clienții BCR pot transfera bani, folosind doar numerele de telefon ale destinatarilor, fără a utiliza codul IBAN.
Funcționalitatea AliasPay se activează din George Store, prin asocierea numărului de telefon cu contul IBAN pe care utilizatorul vrea să primească bani.
Pentru a transfera bani utilizând numărul de telefon, beneficiarul plăţii trebuie să aibă activă, la rândul său, funcţionalitatea AliasPay, iar în acest moment 4 bănci au implementat AliasPay:
➡️ Banca Transilvania
➡️ BCR
➡️ CEC Bank
➡️ ING Bank

#25
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,205
  • Înscris: 24.04.2013
@simssssss: Citeste si tu mesajele mai actuale, ca e doar putin mai sus in aceasta pagina. Cel citat era valabil la momentul respectiv, moment care a trecut…

#26
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,624
  • Înscris: 13.03.2005
Nu cred că a spus că nu ar fi fost valabilă informația publicată de tine, ci doar că această s-a modificat între timp.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate