Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 

recomandare tv

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Salut, ce sa aleg dintre Samsung UE50TU7100 ///  LG 50UN70006LA si Hisense 50AE7400FTUK? toate vin cu garantie  de 6 ani si sunt cam la acelasi pret. Samsung-ul nu e in stock momentan, ar trebui sa mai astept vreo 1-2 sapt pana revine in stock. Merci

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Eu l-aș alege pe ăla care-mi place.

De exemplu am acasă am un LG, un Samsung 3D și un Digihome pe care îl folosesc cel mai mult, e cel mai bun.
Iar aici am un Sony de 32 inci în bucătărie care are o imagine excepțională dar un lag enorm la schimbarea canalelor și un Dyon de 40 inci care merge brici pentru banii lui, aproape 200 euro.

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,498
  • Înscris: 05.08.2002
LG are smart-tv foarte bun, rapid + telecomanda "magic remote"  excelenta. De asemenea, panourile ips de la LG au imagine si unghiuri bune.
Eu consider ca sunt peste Samsung, cel putin la aceeasi gama de pret (am din ambele categorii)

#4
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 13.08.2020
Am luat de curând un Hisense a7100f de 126 cm de la altex. Sistemul de operare VIDAA a fost peste așteptările mele. Vorbesc serios când spun asta, m-a uimit pur și simplu cât de bine se mișcă. Netflix, youtube, rakuten tv, amazon prime, are până și antena play(nu l-am încercat ăsta). Ca aplicații preinstalate mai are PLEX și Weather. Nu ai ce să îți dorești mai mult de la un tv. Nu am dus deloc lipsa hbo-ului deșii poate îl are și pe ăsta în magazinul lui(nu l-am căutat deloc). Ca imagine sunt perfect mulțumit. Îmi pare la fel ca și seria veche de la samsung.

Edit: Cred că singura diferență e în picioarele de sprijin:)
https://altex.ro/cauta/?q=aE7400FTUK

Edited by MrLion, 27 November 2020 - 19:43.


#5
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,715
  • Înscris: 29.03.2006

 ericmario, on 27 noiembrie 2020 - 17:56, said:

Eu l-aș alege pe ăla care-mi place.

De exemplu am acasă am un LG, un Samsung 3D și un Digihome pe care îl folosesc cel mai mult, e cel mai bun.
Iar aici am un Sony de 32 inci în bucătărie care are o imagine excepțională dar un lag enorm la schimbarea canalelor și un Dyon de 40 inci care merge brici pentru banii lui, aproape 200 euro.

Au existat mereu modele Sony si noi de acum, si mai vechi si mult mai vechi care schimba canalele instant.
Nu toate sunt asa, dar ai de unde alege.
Si panelurile difera foarte mult.
Sony nu mai produce demult paneluri decat pt piata de broadcast de 4 - 40 K Euro la 20"-40", si pt TV-uri pun de la o gramada de fabricanti, Samsung, LG, AUO, etc. si pun si IPS, VA, MVA, chiar si TN, si sunt diferente foarte mari.
Multe Sonyuri aveau IPS si VA cu black crush, de umbrele erau superbeznoase de parca a turnat cineva tus de la 1m pe ele, si nu puteai corecta din gama, daca ridicai umbrele suficient se griza catastrofal toata imaginea.
Insa au fost mereu si modele bune si la imagine si la lagul de schimbat canalele, daca cautai gaseai.
Unul bun e peste Samsung si Philips.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate