Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...
 Boxe fata golf 5

Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...
 

Recomandare canisa husky Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
skysafary

skysafary

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2020
Buna ziua, doresc sa cumpar un caine husky, imi puteti recomanda 1-2 canise de unde pot lua un caine de rasa, sanatos, cum trebuie? Sa fie in Bucuresti sau cat de aproape posibil. Multumesc anticipat.

#2
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Husky de calitate gasesti in Covasna-Harghita si mai e o crescatoare in Oradea dar e crescatoare, nu inmultitoare, asa ca nu are mereu pui. In Bucuresti am gasit o postare pe FB deci ar fi prudent sa nu iei pui de acolo
https://m.facebook.c...10793462351745/

Edited by Freddy12, 13 June 2020 - 15:48.


#3
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
In Corbeanca e canisa Wolf Point dar nu stiu daca mai tine husky. Am vazut ca are pui de Shiba-Inu si Akita-Inu. Da un telefon si intreaba. Canisa din Oradea se numeste Brigimerci, are doar aceasta rasa. Crescatoarea e o pasionata a rasei, nu are multi caini si ii ingrijeste cu mare dragoste si nu ii da oricui.

Edited by Freddy12, 13 June 2020 - 16:04.


#4
skysafary

skysafary

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2020
Mersi frumos, mai astept pareri daca mai stie cineva.

#5
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,510
  • Înscris: 15.06.2007
Scuze ca ma bag.. dar tii neaparat sa iei de la o canisa?  E musai pedigree sau ce, altfel nu-mi expilc.   Daca distanta e o problema , atunci inseamna ca nu sunt mari pretentii, poti sa mergi la targul de animale, sigur este si in Bucuresti,  pana si in Timisoara este o piata volanta , in fiecare duminica dimineata vine lumea cu animalele si le dau de vanzare.


Cunosc oameni cu pretentii care s-au dus pana prin Polonia sau Ungaria pentru o anume rasa de pisica. Sa nu mai zic de mers la veterinar, pentru interventii chirurgicale in Germania.  Stiu pe cineva din Bucuresti care s-a dus la spital la Viena cu un papagal.


#6
skysafary

skysafary

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2020
Da, e musai, am gasit, multumesc oricum.

#7
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
@tfmercedez: daca isi doreste rasa pura, trebuie sa ia de la canisa autorizata AChR. Altfel, risca sa ia un metis. Sau sa cumpere de la inmultitori pui proveniti din mame epuizate de fatari din 6 in 6 luni. Decat asa, mai bine adopta de pe site-ri de adoptie un catel care seamana a husky.
Uite un exemplu:
https://www.facebook...75153409431649/
Sau acesta:
https://www.adoptiicaini.ro/husky-22/

Edited by Freddy12, 16 June 2020 - 12:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate