Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...
 Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!
 Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...
 Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 

Google Pixel 6

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2531 replies to this topic

#2467
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.02.2023
a rămas totul funcțional pentru că fișierul de rețea scris de aplicație nu a fost șters dacă dădeai resetare la pixel IMS revenea la setările inițiale de rețea.

#2468
cicar

cicar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.05.2006

 0v1d1u, on 17 octombrie 2023 - 12:44, said:

Da, dar va trebui să faci un pas extra prin adăugarea unui IMS APN. Vezi https://forum.softpe...8#entry30292173
Aveam apn-ul de înainte. Deci nu mai trebuie nimic teoretic.
Mersi!

#2469
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
mi se cam incinge bateria de cateva zile (si automat se descarca mai repede). poate legat de noul update la OS 14? la consumatori baterie imi apare mobile networks 50%!! am 2 nr in el, stau in B nu pe camp. Posted Image

Edited by christig, 18 October 2023 - 16:00.


#2470
Lucian_x

Lucian_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 27.02.2007

 christig, on 18 octombrie 2023 - 15:59, said:

mi se cam incinge bateria de cateva zile (si automat se descarca mai repede). poate legat de noul update la OS 14? la consumatori baterie imi apare mobile networks 50%!! am 2 nr in el, stau in B nu pe camp. Posted Image
tu scrii aici, dar numai tu poti sa vezi ce probleme ar putea fi, verificand si studiind. Pe pixel 6 pro si 7 pro nu am problema asta, android 14 stable.
Eu as pune accubattery si as analiza. Poate trebuie un restart, c-o fi ramas vreo aplicatie agatata?Tu esti cel mai masura sa rezolvi problema.

#2471
tiby1989

tiby1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.07.2016

 christig, on 18 octombrie 2023 - 15:59, said:

mi se cam incinge bateria de cateva zile (si automat se descarca mai repede). poate legat de noul update la OS 14? la consumatori baterie imi apare mobile networks 50%!! am 2 nr in el, stau in B nu pe camp. Posted Image

Și eu am aceeași problemă, și am văzut pe forumul de suport Google că sunt foarte mulți în aceeași situație. E clar că e din cauza update-ului de 14, pe 13 nu am avut niciodată probleme, mă ținea bateria 8-9 ore de ecran, acum a scăzut la jumătate. Nu am schimbat nimic în setări, nu am instalat nicio aplicație nouă, restart-uri am tot dat.

Le-am scris celor de la Google, mi-au dat cu flit, aceleași sfaturi generale inutile de îmbunătățire a bateriei, iar mai mult au zis că nu pot face, că locația mea curentă e in România și ei nu vând telefoane aici, mi-au sugerat să trec granița dacă vreau suport. :)

#2472
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Eu nu am observat probleme majore cu consumul de baterie. Dar și la mine mobile networks este la 43%. Nu știu la cât era înainte..

#2473
yonutz93_ptg

yonutz93_ptg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 10.02.2009

 christig, on 18 octombrie 2023 - 15:59, said:

mi se cam incinge bateria de cateva zile (si automat se descarca mai repede). poate legat de noul update la OS 14? la consumatori baterie imi apare mobile networks 50%!! am 2 nr in el, stau in B nu pe camp. Posted Image

Pentru a evita orice problema aparuta dupa update-ul la A14 este foarte bine sa faceti o instalare pe curat. Eu prima data am dat update si mai agatau unele aplicatii si autonomia era mai mica, cand mi-am facut timp am dat un factory reset, reconfigurat toate aplicatiile si s-au rezolvat toate problemele.

#2474
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 Lucian_x, on 18 octombrie 2023 - 16:44, said:

tu scrii aici, dar numai tu poti sa vezi ce probleme ar putea fi, verificand si studiind. Pe pixel 6 pro si 7 pro nu am problema asta, android 14 stable.
Eu as pune accubattery si as analiza. Poate trebuie un restart, c-o fi ramas vreo aplicatie agatata?Tu esti cel mai masura sa rezolvi problema.

s-a potolit intre timp. n-am mai facut investigatii.

#2475
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Salutare tuturor.
Vreau sa-mi cumpar un telefon nou, dar un telefon bun si la un pret decent. Asa ca am dat peste Pixel 6 Pro, iar alta varianta ar fi Pixel 7 simplu, fiind pe la acelasi pret.
Eu plec de la un LG V40, un telefon ce l-am tinut 3 ani, si inca functioneaza foarte bine. Problema este ca usor o sa cedeze bateria, iar cel mai enervant lucru este reteaua Digi ce ma forteaza sa trec la alt telefon, eu neputand sa fiu sunat sau sa folosesc internet-ul in timpul unei conversatii. Am incercat toate setarile si nu am ce face.
La ce model sa ma indrept cel mai bine? Parerile sunt pro si contra. Vreau sa faca fotografii bune, nu ma astept sa fie ca un aparat foto, nu sunt nebun, de LG am fost foarte multumit. De jucat am un Xiaomi 9T pro care face fata la tot ce am nevoie.

#2476
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.02.2023

View PostFloriN_83, on 07 noiembrie 2023 - 15:05, said:

Salutare tuturor.
Vreau sa-mi cumpar un telefon nou, dar un telefon bun si la un pret decent. Asa ca am dat peste Pixel 6 Pro, iar alta varianta ar fi Pixel 7 simplu, fiind pe la acelasi pret.
Eu plec de la un LG V40, un telefon ce l-am tinut 3 ani, si inca functioneaza foarte bine. Problema este ca usor o sa cedeze bateria, iar cel mai enervant lucru este reteaua Digi ce ma forteaza sa trec la alt telefon, eu neputand sa fiu sunat sau sa folosesc internet-ul in timpul unei conversatii. Am incercat toate setarile si nu am ce face.
La ce model sa ma indrept cel mai bine? Parerile sunt pro si contra. Vreau sa faca fotografii bune, nu ma astept sa fie ca un aparat foto, nu sunt nebun, de LG am fost foarte multumit. De jucat am un Xiaomi 9T pro care face fata la tot ce am nevoie.
dacă nu te deranjează că e mai mic, eu aș zice să alegi 7 că e mai nou decât 6 Pro. Dar decizia e destul de grea pentru că sunt două telefoane din două clase diferite.

#2477
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
LG-ul are ecran de 6.4", deci diferenta nu ar fi mare, la Pixel 6 ma bucura mai mult refresh-ul de 120hz

#2478
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,168
  • Înscris: 04.08.2007
P7 are refres de 90. Între 120 și 90 nu vei simți nicio diferență mai ales daca nu vei folosi telefonul pt jocuri.
6-sele a mai avut probleme cu semnalul. Nu e regula dar au fost cazuri destule. La 7 nu am auzit.

Edited by remvirg, 08 November 2023 - 10:24.


#2479
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.02.2023
Păi de asta ziceam și eu, Pixel 7 e mai nou, are procesor mai nou, modem mai nou. Ok, 6 Pro e mai 'dotat', asta e adevărat. Eu zic să le pui ambele într-un comparator și să vezi care are mai multe plusuri pentru tine.

#2480
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Sunt multe pareri pro si contra. Imi place 6 Pro pentru ca eu nu schimb telefoanele des, si chiar mi-as dori un telefon de varf, si cu camera tele. Dar ma enerveaza problemele de semnal ce multi se plang, chiar si in alte tari. Cred ca e singurul minus ce ma face sa nu aleg 6 Pro. Dar acum apare alta belea, am gasit 7 Pro la 3770lei, si chiar e un pret foarte bun, asa cred eu. Sa vedem cu se aliniaza planetele, poate ma arunc la 7 Pro...

#2481
c.ciprian

c.ciprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.02.2007
A aparut Pixel 8 Pro deja. Daca mai stai un pic, ar trebui sa mai scada pretul la 7 Pro

Edited by c.ciprian, 08 November 2023 - 16:34.


#2482
cipri47

cipri47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 18.02.2023

View PostFloriN_83, on 08 noiembrie 2023 - 15:59, said:

Sunt multe pareri pro si contra. Imi place 6 Pro pentru ca eu nu schimb telefoanele des, si chiar mi-as dori un telefon de varf, si cu camera tele. Dar ma enerveaza problemele de semnal ce multi se plang, chiar si in alte tari. Cred ca e singurul minus ce ma face sa nu aleg 6 Pro. Dar acum apare alta belea, am gasit 7 Pro la 3770lei, si chiar e un pret foarte bun, asa cred eu. Sa vedem cu se aliniaza planetele, poate ma arunc la 7 Pro...
7 Pro e un telefon foarte bun și știu pentru că tocmai l-am vândut că mi-am luat 8 Pro.

#2483
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,168
  • Înscris: 04.08.2007
La 3770 dacă nu e cel cu 256gb nu e afacere. A fost 3300 acum vreo luna pe telefonultau.eu cel de 128
Am găsit pe Amazon.de la 640 acum ceva timp oferta. Iar resigilat pe Amazon era 580-590.
Camera tele nu o consider foarte utila. Avantajul pro vs normal e la macro, dpmdv.

Edited by remvirg, 08 November 2023 - 18:02.


#2484
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
3300 ar fi fost prea bine. Atunci mai stau putin sa treaca nebunia asta, sau poate de vineri apare ceva la oferta.
Dar sigur vorbesti de 7 Pro? sau era 7 simplu
Acum am gasit pe compari cel mai mic pret pe 12 iulie 3385... mai stau putin

Edited by FloriN_83, 08 November 2023 - 18:48.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate