Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Branșament curent electric - duratã, costuri estimative

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Am si eu o intrebare: cati bani m-ar ajunge sa imi trag curent pentru organizare de santier și cam ca timp cat ar fi de asteptat? Precizez ca stalpul este peste drum de limita de proprietate (aproximativ 4-5 m).

#2
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,773
  • Înscris: 27.10.2007
depinde mult si de distribuitor. daca esti la CEZ, ai cam belit-o...

#3
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Delgaz Grid e in zona.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,324
  • Înscris: 07.11.2006

 rustic, on 23 februarie 2021 - 09:15, said:

Am si eu o intrebare: cati bani m-ar ajunge sa imi trag curent pentru organizare de santier și cam ca timp cat ar fi de asteptat? Precizez ca stalpul este peste drum de limita de proprietate (aproximativ 4-5 m).

Solutia constructiva si pretul le vei gasi in avizul tehnic de racordare.ATR se obtine in maximum 30 de zile de la depunerea cererii,dar nu-i o regula.
Timpul total pana cand vei avea curent electric poate dura de la 1,5 luni pana la 6 luni

ps.
Evident ca pentru trifazat costurile echipamentelor sunt mai mari decat pentru monofazat,manopera fiind cam aceiasi.

#5
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,630
  • Înscris: 30.07.2007
"Pana la 6 luni" e o expresie optimista, dupa parerea mea.  
Eu recomand sa soliciti bransament cu solutie definitiva, nu organizare de santier. Scutesti niste dosare/costuri ulterioare

#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,324
  • Înscris: 07.11.2006
Daca n-ai constructie pe teren,cu toate autorizarile si documentele la zi nu se da solutia definitiva,Cel putin in zona noastra unde Electrica pastoreste,asa-i obiceiul.
Dar bineinteles ca exista si exceptii de la regula,dar acest exceptii trebuie gasite,cultivate si tratate.
I-am trecut cele 6 luni ca sa nu se sperie.Dar cine stie,cu democratii la butoane se pot intampla minuni.

#7
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Inca nu am nimic construit pe teren, urmeaza sa ma apuc prin august,am obtinut deja si autorizatia de constructie. Pana la urma am sa trag curent definitiv cu montarea unui stalp la mine pe teren la 6m de stalpul de unde ma voi bransa cam asta e solutia, va voi tine la curent cu ce urmeaza ca si timp si costuri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate