Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Casti wireless - Sony WH-CH710N

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,510
  • Înscris: 31.07.2011
Buna,
Sunt in cautare de casti wireless compatibile bluetooth si dupa multiple cercetari am ajuns la modelul acesta.. sony WH-CH710N. Am pe cineva care detine modelul 700N si care e f. incantat, presupun ca e modelul anterior. Ceea ce as dori sa aflu :
- sunt rezistente ca si model? spun asta intrucat detin un alt model de la logitech si s-au cojit teribil ear-pad-urile (piele ecologica)
- domeniu de utilizare : work-from-home, microfon.. & muzica de la pc/tel/tableta. vi se pare ok alegerea?
multumesc pentru orice sugestie

#2
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020
o sa plagi dupa banii dati
buretii aia se rup in maxim o luna

#3
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,761
  • Înscris: 23.05.2013
Nu le am, dar microfoanele nu sunt wow. Gasesti review-uri concrete cu teste pe YouTube in acest sens.
Pentru muzica, sunt ok, da. Nu e ceva neutru, de audiofili, dar sunetul trebuie sa fie cel putin decent.

Cat despre pernutele acelea, toate se duc in timp la orice fel de casti, mai ales in functie de cat de mult le utilizezi si cum le cureti.
Trebuie schimbate la un moment dat, nu prea ai ce sa faci. :)

#4
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,510
  • Înscris: 31.07.2011
ce inseamna curatatul lor de fapt? eu doar le sterg cu o carpa f fina.

#5
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,494
  • Înscris: 06.01.2007
Se gasesc pernute de schimb pentru toate tipurile de casti pe aliexpress. Mi-am luat eu pentru niste casti vechi de 16+ ani. Vin greu, dar vin.

#6
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,510
  • Înscris: 31.07.2011
noi? n-am comandat niciodata de pe aliexpress..e complicat?

#7
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,761
  • Înscris: 23.05.2013

View PostPieptoasa, on 28 decembrie 2020 - 21:35, said:

ce inseamna curatatul lor de fapt? eu doar le sterg cu o carpa f fina.
Ce poate insemna... Da, cateodata stersul cu o microfibra e suficient.
Poate odata vrei cu o carpa umeda, alte persoane curata pielea aia cu un pic de detergent diluat.
Altii o trateaza cu o crema anume ca sa nu se usuce/crape. Cat merita, cat ajuta, cat o deterioreaza, depinde.

View PostPieptoasa, on 28 decembrie 2020 - 22:06, said:

noi? n-am comandat niciodata de pe aliexpress..e complicat?
Evident ca noi, desi majoritatea sunt 3rd party, nu originale, asadar vor avea alta calitate sau si alta forma, depinde de modele.
Nu e complicat, faci un cont, cauti produsele, bagi datele adresa platesti cu card si aia e. Astepti 1-2-3 luni.

#8
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008

View PostPieptoasa, on 28 decembrie 2020 - 22:06, said:

noi? n-am comandat niciodata de pe aliexpress..e complicat?
În principiu e la fel ca o comanda de pe Amazon. Chiar asa, poți încerca să cauți bureți înlocuitori și pe Amazon.  Eu am luat pentru o pereche Bose și sunt mulțumit de ei si cu toate ca nu sunt originali nu simt nimic diferit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate