Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Portare interna Orange cu Digi Mo...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

Canale de youtube pentru incepatori pe bursa?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
M-am uitat de curiozitate pe la actiunile vandute pe Revolut si am zis ca vreau sa "investesc" si eu 5000 lei.

Asa ca ma intereseaza ceva canal de youtube romanesc pentru a tranzactiona actuni la bursa.
Poate si ceva detaliat ceva pe ce platforma sa tranzactionez, taxe, comisioane si toate cele.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,372
  • Înscris: 13.03.2017
Asa ceva nu se invata pe YouTube

Crezi ca aia care se ocupa cu asa ceva au timp de facut filme idioate pe YouTube ?
In plus - chiar crezi ca-ti ofera cineva informatii pretioase mura-n-gura si gratis ?

#3
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,678
  • Înscris: 12.06.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8l6Wnr1RBjo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cauta "bitcoin tutorial" daca nu stii ce sa cauti. Dar atentie, nu te lua dupa ce vezi, ca poate aia te invata de fapt cum sa le transferi lor 5000 de lei.

#4
pumbacu90

pumbacu90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,179
  • Înscris: 02.03.2020
Al meu, dar inca e la inceput, si in engleza - https://www.youtube....Q6BkQX_-Gzl7CAQ

In romana, tipul asta are un canal destul de util, cred eu - https://www.youtube.com/user/DR4G01X

Singura chestie e sa faci research din mai multe parti, din mai multe surse (nu doar youtube, nu doar acelasi canal etc), nu asuma neaparat ca orice auzi din prima e corect

 Naijax, on 22 decembrie 2020 - 14:33, said:

Asa ceva nu se invata pe YouTube

Crezi ca aia care se ocupa cu asa ceva au timp de facut filme idioate pe YouTube ?
In plus - chiar crezi ca-ti ofera cineva informatii pretioase mura-n-gura si gratis ?

Doar daca tu nu folosesti ceva, nu inseamna ca altii nu o fac. Da, sunt destui care se ocupa cu asa ceva si isi fac timp de facut filme idioate pe youtube, fiindca pot face bani din asta.

#5
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 24.11.2020

 lucianburjuiul, on 22 decembrie 2020 - 15:11, said:


Cauta "bitcoin tutorial" daca nu stii ce sa cauti. Dar atentie, nu te lua dupa ce vezi, ca poate aia te invata de fapt cum sa le transferi lor 5000 de lei.

Omul vrea bursă / acţiuni, nu bitconi.

Edited by VOC, 22 December 2020 - 15:40.


#6
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Vrei sa fii investitor sau trader? Sunt două chestiunii diferite.

#7
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Asta e simpatic. Si e din popor.

https://www.youtube....9_FsnrHGjwbYg5A

#8
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 DuskGerman, on 22 decembrie 2020 - 14:17, said:

M-am uitat de curiozitate pe la actiunile vandute pe Revolut si am zis ca vreau sa "investesc" si eu 5000 lei.

Asa ca ma intereseaza ceva canal de youtube romanesc pentru a tranzactiona actuni la bursa.
Poate si ceva detaliat ceva pe ce platforma sa tranzactionez, taxe, comisioane si toate cele.

Quote

Asta e simpatic. Si e din popor.
De InvestesteLaBursa am auzit si eu, dar nu iti ofera nici-un secret, la fel ca toti ceilalti din youtube global. Ei creeaza continut, dar remixeaza ce gasesc pe net de la o cautare pe Google, nimeni nu e original, nu se adauga valoare, se copiaza ideea banala dar se schimba cuvintele sa para nou. Nu a ajuns nimeni care a zis ca a facut 100,000 euro profit datorita unui creator de clipuri, spre exemplu. Oamenii invata singuri. Si din multe greseli. De aceea exista si conturi demo. De aceea unii au mentori, cel mai probabil un alt investitor, se invata si din experienta altora, doar ca nu-si fac si canale de YouTube.

Eu am obtinut peste 120% in 6 luni de activitate pe platforma respectiva, mult peste index pe aceeasi perioada. Anul acesta am facut peste 1000 de tranzactii, sunt trader full time. Am conturi pe 5 platforme, pot sa-ti spun "pe ce platforma" sa tranzactionezi si despre "taxe si comisioane", dar nu am canal de YouTube si e prea mult efort degeaba pentru meseria de youtuber. Am scris doar pe Softpedia si in PM-uri/Telegram la cateva persoane, in rest nu am mult timp.

[ https://i.ibb.co/NnPrCSG/Screenshot-2020-12-14-23-32-59-Copy.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AdiTwism, 22 December 2020 - 19:12.


#9
dumida1

dumida1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 15.10.2018
Sunt mute canale de unde poti invata diferite chestii, dar nu trebe sa cumperi tor ce vezi pe youtube ... :)

#10
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015

 Naijax, on 22 decembrie 2020 - 14:33, said:

Asa ceva nu se invata pe YouTube

Crezi ca aia care se ocupa cu asa ceva au timp de facut filme idioate pe YouTube ?
In plus - chiar crezi ca-ti ofera cineva informatii pretioase mura-n-gura si gratis ?


Bine'nteles ca se poate invata pe YT. Nu e rocket science, nu ai nevoie de o echipa de la NASA sa iti deseneze :)
YT si google sunt de ajuns sa pui informatiile cap la cap.

#11
pixie

pixie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.06.2007
Admiral markets au un canal de youtube unde te invata notiunile de baza. Probabil mai sunt si altii. Primul lucru ar fi sa te lamuresti daca vrei sa investesti sau sa tranzactionezi activ- zilnic. Pentru a doua optiune riscul este de a pierde 90% din bani in 90 zile.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate