Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

CastiAudio-Technica - ATH-MSR7 Negru

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
bogocnb

bogocnb

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 558
  • Înscris: 20.03.2006
Va salut,

Detin de 3 ani, Audio-Technica - ATH-MSR7 Negru. Foarte multumit de ele in acest timp. Singura problema aparuta recent, este ca pernutele incep sa se uzeze. Nu gasesc sa achizitionez pernute de schimb.

Va rog o indrumare.

Multumesc!

#2
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.689
  • Înscris: 03.01.2007
https://www.avstore....a-earpads-msr7/

#3
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.630
  • Înscris: 22.03.2019
200 de lei pt niste ear pads ? Posted Image( trist.

uite ia de aici : https://www.ebay.com...CLK|clp:2334524

Sau Anglia, unde ai mai multe optiuni de culoare si calitate:
https://www.ebay.com...6cAAOSw63tdnabg

Din china iti ajung in 2-3 saptamani, din Anglia in 5-7 zile (posibil si mai repede)

Editat de Fluk3, 26 septembrie 2020 - 16:28.


#4
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.732
  • Înscris: 24.10.2015
Cele mai bune in ears pe care le-am auzit au fost originalele asus zenfone 4 si 5. Dupa ce alegi gumele potrivite se aud foarte bine, deja par defaut se aud bine dar dupa ce selectez din audio wizard castile asus in ear si se aplica corectia corespunzatoare in genere se aud bestial.

Mi le-a scapat consoarta in apa si din pacate nu mai gasesc nicaieri de origine sa le cumpar.

Le-am gasit in sfarsit pe site-ul lor.

https://www.accessoi...64660-60535.htm

Si cand ma gandesc ca la achizitionarea samsungului mi-au dat niste casti de doi lei.. Inutilizabile.

#5
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.630
  • Înscris: 22.03.2019
Ia asculta niste balanced armature cu 4-5 drivere (echilibrate cu crossover fiecare) de la Sony, Audio T, Shure si o sa-ti schimbi parerea despre zenfone :P

#6
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.732
  • Înscris: 24.10.2015
Ideea e ca telefonul are si o multime de presetari calubrate pentru diverse casti. Ideal sa fie si alea in lista ca merita. Are chiar si pentru audiotehnica m50x. Astea se aud bine si asa dar cu corectia activata inaltele devin ceva mai clare.



Sunt sute de modele.

Apoi dupa ce selectezi castile mai adaugi un filtru cu profil personalizat. Iti baga niste sunete de diverse frecvente si si tu le ajustezi cat de tare vrei sa se auda fiecare, dupa ce faci sa se auda toate egal de tare auzi mai bine muzica, se tine cont de problemele auzului tau.

La samsung au mers mai departe si se ajusteza pentru fiecare ureche aparte. Asa am aflat ca aud cu stanga mai rau pe partea de inalte si bas. Dupa ce activez corectia personalizata la samsung imediat simt cum se centreaza muzica, parca mi se desfunda o ureche. Pacat ca samsungul nu are presetari pentru diverse modele de casti, asta e mai important, chiar schimba mult.

#7
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.206
  • Înscris: 15.05.2016
La Sennheiser HD650/660s costa 230 si 70 headbandul (care se duce si el cam tot odata cu cupele). In functie de cat de tensiunea headbandului, se duc in 1-4 ani. Bine, ca daca le tii 3-4 ani, le poti spala cu un detergent mai delicat. Preturile sunt mari, dar destul de mici cat sa nu ii tenteze pe majoritatea sa ia modele compatibile.

Eu inca n-am auzit ceva mai bun decat HD650/660s decat modele planare de 4-500g, atat de incomode ca mai bine stai cu un bat in cur decat cu alea pe cap. Iar asta pentru un bass mai profund si un gram de transparenta. Nu merita.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate