Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Cardul VISA de la Crypto.com (acum disponibil si in Romania)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
658 replies to this topic

#649
Hybr1d

Hybr1d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 21.05.2017
Bine ca mi-ai adus aminte sa dau unsubscribe :)
Contul e închis de mult timp.

#650
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 19.09.2007
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Game over crypto :)))))
Sper ca nu mai aud curand de zona de cripto; oricum m-am amuzat maxim cand am aflat ca un client a pierdut o caruta de bani fiind un fan infocat al criptomonedelor.

Am dat si eu unsubscribe acum :))))))))))

#651
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 26.01.2019

View Postcostinuti, on 14 noiembrie 2022 - 14:21, said:

Salutare, baietii cu crypto sa va aud acum

Fii mai explicit: ce te intereseaza mai exact?

View Postcostinuti, on 14 noiembrie 2022 - 20:27, said:

Game over crypto

Ce vrei sa spui? :)

#652
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 19.09.2007
@darkangel2 Daca ai fi citit link-ul postat ai fi observat ca piata crypto a luat-o rau la vale prin falimentul FTX.
Platforma FTX de crypto este in faliment si de aici incolo va incepe caderea pietei de crypto (in special) si cel mai probabil si caderea ori devalorizarea pietelor financiare care aveau bani investi in crypto ca efect de domino. De exemplu CEO Binance vrea acum sa se reglementeze piata Posted Image)))))))))

FTX fiind unul din colosii pietei de tranzactionare a criptomonedelor. Ca si o comparatie, ca si consecinte financiare mari, gandeste-te la falimentul din 2008 al Lehman Brothers.
Cam asa este acum pt piata crypto falimentul ftx.

https://www.g4media....glementare.html
https://ftx.com/
https://www.cnbc.com...bankruptcy.html
https://www.nytimes....bankruptcy.html

View Postdarkangel2, on 14 noiembrie 2022 - 21:05, said:

Fii mai explicit: ce te intereseaza mai exact?

Nu ma intereseaza nimic ref piata crypto; Am vrut doar sa atrag atentia celor care dau sfaturi pt a se investi in crypto sa fie un pic mai prudenti in a da sfatul altor persoane care nu se pricep, ma ales intr-o arie unde volalitatea este extrem de mare, unde alte persoane isi pot distruge viata daca isi pun toate economiile in crypto in speranta de imbogatire peste noapte, fara sa stie si de riscul opus unde se pot pierde toti banii.

View Postdarkangel2, on 14 noiembrie 2022 - 21:05, said:

Ce vrei sa spui? Posted Image
Daca citeai mai sus, vedeai.

Edited by costinuti, 14 November 2022 - 22:06.


#653
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 26.01.2019

View Postcostinuti, on 14 noiembrie 2022 - 22:05, said:

Platforma FTX de crypto este in faliment si de aici incolo va incepe caderea pietei de crypto

Aaaaaah, asta: o platforma a dat faliment? Tare: e prima data cand se intampla! Oare o sa supravietuim? :D
Crypto va cadea, apoi va reveni, ca orice piata careia nu-i pasa ca "a dat o platforma faliment".
Cei care inteleg bine piata vor face multi bani in continuare (eu nu sunt aici), cei care nu inteleg nimic vor privi de pe margine la primii (eu nu sunt nici aici :D)...

Nu, nu va reveni maine, nici poimaine, nici.... :D

View Postcostinuti, on 14 noiembrie 2022 - 22:05, said:

ca si consecinte financiare mari, gandeste-te la falimentul din 2008 al Lehman Brothers

Ah, deci zici ca au mai dat si altii faliment in trecut???? Ce chestie!!!
Si observ ca nu s-au schimbat prea multe lucruri importante dupa acel faliment... :D


Am crezut ca ai descoperit ceva remarcabil, de fapt tu iei piata crypto prea in serios (e doar un joc pentru oameni "mari").... :)

#654
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003

View Postdarkangel2, on 15 noiembrie 2022 - 09:23, said:

Nu, nu va reveni maine, nici poimaine, nici.... Posted Image
Si observ ca nu s-au schimbat prea multe lucruri importante dupa acel faliment... Posted Image

Nici anul viitor...  vom vedea insa ce va fi dupa halving-ul BTC din 2024 Posted Image
Normal ca ciclurile cripto (astea de 4 ani, raportate la halving-urile BTC) nu vor fi afectate de nimic... la fel se intampla si pe bursa si asta de zeci de ani (pe bursa un ciclu poate dura mai mult de 4-5 ani), cu razboaie mondiale, epidemii/boli mortale, cataclisme naturale.

Iar in 2014 a faliment cel mai mare Exchange cripto mai exact MT.GOX... la data respectiva BTC era aprox. 500$
Pe bune?
Deci atat de tare s-a prabusit piata incat BTC s-a dus ''la zero'' Posted Image ... de la 500$ s-a prabusit la aprox. 20.000$ (3 ani si ceva mai tarziu) si a ajuns la mai mult. 60.000$ dupa alti 3 ani.

Si referitor la CRO... o imagine cat o mie de cuvinte si este valabila si pentru alte criptomonede de top
Este absolut real fenomenul iar cei care pierd sunt exact cei de la coada aia mare, cei care cumpara exact atunci cand nu trebuie cumparat... si tot ei dau vina apoi pe cripto Posted Image

P.S. CryptoCom are din nou o oferta cu 50$ (in CRO) la inscriere prin invitatie... pana pe 9 ianuarie 2023
Conditiile sunt aceleasi mai exact este necesara o investitie in CRO in valoare de 350 Euro si un stake timp de 6 luni... bonusul de 50$ in CRO se primeste insa imediat dupa comandarea cardul metal rosu (fara taxe lunare, fara cost de livrare, 1% cashback in CRO, retrageri gratuite de la ATM-uri pana la 400 Euro lunar si Spotify gratuit 6 luni)

Attached Files

  • Attached File  croo.jpg   56.58K   21 downloads

Edited by rz, 24 December 2022 - 15:41.


#655
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 14.03.2008

View Postrz, on 24 decembrie 2022 - 15:19, said:

Nici anul viitor...  vom vedea insa ce va fi dupa halving-ul BTC din 2024 Posted Image
Normal ca ciclurile cripto (astea de 4 ani, raportate la halving-urile BTC) nu vor fi afectate de nimic... la fel se intampla si pe bursa si asta de zeci de ani (pe bursa un ciclu poate dura mai mult de 4-5 ani), cu razboaie mondiale, epidemii/boli mortale, cataclisme naturale.

Iar in 2014 a faliment cel mai mare Exchange cripto mai exact MT.GOX... la data respectiva BTC era aprox. 500$
Pe bune?
Deci atat de tare s-a prabusit piata incat BTC s-a dus ''la zero'' Posted Image ... de la 500$ s-a prabusit la aprox. 20.000$ (3 ani si ceva mai tarziu) si a ajuns la mai mult. 60.000$ dupa alti 3 ani.

Si referitor la CRO... o imagine cat o mie de cuvinte si este valabila si pentru alte criptomonede de top
Este absolut real fenomenul iar cei care pierd sunt exact cei de la coada aia mare, cei care cumpara exact atunci cand nu trebuie cumparat... si tot ei dau vina apoi pe cripto Posted Image

P.S. CryptoCom are din nou o oferta cu 50$ (in CRO) la inscriere prin invitatie... pana pe 9 ianuarie 2023
Conditiile sunt aceleasi mai exact este necesara o investitie in CRO in valoare de 350 Euro si un stake timp de 6 luni... bonusul de 50$ in CRO se primeste insa imediat dupa comandarea cardul metal rosu (fara taxe lunare, fara cost de livrare, 1% cashback in CRO, retrageri gratuite de la ATM-uri pana la 400 Euro lunar si Spotify gratuit 6 luni)

Faliment scrie pe ei! Eu il tineam pentru Spotify, acum ca nu mai e nici un beneficiu am scos tot si gata.

#656
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Nu neaparat... din cate se vede, atat ei cat si NEXO & Gemini au rezistat dupa acele falimente rasunatoare (Celsius, BlockFi, Voyager, etc).
Totul s-a schimbat in ultima vreme si asta se vede la aproape toate fintech-urile... prin reducerea sau chiar eliminarea unor avantaje (plus majorarea unor comisioane)
Eu de aproape 2 ani nu mai caut doar cashback... obtin mult mai mult daca fac DCA pe 4-5 criptomonede (inclusiv pe CRO).
Totul e sa ai rabdare si sa faci DCA cat poti caci este sigura cale spre un castig real din cripto (nu se pierde precum in trading)
Tie nu ti-ar placea sa cumperi CRO la 5-6 centi (saptamanal, lunar) si apoi sa il vinzi la 30,50,60 centi?.
Fac asta (DCA) atat pe CRO cat si pe BTC & ETH si rezultatele deja se vad... astept insa 2024/2025 pentru a cheltui cu cardurile de cripto (pana atunci acumulez in continuare).
Uite mai jos cum ''cashback-ul'' dintr-o singura tranzactie se poate obtine si altfel (prin DCA si rabdare)... aproape 50% in conditiile in care piata inca nu s-a miscat semnificativ!

Attached Files


Edited by rz, 16 May 2023 - 12:35.


#657
berliotz

berliotz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 14.03.2008
Sunt niste dubiosi! Am avut niste TOMO pe care nu m-au lasat sa-ivand sau sa-i schimb, doar sa-i transfer, plus ca apareau cu un pret, si cand i-am vandut in alta parte cu toata pierderea de taxa de retea am luat de 3 ori mai mult. Deja taxa de retea devine mai mare decat la orice tranfer din banci. (Marea atractie la cryptomonede era ca nu ai costuri mari de transfer, s-a dus si asta)

#658
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Da, te rupe la transfer extern asta este foarte adevarat (au comisioane mari inclusiv la XLM sau LTC, cu mult peste media altora)
Asa au fost de la inceput... CryptoCom clar nu este pentru transferuri spre alte exchange-uri/fintech-uri

Partea buna e ca acum te lasa sa vinzi catre card sume extrem de mici... daca ai ramasite de 1-2 Euro (chiar sub un Euro) te lasa sa le duci la card.
Nu am ce ai avut tu dar am testat acum de curiozitate cat este minim la vanzare pentru ARBITRUM si PEPE (deci si o pacanea)... se pot duce la card sume sub 1 Euro!

Attached Files


Edited by rz, 16 May 2023 - 15:09.


#659
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Nu stiu daca au anuntat dar acum se poate inrola cardul lor in Google Pay... un lucru bun mai ales ca in prezent sunt multe ATM-uri care permit retragerea fara cardul fizic

Attached Files


Edited by rz, 14 February 2024 - 10:38.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate