Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...
 Boxe fata golf 5

Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...
 Alternativa la Paint pe Ubuntu

Recomandare WYSIWYG HTML Editors

Alegere aspersoare

Despre Japonia - tara pe care nu ...
 ICSee din sursa sigura sau echiva...

Exista vreo metoda sa pasez contu...

Acumulator 3.7v

Andaluzia sau Tara Bascilor
 

cainele refuza sa mai iasa afara (la plimbare)

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#1
Ccoco

Ccoco

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 01.05.2020
salutare,acum o saptamana cainele meu a suferit operatie de sterilizare este catea rasa Boxer in varsta de 6 ani,dar de cand aa intamplat aceasta interventie imi trebuie minute bune sa o conving sa mergem afara la plimbare si necesitati,stau la et 3,si o urc si o cobor in brate pana se vor scoate firele,ce ma sfatuiti ? Multumesc!

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.556
  • Înscris: 25.10.2007
Nu prea ai ce face decat sa insisti cu rabdare si fara agresivitate. Isi va reveni dupa un timp. Eu nu cred ca e necesar sa o duci in brate pana scoti firele. Ai doar grija sa nu umble la ele, pune-i un guler de plastic daca e necesar.

#3
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.746
  • Înscris: 23.04.2010
Poate că nu știe să scrie o declarațiePosted Image și îi este frică de amendă!Posted Image

Editat de jobist, 01 mai 2020 - 17:02.


#4
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.524
  • Înscris: 26.01.2010
Firele alea nu se resorb ?
A mea dupa 2 zile a inceput sa topaie prin casa si a trebuit sa o potolesc cu forta sa nu le desfaca. Dupa 5 zile deja era cicatricea inchisa iar acum nu se vede nici o urma de cicatrice. Daca nu as stii ca a fost sterilizata as crede ca e numa' buna de facut puiuti.

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 39.921
  • Înscris: 14.12.2007
Doar citind titlul mi-am amintit cât am plâns când am adormit-o pe Kira, eu, nevastă-mea și fii-miu.

#6
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.556
  • Înscris: 20.02.2008
Ii e frica de amenda...

#7
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.217
  • Înscris: 07.04.2017
Cainii au memorie, ii e teama sa nu mearga iar la veterinar.  Nu e rau sa o menajezi pana se vindeca, apropo de dus in brate, mai ales ca sunt atatea scari. O sa treaca dupa un timp, sper.  Faza e ca va merge la scos fire si iar ii va fi frica o  perioada, probabil.

#8
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.225
  • Înscris: 30.04.2007
poate gasesti serialele lui cesar milan. rezolva chestia asta in 5-1- minute ..

#9
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.057
  • Înscris: 16.09.2019
Termină cu dusul in brațe, problema cățelei e psihică, nu e handicapată să o porți pe sus.
In mod normal firele.se resorb, întreabă veterinarul ce a folosit, oricum i a trecut durerea, e caine in toată puterea.
Răbdare. Să coboare singură, dacă o duci în brațe simte că e obligată să faca asta.

#10
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 19.04.2020

View Postjobist, on 01 mai 2020 - 17:02, said:

Poate că nu știe să scrie o declarațiePosted Image și ĂŽi este frică de amendă!Posted Image

View Postioppo, on 01 mai 2020 - 17:20, said:

Ii e frica de amenda...
Nu mai bine i-ati da un sfat omului in loc sa faceti misto ?

Initiator, nu o mai forta, este normal sa reactioneze asa. Daca o scoti afara fortat îi faci mai mult rau.

#11
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.325
  • Înscris: 08.11.2016
Fișier atașat  95122249_173458750559836_8378926649793576960_n.jpg   93,45K   10 download-uri

#12
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.007
  • Înscris: 24.01.2012
Trebuie să ai un pic de răbdare, probabil asociază ieşitul afară cu traumele de la veterinar.
O să-i treacă în timp.
Nu o mai lua în braţe, oferă-i în schimb o recompensă după ce coborâţi scările.
Şi al meu, când ieşeam la plimbare şi treceam prin faţa cabinetului, rupea lesa în direcţia opusă, şi nu-i făcea decât un vaccin, o deparazitare, cântărit, chestiile obişnuite.
Nu ştiu, dar parcă simţea că s-a suferit acolo, zău aşa!

Editat de LouisCyphre, 01 mai 2020 - 18:11.


#13
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.325
  • Înscris: 08.11.2016

View PostLouisCyphre, on 01 mai 2020 - 18:11, said:

și nu-i făcea decât un vaccin, o deparazitare, cântărit, chestiile obișnuite.

Sunt off topic dar nu ma pot abtine:
Fișier atașat  94884296_526864601553211_1928438374578782208_n.jpg   66,1K   104 download-uri

#14
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.174
  • Înscris: 06.04.2020
E buna!Posted Image

#15
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.217
  • Înscris: 07.04.2017
Mai oamenilor, voi dupa operatie tot asa zburdati pe scari , 3 etaje?!  Nu e chestie de alint, e posibil sa  nu poata .   Si la pisici se recomanda sa nu le lasi nici pe canapea dupa interventie.  Doua saptamani chiar!   Au fost scoase   ovarele si uterul, nu e ca si cum i- au taiat ghearele ! Posted Image

Editat de SharonCollins, 01 mai 2020 - 18:46.


#16
Ccoco

Ccoco

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 01.05.2020
multumeac de sfaturi,da azi coborim si urcam singuri ,dar cu venitu la plimbare inca mai insist cu rabdare ,Luni soatem firele nu sunt topitoare deci din nou la veterinar 😱,ceea c insemna ca o sa mai ducem munca de lamurire dar asta e,iar pt carcotasii din comenturi ce sa le zic....multa sanatate 😎😎!

#17
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Nu te grabi, ti-am spus, îi faci mai mult rau. Succes.

#18
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.556
  • Înscris: 25.10.2007
Daca e greu cu dusul la veterinar poti scoate firele acasa. Nu-i complicat, se scot usor cu o penseta. Dar mai intai verifica sa fie bine inchisa operatia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate