Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cine va castiga Liga 1 anul acesta?

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

Poll: Cine credeti ca va fi campioana in sezonul 19/20 (48 member(s) have cast votes)

Cine credeti ca va fi campioana Romaniei in sezonul 19/20

  1. CSU Craiova (23 votes [47.92%])

    Percentage of vote: 47.92%

  2. CFR Cluj (25 votes [52.08%])

    Percentage of vote: 52.08%

Vote Guests cannot vote

#19
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

 Qwerty69, on 14 iulie 2020 - 11:34, said:

Craiova termina peste CFR dar cu toate asta CFR e mai buna si are mai mari sanse in CL....
Din pacate (sau fericire) istoria ultimilor 12 ani ne arata ca CFR s-a descurcat muuuuult mai bine in Europa decat Craiova. Parerea mea e ca CFR poate sa castige la Craiova, au avut un meci mai putin reusit la Cluj (pe fondul si al unor probleme interne), dar aia nu inseamna ca se va intampla din nou asta. Daca se va intampla, asta e, inseamna ca a meritat mai mult Craiova titlul.

Daca ar castiga CFR, ar fi al treilea titlu consecutiv, ceea ce pentru restul Ligii probabil ca nu ar fi prea bine. Din punctul asta de vedere e bine sa apara un rival mai serios pentru ei. Dar Craiova nu a aratat ca poate fi o echipa constanta pe termen lung.

Din punctul meu de vedere, un titlu obtinut chiar la Craiova acasa e si mai frumos decat unul obtinut dinainte de ultima etapa, dar vom vedea Posted Image Pe de alta parte e bine sa mai primeasca un impuls si alte echipe din cand in cand, cum a fost si cazul Viitorului (desi nu i-a ajutat pe termen lung).

Edited by utopium, 14 July 2020 - 11:48.


#20
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015
Sper CFR dar cred ca o sa castige Craiova

#21
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020

 bks99tyu, on 14 iulie 2020 - 10:19, said:

craiova a trecut de WCsb... tu despre ce vorbesti?
Avand in vedere ca Barsan a facut un arbitraj penibil in favoarea Craiovei, se pare ca anul acesta CFR o ia pe din dos - jocurile sunt deja facute. Se invarte roata!

#22
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 20.08.2016

 GlCA_Contras, on 14 iulie 2020 - 12:17, said:

Avand in vedere ca Barsan a facut un arbitraj penibil in favoarea Craiovei, se pare ca anul acesta CFR o ia pe din dos - jocurile sunt deja facute. Se invarte roata!


Eu nu consider ca a fost avantajata Caiova.... da FCSB merita un penalty cand l-au tras pe ala de chiloti... dar si Craiova mai merita un penalty cand a facut ala hent in careu.

In urmatorul meci arbitrul va face un meci in favoarea FCSB-ului si nu mai plange nici Becali/Vintila

Edited by sgn30, 14 July 2020 - 12:28.


#23
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
CFR e echipa mai pragmatica si mai matura. Probabil in meciul direct din etapa 10 va fi totul clar.

#24
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

 horhescu, on 14 iulie 2020 - 12:43, said:

CFR e echipa mai pragmatica si mai matura. Probabil in meciul direct din etapa 10 va fi totul clar.

He he he, stai putin, ca daca CFR se impiedica de FCSB sambata, nu va mai conta meciul din etapa 10.

Sincer mie mi-ar placea sa vad un meci cu titlul pe masa CSU Craiova - CFR Cluj, dar cu CSU Craiova in avantaj, adica si la meci egal, CSU Craiova sa ia titlul.
Si mai sincer sa fiu... mi-ar place inainte de ultima etapa CSU Craiova sa aiba 3 puncte avans si in ultimul meci CFR-ul sa fie nevoita sa o bata la 2 goluri diferenta sa castige campionatul... Sa o vad cum iese la joc, nu cum stau ca harciogii in barlog.

Edited by mirel3003, 14 July 2020 - 12:51.


#25
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Sper să ia Craiova titlul, e una din puținele echipe care crește jucători. Cu ceva bani prin buzunare din CL poate nu mai vand asa repede jucători de bază.

#26
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Cred ca Cfr o sa castige campionatul pt ca ,Dan Petrescu, si ultimul meci o sa bata pe Craiova la ea acasa,poate doar sa incurce pe drum.
Vad cam 80% pe CFR campioana si ar merita pt ca a condus cam de la inceputul campionatului si ar face treaba mult mai buna in Europa.

#27
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

 mirel3003, on 14 iulie 2020 - 12:46, said:

He he he, stai putin, ca daca CFR se impiedica de FCSB sambata, nu va mai conta meciul din etapa 10.

Sincer mie mi-ar placea sa vad un meci cu titlul pe masa CSU Craiova - CFR Cluj, dar cu CSU Craiova in avantaj, adica si la meci egal, CSU Craiova sa ia titlul.
Si mai sincer sa fiu... mi-ar place inainte de ultima etapa CSU Craiova sa aiba 3 puncte avans si in ultimul meci CFR-ul sa fie nevoita sa o bata la 2 goluri diferenta sa castige campionatul... Sa o vad cum iese la joc, nu cum stau ca harciogii in barlog.

Meciul CFR - FCSB e decisiv pentru CFR. Acolo vor arata daca au valoare sa fie campioni si anul asta. Daca nu, felicitari Craiova. Fie ca cel mai bun sa demonstreze pe teren.

#28
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,662
  • Înscris: 21.03.2020

 sgn30, on 14 iulie 2020 - 12:24, said:

Eu nu consider ca a fost avantajata Caiova.... da FCSB merita un penalty cand l-au tras pe ala de chiloti... dar si Craiova mai merita un penalty cand a facut ala hent in careu.

In urmatorul meci arbitrul va face un meci in favoarea FCSB-ului si nu mai plange nici Becali/Vintila
Ce consideri tu putin conteaza. A explicat Craciunescu ca arbitrajul a fost vadit in favoarea Craiovei - si ala e oltean :P
Nici unul din penaltiuri nu avea acoperire...

#29
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020

 sgn30, on 14 iulie 2020 - 12:24, said:

Eu nu consider ca a fost avantajata Caiova.... da FCSB merita un penalty cand l-au tras pe ala de chiloti... dar si Craiova mai merita un penalty cand a facut ala hent in careu.

In urmatorul meci arbitrul va face un meci in favoarea FCSB-ului si nu mai plange nici Becali/Vintila
Vintila a fost dat afara de "Fecali", a preluat Petrea Posted Image

Craiova a avut doua suturi la poarta, ambele loviturile de pedeapsa... Primul penalty a fost dat foarte usor, al doilea eu zic ca a fost meritat, Vlad ii da una in fata bine de tot "olteanului". La Man zic ca nu se putea da penalty, s-a vazut cum s-a aruncat, insa la Tanase e penalty clar, se vede perfect cum il calca... CFR si Craiova joaca cel mai urat din liga 1, dau un gol si se baga in poarta, trag de timp, etc.

CFR a avut noroc chior in UEL, la ce fotbal practica nu au fost in stare sa ii dea gol lui Reines cu doi oameni in plus, ba chiar erau sa le dea aia... Celtic a jucat cu rezervele, etc. Craiova abia a trecut de "unguri", Steaua... vai de ea... Viitorul, un fotbal placut, dar ghinion cu adversarul. Pe scurt, nici Craiova, nici CFR, nici Steaua nu merita sa castige titlul, au cel mai penibil joc din Liga 1, bazat pe arbitraj, trageri de timp, etc. M-as fi bucurat anul asta ca titlul sa mearga la Botosani sau la Astra. (Fan Steaua).

Edited by Rares95, 14 July 2020 - 15:51.


#30
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

 Rares95, on 14 iulie 2020 - 15:54, said:

Vintila a fost dat afara de "Fecali", a preluat Petrea Posted Image

Craiova a avut doua suturi la poarta, ambele loviturile de pedeapsa... Primul penalty a fost dat foarte usor, al doilea eu zic ca a fost meritat, Vlad ii da una in fata bine de tot "olteanului". La Man zic ca nu se putea da penalty, s-a vazut cum s-a aruncat, insa la Tanase e penalty clar, se vede perfect cum il calca... CFR si Craiova joaca cel mai urat din liga 1, dau un gol si se baga in poarta, trag de timp, etc.

CFR a avut noroc chior in UEL, la ce fotbal practica nu au fost in stare sa ii dea gol lui Reines cu doi oameni in plus, ba chiar erau sa le dea aia... Celtic a jucat cu rezervele, etc. Craiova abia a trecut de "unguri", Steaua... vai de ea... Viitorul, un fotbal placut, dar ghinion cu adversarul. Pe scurt, nici Craiova, nici CFR, nici Steaua nu merita sa castige titlul, au cel mai penibil joc din Liga 1, bazat pe arbitraj, trageri de timp, etc. M-as fi bucurat anul asta ca titlul sa mearga la Botosani sau la Astra. (Fan Steaua).

Statistica meciului te contrazice

Attached Files



#31
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

 mirel3003, on 14 iulie 2020 - 16:27, said:

Statistica meciului te contrazice

Atacuri periculoase 76 -101. Da sigur! Posted Image

#32
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

 spinname, on 14 iulie 2020 - 16:30, said:

Atacuri periculoase 76 -101. Da sigur! Posted Image
Din toata statistica doar linia aia ai vazuti-o?????

Ocazii de gol 12 vs 9
Suturi pe poarta 9 vs 6
Atacuri 100 vs 92

eu zic sa o lasi asa sa nu te faci de ras

#33
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

 mirel3003, on 14 iulie 2020 - 16:58, said:


Din toata statistica doar linia aia ai vazuti-o?????

Ocazii de gol 12 vs 9
Suturi pe poarta 9 vs 6
Atacuri 100 vs 92

eu zic sa o lasi asa sa nu te faci de ras
Singurul care se face de ras esti tu caci nu esti capabil să înțelegi nimic.

#34
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 17.06.2011

 spinname, on 14 iulie 2020 - 17:02, said:

Singurul care se face de ras esti tu caci nu esti capabil să înțelegi nimic.
eu zic ca tu esti ala care se face de ras nu el... ti-a aratat omul o statistica in care Steaua a fost peste Craiova doar la atacuri periculoase.... deci se pare ca tu esti ala care nu intelegi si te faci de ras

#35
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

 spinname, on 14 iulie 2020 - 17:02, said:


Singurul care se face de ras esti tu caci nu esti capabil să înțelegi nimic.

Tu nu vezi bine sau nu știi sa citești ?
Sau degeaba știi să citești ?

#36
catalin_petrescu

catalin_petrescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 08.01.2014

 Qwerty69, on 14 iulie 2020 - 17:18, said:

eu zic ca tu esti ala care se face de ras nu el... ti-a aratat omul o statistica in care Steaua a fost peste Craiova doar la atacuri periculoase.... deci se pare ca tu esti ala care nu intelegi si te faci de ras

Ai reusit sa te faci si tu de ras! Posted Image Steaua e-n Liga a 4-a!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate