Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Cum accesez conținut Netflix din alte țări

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kutez

kutez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 11.11.2008
Întrebarea: ce funcționează în România cel mai bine pentru a vedea conținut din alte țări pe TV și nu numai.

--

Iertați, sunt un pic începător, nu am mai folosit un TV de vreo 15 ani, dar i-a sosit iar vremea recent.

Mă tentează să încerc Netflix, dar vreau să am acces la conținutul din SUA și din Germania.

Știu că că există cel puțin două soluții: VPN (pentru tablete, computere, telefoane), și ceva ce se numește smart DNS (unlocator ar fi un exemplu peste care am dat pe net).

Mă interesează să pot cât mai ușor să schimb țara. Cu unlocator, înțeleg că pot să schimb fie setările routerului, fie ale dispozitivului. Pare și mai ieftin decât vpn.

#2
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 23.10.2015
Poti folosi VPN sa te inregistrezi la Netflix din alta tara, dar dupa aceea vei ramane alocat tarii respective cand te loghezi la Netflix, indiferent de IP.

#3
kutez

kutez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 11.11.2008

 LukRo, on 15 iulie 2020 - 14:59, said:

Poti folosi VPN sa te inregistrezi la Netflix din alta tara, dar dupa aceea vei ramane alocat tarii respective cand te loghezi la Netflix, indiferent de IP.

Chiar eram curios: e suficient să am VPN atunci când îmi creez contul? Nu o să-mi dea erori pe parcurs? Sistemele lor nu urmăresc că eu apoi folosesc IP-uri de RO?

#4
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 23.10.2015
or fi urmarind, dar eu n-am probleme de ani de zile urmarind netflix.ro din alta tara

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,798
  • Înscris: 15.06.2004
Cel putin in EU daca ai contr facut intr-o alta tara poti urmari continutul din acea tara in orice alta tara EU.

Nu stiu in ce masura poti schimba tara ulterior.

La Google Play poti schimba cu alta sau sa alternezi adresele, daca esti in EU.

#6
Memsy

Memsy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 15.03.2019
Nu stiu daca merge.. Prietenul meu si-a fact cont pe Netflix in SUA si m-a alocat si pe mine in cont dar nu a mers sa vad din Romania un anumit film care este blocat si anume System Crasher, nu a mers nici cu VPN, pana la urma l-am vazut pe Vimeo contra cost.

Edited by Memsy, 15 July 2020 - 16:15.


#7
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 07.01.2009

 LukRo, on 15 iulie 2020 - 15:14, said:

or fi urmarind, dar eu n-am probleme de ani de zile urmarind netflix.ro din alta tara
Poti sa-mi spui, te rog, cum urmaresti netflix Ro din alta tara ?
Eu stiu ca poti doar cateva luni apoi treci automat la netflix din tara respectiva, deci adio subtitrari in romana...

#8
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 23.10.2015
Cum adica, cum urmaresc? Simplu: pe PC, telefon si smart TV.

Unde ai citit tu chestia cu trecere automata?

#9
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 07.01.2009

 LukRo, on 15 iulie 2020 - 23:28, said:

Cum adica, cum urmaresc? Simplu: pe PC, telefon si smart TV.

Unde ai citit tu chestia cu trecere automata?
Locuiesc in Viena de 5 ani. Chiar daca abonamentul e facut in Ro, dupa 3-4-5 luni, datorita IP-ului austriac, trec automat la Netflix Austria unde sunt doar subtitrari in germana sau engleza. Momentan nu merge nici un VPN cu care sa intru pe Netflix Romania.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate