Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 

Wharfedale Diamond 220 sau Cambridge Audio SX50

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
vulpea55

vulpea55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 27.12.2014
Salut, apelez la cunoscatori pentru o parere in legatura cu o eventuala achizitie a unuia dintre cele doua modele de boxe din titlu. Stiu si aveti dreptate daca imi veti spune, "asculta cu urechile tale si alege", insa nu pot de nici o culoare sa fac asta, de aceea apelez la cunoscatorii de pe acest forum. Am citi o gramada de review-uri pe site-uri dedicate, ambele modele par destul de laudate.
Ceea ce astept eu de la sunet ar fi 'caldura", soundstage bogat. Un alt concurent in banii astia ar fi Q Acoustics 3010i, insa aici diferenta s-ar simtii la modelele superioare 3020i sau 3030i, unde implicit si pretul e mai mare si nu as merge mai sus.

Asadar rog pe cei avizati, daca vor sa-si dea cu parerea. Multumesc anticipat!

#2
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Sunt foarte similare.
Aș alege în funcție de amplasare.
Unele au bassreflexul pe jos, altele în spate. În funcție de cum le amplasezi trebuie să alegi.
Cele cu bassreflex în spate nu prea e bine să stea foarte aproape de perete. Dar în funcție de cameră și amplasament, poate reprezenta chiar un avantaj.
Deși sunt fan Wharfedale și am și Wharfedale în casă, în cazul tău, aș merge pe Q.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate